کشور هاکانادامهاجرمهاجرت به کانادا؛ راه‌های مهاجرت به کانادا

دریافت شهروندی کانادا

اولین چیزی که هنگام محاسبه صلاحیت شهروندی کانادا باید به آن توجه کنید، این است که برای برآورده کردن شرایط حضور فیزیکی در خاک کانادا، باید حداقل دو سال اقامت دائم داشته باشید. پس از دریافت اقامت دائم خود، هر روز در کانادا به عنوان یک روز کامل برای درخواست شهروندی شما محاسبه می شود.

نحوه محاسبه حضور در خاک کانادا برای رسیدن به شهروندی کانادا

پیش از اینکه اقامت دائم دریافت کرده باشید، هر روزی که شما به عنوان مقیم موقت در کانادا حضور داشته اید، به عنوان یک نصف روز، حداکثر تا 365 روز محاسبه می شود. فرد متقاضی شهروندی کانادا باید در پنج سال گذشته حداقل سه سال در کانادا حضور داشته باشد.

شهروندی کانادا
کانادا

با توجه به مورد ذکر شده در صورتی که فرد مقیم موقت کانادا بوده باشد و 3 سال این کشور را ترک نکرده باشد تنها 365 روز حضور برای او در نظر گرفته میشودو همچنین، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) فقط پنج سال قبل از تاریخ درخواست متقاضی را برای شرایط حضور فیزیکی در نظر می گیرد.

به این صورت؛ اگر متقاضی در پنج سال گذشته به‌عنوان مقیم دائم در کانادا حضور داشته‌است، زمانی که به‌عنوان مقیم موقت در کانادا سپری کرده‌، محاسبه نمی‌شود. اما در صورتی که فرد،  قبل از گرفتن اقامت دائم، مقیم موقت نبوده باشد، باید حداقل 1095 روز یا سه سال را در کانادا سپری کرده باشد.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)  در صفحه وب خود توصیه می کند که با روزهای بیشتر از نیاز خود درخواست دهید.

بیشتر بخوانید: ارزش و اعتبار پاسپورت کانادا

سایر معیارهای واجد شرایط بودن برای شهروندی کانادا

شهروندی کانادا
مهاجرت به کانادا

علاوه بر شرط حضور فیزیکی، در ادامه برخی دیگر از معیار های واجد شرایط بودن برای درخواست شهروندی آورده شده است:

  • فرد متقاضی باید تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد تا بتواند در جامعه کانادا ارتباط برقرار کند.برای افراد بین 18 تا 54 سال ارائه مدرک جهت اثبات مهارت زبان انگلیسی الزامی است.
  • فرد متقاضی نباید سوء پیشینه کیفری و یا جنایی داشته باشد.
  • فرد متقاضی باید اطلاعات پایه ای در خصوص جغرافیا،سیستم سیاسی و تاریخی کانادا داشته باشد و همچنین از حقوق و مسئولیت های شهروندان کانادایی اطلاع داشته باشد.
  • در برخی موارد ممکن است در طول 5 سال قبل از تاریخ درخواست شهروندی کانادا ، متقاضی حداقل 3 سال در کانادا مالیات ثبت کرده باشد.
  • فرد متقاضی طی ارسال درخواستی به IRCC باید هزینه پردازش و هزینه شهروندی کانادا را بپردازد.

 

هنگامی که معیارهای واجد شرایط بودن برآورده شد، فرد مقیم کانادا می تواند برای شهروندی کانادا اقدام نماید. پس از تایید شرایط، متقاضیان بین 18 تا 54 سال باید در آزمون شهروندی شرکت کرده تا سوگند شهروندی بخورند و گواهی شهروندی کانادا را دریافت نمایند. پس از طی این مراحل فرد متقاضی به صورت رسمی شهروند کانادا می شود.

 

منابع:

CICNEWS

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا