کار در کاناداکانادامهاجرت به کانادا؛ راه‌های مهاجرت به کانادا

یک خبر خوب برای مهاجرت کارگر ماهر به کانادا در سال 2024

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در اول ژانویه ۲۰۲۴ اعلام کرد که به صورت آزمایشی درخواست مهاجرت کارگر ماهر را در پروسه پذیرش قرار می‌دهد. این افراد برای مراقبت از کودک یا نیروی کار و کمک رسانی در منزل استخدام شده و اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد. 

این برنامه مهاجرتی به‌صورت ویژه برای افرادی است که تجربه کار کافی دارند. برای اینکه بیشتر با این برنامه مهاجرتی آشنا شوید، ادامه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد. توصیه می‌کنیم که این خبر را تا به انتها بخوانید. 

مهاجرت کارگر ماهر به کانادا و اقامت دائم 

در ۱ ژانویه ۲۰۲۴ اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC اعلام کرد که سقف اعطای اقامت دائم کانادا را به‌روز رسانی کرده و پذیرش در دو برنامه آزمایشی را به‌صورت موقت آغاز می‌کند. این دو برنامه عبارت‌اند از:‌

۱- نیروی کار مراقبت از کودک در خانه 

۲- نیروی کار در خدمات منزل 

این برنامه‌های مهاجرتی به‌صورت خاص برای افرادی است که تجربه کاری کافی دارند. این برنامه‌های آزمایشی در سال ۲۰۱۹ در برنامه کار اداره مهاجرت کانادا قرار گرفتند و قرار است که تا ۱۷ ژوئن ۲۰۲۴ ادامه داشته باشند. 

در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۱۱۰۰ نفر به همراه اعضای خانواده خود از طریق این برنامه‌ها به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت کردند. IRCC به افرادی که واجد شرایط شرکت در برنامه مهاجرت نیروی کار هستند،‌ توصیه کرده است که برای شرکت در این برنامه عجله کنند. 

در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۰۰۰ نفر با این برنامه مهاجرتی به کانادا مهاجرت کردند و البته همچنان سقف سال ۲۰۲۳ کانادا طبق برخی از سایت‌ها اعلام نشده است. 

بیشتر بخوانید: ویزای w1 کانادا 

مهاجرت کارگر ماهر به کانادا
تورنتو

تغییرات برنامه مهاجرت کارگر ماهر به کانادا در سال ۲۰۲۳

تغییرات در برنامه مهاجرت کارگر ماهر به کانادا در سال ۲۰۲۳ به این صورت بود که نیاز به تجربه کار برای این برنامه مهاجرتی نصف شد و اداره مهاجرت کانادا در فوریه ۲۰۲۳ اعلام کرد که سابقه کار این افراد از ۲۴ ماه به ۱۲ ماه  کار تمام وقت کاهش می‌یابد. (منظور از کار تمام وقت، ۳۰ ساعت کار با حقوق در هفته است.)

این سابقه کار باید در ۳ سال قبل از درخواست برای مهاجرت باشد و افرادی که به عنوان دانشجو تجربه کار پرستاری کودک و… را دارند،‌ مشمول این برنامه مهاجرتی نمی شوند. مورد بعدی درباره الزامات سوابق کاری، این است که تجربه‌های کاری تحت کدهای 4411 یا 4412 طبقه‌بندی ملی مشاغل NOC باشد. 

اداره مهاجرت کانادا تاکید دارد که سابقه کاری باید در یکی از این مشاغل باشد و نمی‌تواند ترکیبی از این دو شغل باشد. علاوه بر این شغل متقاضی نیز باید با شرح مشاغل noc مطابقت داشته باشد. 

مدرک زبان مورد نیاز برای این برنامه مهاجرتی CLB 5 و سطح تحصیلات فرد نیز یک سال تحصیل بعد از دوره متوسطه در کانادا و یا معادل آن در کشورهای خارج از کانادا است. 

مهاجرت کارگر ماهر به کانادا
تورنتو

وضعیت اقامت سایر کارگران ماهر در کانادا در سال ۲۰۲۴

سایر کارگرانی که با این برنامه مهاجرت کارگر ماهر به کانادا مهاجرت نکرده‌اند و در این کشور اقامت موقت دارند، می‌توانند برای تمدید مجوز کار خود از طریق برنامه کارگر خارجی موقت TFWP درخواست دهند. 

برای این کار باید کارفرما ابتدا یک نامه LMIA دریافت کند که نشان دهنده این است که کارفرما نتوانسته برای این موقعیت شغلی یک شهروند کانادا یا یک فرد که مقیم دائمی کانادا است پیدا کند. 

جمع‌بندی 

کارگران ماهری که در زمینه مراقبت از کودک در خانه یا پشتیبانی از کارهای منزل دارای تجربه کافی هستند، می‌توانند با برنامه مهاجرت کارگر ماهر به کانادا به این کشور مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. 

این افراد تا ۱۷ ژوئن ۲۰۲۴ فرصت دارند تا در این برنامه مهاجرتی شرکت کنند. برای اینکه بیشتر با اخبار مهاجرت به کانادا یا سایر کشورهای دنیا آشنا شوید، همچنان با ما در این سایت همراه باشید. 

 

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا