خبر هاکانادامهاجرت به کانادا؛ راه‌های مهاجرت به کانادا

اکسپرس انتری Express Entry کانادا و آخرین اقدامات آن

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست برای 3 برنامه مهاجرتی کانادا است. این 3 برنامه عبارت‌اند از:

  • کلاس تجربه کانادا CEC
  • برنامه کارگران ماهر فدرال FSWP
  • برنامه تجارت ماهر فدرال FSTP

نامزدهای برنامه استانی PNP در استخر اکسپرس اینتری در حال حاضر واجد شرایط حداقل یکی از این برنامه‎‌ها هستند.

اکسپرس اینتری از یک سیستم بر مبنای امتیاز، یک سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) برای رتبه‌بندی پروفایل‌های نامزدها استفاده می‌کند. کاندیداهایی که بیشترین امتیاز را کسب کنند، یک دعوت‌نامه برای درخواست ITA دریافت خواهند کرد و سپس می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

بعد از درخواست نامزد، یک افسر IRCC درخواست را بررسی کرده و اطلاعات بیومتریک را می‌خواهد. ممکن است افسر مصاحبه‌ای را هم با کاندید موردنظر ترتیب دهد و یا اسناد بیشتری بخواهد. بعد از تأیید، متقاضی تأییدیه اقامت دائم COPR را دریافت خواهد کرد و در نهایت با تکمیل فرایندها، اقامت دائم کانادا به‌صورت رسمی به فرد اعطا می‌شود.

اکسپرس انتری: کانادا 2000 متقاضی مهاجرت به این کشور را پذیرش می‌کند!

همان‌طور که می‌دانید، اکسپرس انتری یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا برای مهاجران توانمند است. کانادا در 3 آگوست 2022 در آخرین قرعه‌کشی اکسپرس انتری خود، از 2000 کاندید دعوت کرد که برای اقامت دائم به این کشور درخواست دهند. ITA برای داوطلبانی که حداقل امتیاز آنها CRS 533 است، صادر می‌شود.

برای این قرعه‌کشی هیچ برنامه‌ای از قبل مشخص نشده بود و این بدین معناست که نامزدهای کلاس تجربه کانادایی (CEC) و برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) واجد شرایط بوده و دعوت شدند.

حداقل  CRS موردنیاز در این قرعه‌کشی 9 امتیاز از قرعه‌کشی  قبلی که در 20 جولای انجام شد، کمتر بود. علاوه براین در این قرعه‌کشی 250 نفر بیشتر از قرعه‌کشی قبلی دعوت‌نامه دریافت کردند. در قرعه‌کشی قبلی 1750 نفر کاندید دریافت دعوت‌نامه شدند.

قبلاً اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC این قرعه‌کشی‌ها را به مدت بیش از 18 ماه متوقف کرده بود و فقط کاندیداهایی دعوت می‌شدند که واجد شرایط اقامت دائم تحت CEC یا برنامه نامزد استانی PNP بودند؛ اما از 6 جولای این قرعه‌کشی‌ها ازسرگرفته شد و 5250 کاندید اکسپرس انتری، ITA دریافت کردند.

کانادا قصد دارد که در سال 2022 از طریق اکسپرس انتری از 55900 مقیم دائمی استقبال کند که این تعداد تا پایان سال 2024 به طور چشمگیری افزایش‌یافته و به 111500 اقامت دائم خواهد رسید.

اکسپرس انتری
مهاجرت به کانادا

اکسپرس انتری آموزش از راه دور به‌صورت موقت برای واجدین شرایط

در 2 سال گذشته، برخی از دانشجویان بین‌المللی به دلیل محدودیت‌های ناشی از کرونا، مجبور شدند تا به‌صورت آنلاین به تحصیلات خود ادامه دهند. IRCC اخیراً اعلام کرده است که دانش‌آموزانی که برنامه‌های آموزشی کانادا را به‌صورت آنلاین بین مارس 2020 و اوت 2022 به پایان رسانده‌اند، می‌توانند از مدارک تحصیلی خود به‎‌‌عنوان بخشی از امتیاز کلی CRS استفاده کنند.

این بدین معناست که دانش‌آموزان می‌توانند در زمان آپلود نمایه اکسپرس انتری آنلاین، از آموزش تکمیلی آنلاین خود به‌عنوان بخشی از مدارک تحصیلی خود استفاده کنند.

البته محدودیت‌های کرونا در سراسر جهان در حال کاهش یافتن است و این اقدام یک اقدام موقتی است. به طور معمول اگر 50% از برنامه آموزشی از طریق آموزش از راه دور باشد، دانش‌آموز واجد شرایط دریافت امتیاز CRS نخواهد بود.

بااین‌حال اگر مدرک دیپلم یا گواهی کانادایی دریافت شده و بخشی از برنامه تحصیلی و آموزشی در بازه زمانی بین مارس 2020 و آگوست 2022 به پایان رسیده است، فرد واجد شرایط دریافت امتیاز تحصیلی کانادایی است.

تحصیل از راه دور می‌تواند به یکی از صورت‌های زیر باشد:

  • تحصیل پاره‌وقت
  • تحصیل از خارج از کانادا
  • تحصیل به‌صورت آنلاین

داوطلبانی که قبلاً در استخر اکسپرس انتری بودند، ممکن است که نامه‌ای از IRCC دریافت کنند. در این نامه از آنها خواسته می‌شود که اطلاعات تحصیلی خود را پروفایل خود به‌روزرسانی کنند.

بر اساس این نامه، 3 سؤال جدید در بخش سابقه تحصیلی وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده شود. درصورتی‌که داوطلب نتواند به این سؤالات پاسخ دهد، نمره CRS کمتری دریافت خواهد کرد.

این سؤالات در مورد مدت‌زمان تحصیل حضوری، تحصیل در کانادا و تحصیل تمام‌وقت بوده و افراد تا 2 آگوست 2022 زمان داشتند تا این مشخصات را به‌روزرسانی کنند تا امتیاز CRS آنها حفظ شده و در قرعه‌کشی واجد شرایط شوند.

دارندگان PGWP منقضی شده می‌توانند برای مجوز کار آزاد جدید درخواست دهند.

به دلیل تأخیر در دعوت‌نامه‌ها برای نامزدهای اکسپرس انتری CEC که از سپتامبر 2021 تا جولای 2022 متوقف شده بودند، هزاران نفر از افرادی که مجوز کار بعد از فارغ‌التحصیلی (PGWP) را دارند، به دلیل نداشتن دعوت‌نامه‌های CEC، نمی‌توانستند برای مجوز کار آزاد خود درخواست دهند.

IRCC اعلام کرد که اقداماتی انجام داده است تا دارندگان PGWP منقضی شده بتوانند وضعیت مجوز کار آزاد خود را تا 18 ماه دیگر تمدید کنند. هدف از این اقدام، کمک به کاندیداها برای اقامت دائم است و به آنها اجازه می‌دهد تا زمان اقامت دائم، به کار خود نیز ادامه دهند.

منبع:

cic.news

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا