ویزای تحصیلیتحصیل در کانادامحصلمهاجرمهاجرت به کانادا؛ راه‌های مهاجرت به کانادا

کاهش ویزاهای تحصیلی کانادا با شیوع کرونا

پیش از شیوع کرونا، کانادا بیش از 400000 ویزای دانشجویی صادر میکرد که این میزان در سال 2020 با توجه به شیوع کرونا به 255000 ویزا رسید! ویزاهای تحصیلی صادر شده در سال گذشته آماری دو برابر آمار مجوز های تحصیلی صادر شده  در سال 2015  را نشان میدهد. در واقع ما شاهد کاهش ویزاهای تحصیلی کانادا در سال 2020 بودیم.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به صورت ماهانه اطلاعاتی از مجوزهای تحصیلی منتشر می کند. این افراد شامل دانشجویان بین المللی جدیدی که به کانادا می آیند و همچنین اتباع خارجی که قبلاً ساکن کانادا بوده اند و با موفقیت مجوز تحصیلی دریافت کرده اند، می شوند.

بیشترین ویزاهای تحصیلی (بیش از 200000 ویزا) در دوره بین جولای درست قبل از شروع سال تحصیلی 2021/22 صادر شده اند.

بیشتر بخوانید: سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

مقابله با کاهش ویزاهای تحصیلی کانادا و بهبود جمعیت دانشجویان بین المللی

IRCC همچنین داده های پایان سال را در حدود سه ماهه اول هر سال تقویمی جدید ارسال می کند. این داده ها تصویری از همه کسانی است که مجوز تحصیل معتبر در 31 دسامبر دارند. افزایش ویزاهای تحصیلی کانادا منجر به بهبود جمعیت دانشجویان بین المللی کانادا شد و میزان آن را تقریباً به سطح قبل از همه گیری کرونا رساند. از 31 دسامبر2020، کانادا میزبان نزدیک به 622000 دانشجوی بین المللی بوده است. قبل از اینکه همه‌گیری باعث کاهش تعداد دانشجویان بین المللی به حدود 530000 دانشجوی خارجی در سال 2020 شود، جمعیت دانشجویان بین‌المللی کانادا در سال 2019 نزدیک به 640000 نفر بود.

در آغاز همه‌گیری در مارس 2020، کانادا محدودیت‌های سفر را اعمال کرد که این امر، بسیاری از دانشجویان که هنوز وارد این کشور نشده بودند را تحت تأثیر گذاشت. در اکتبر 2020، کانادا با کاهش محدودیت‌ها باعث شد تا  جمعیت دانشجویان بین‌المللی این کشور بهبود یابد. سطح بالای ویزاهای تحصیلی که در سال گذشته صادر شد، تا حد زیادی به دلیل تعداد مضاعف ورود دانشجویانی بود که قصد سفر به کانادا در سال 2020 را داشتند اما به دلیل بیماری همه گیر کرونا این امکان وجود نداشت، و یا کسانی که قصد داشتند در سال 2021 تحصیل خود را در کانادا آغاز کنند.

کاهش ویزاهای تحصیلی کانادا
تحصیل در کانادا

بیشتر بخوانید: ساعات کار همزمان با تحصیل در کانادا

تسهیل قوانین مجوز کار پس از فارغ التحصیلی؛ از عوامل موثر برای جبران کاهش ویزاهای تحصیلی کانادا

یکی دیگر از عوامل اصلی بهبود صدور ویزاهای تحصیلی، تسهیل قوانین مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) توسط کانادا بود. قبل از همه‌گیری، IRCC  اجازه نمی‌داد تا افرادی که تحت آموزش از راه دور بودند واجد شرایط PGWP و کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی باشند، اما آنها به طور موقت این سیاست را تا 31 آگوست 2022 کاهش داده‌اند تا به کسانی که می‌خواهند برنامه‌های مطالعاتی کانادایی خود را در بحبوحه همه‌گیری ادامه دهند، کمک کنند.

دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در یک موسسه آموزشی تعیین شده در کانادا (DLI) تکمیل می کنند، واجد شرایط دریافت PGWP خواهند بود. از آنجایی که PGWP  فارغ‌التحصیلان بین‌المللی را قادر می‌سازد تا تجربه کاری کانادایی را که اغلب برای واجد شرایط بودن برای درخواست اقامت دائم به آن نیاز دارند، به دست آورند، بسیار مورد علاقه دانشجویان می باشد.

در صورتی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید، کارشناسان ما می‌توانند با مشاوره رایگان و ارائه بهترین خدمات، روند دریافت پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزا را برای شما آسان کنند. با مهاجر همراه باشید؛ همچنین برای دریافت آخرین و به روز ترین اخبار  و مقالات مهاجرتی همراه مهاجر باشید.

 

منبع:

Canada welcomed 450,000 new international students in 2021, an all-time record | Canada Immigration News (cicnews.com)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا