روش هاآمریکاکار در آمریکامهاجرت به آمریکا؛ آسان‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به آمریکاویزای استارتاپ

آیا ویزایی به نام ویزای استارتاپ آمریکا وجود دارد؟

یکی از انواع ویزا برای اقامت در کشورهای دیگر، ویزای استارتاپ است. این ویزا یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به کشور کانادا است و حتی متقاضی با در داشتن این ویزا، اقامت دائم کانادا را نیز دریافت می‌کند. در کشور آمریکا نیز استارتاپ از اهمیت بسیاری برخوردار است.

گمان می‌رود، ویزای استارتاپ آمریکا نیز یکی از بهترین ویزاهای این کشور باشد. آمریکا دارای بهترین استارتاپ‌ها است و بخش بزرگی از استارتاپ‌های دنیا در کشور آمریکا واقع شده‌اند. استارتاپ‌های موجود در آمریکا همواره از نخستین روزها، به فکر توسعه و جهانی شدن بوده‌اند و همین باعث شده است که استارتاپ در آمریکا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار باشد. به همین دلیل است که احساس می‌شود، ویزای استارتاپ آمریکا نیز یک نوع ویزای مهم برای مهاجرت به این کشور باشد؛ اما آمریکا درباره ویزای استارتاپ با کانادا تفاوت دارد.

در ادامه درباره ویزای استارتاپ آمریکا و شرایط دریافت آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ویزای استارتاپ آمریکا چیست؟

در سیستم مهاجرتی فعلی آمریکا، چیزی به نام «ویزای استارتاپ» یا «ویزای کارآفرینی» وجود ندارد. افرادی که قصد دارند تا با مهاجرت به آمریکا ایده‌های خود را عملی کنند، می‌توانند از یکی از ویزاهای زیر استفاده کنند.

1-   ویزای EB-1

2-   ویزای O-1

3-   ویزای EB-5

4-   ویزای E-2

هرکدام از این ویزاها دارای شرایط خاصی هستند و به افراد خاصی ارائه می‌شوند؛ اما افرادی که یکی از این ویزاها را دریافت می‌کنند، می‌توانند در آمریکا اقامت داشته و ایده‌های خود را عملی کنند.

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا

ویزای EB1 چیست و راه‌اندازی استارتاپ آمریکا با این ویزا به چه صورت است؟

ویزای EB1 یک ویزا برای افراد نابغه است. کسانی که دارای توانایی‌های فوق‌العاده هستند، می‌توانند با این ویزا اقامت دائم آمریکا را دریافت کرده و در آمریکا کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. این ویزا به افرادی که دارای شرایط زیر هستند، ارائه می‌شود.

1-   محققان و پژوهشگران برجسته

2-   مدیران اجرایی و چند ملیتی

3-   دارندگان جوایز بین‌المللی هنر

4-   ورزشکارانی که در مسابقات جهانی مدال کسب کرده‌اند.

5-   برندگان جوایز اسکار

6-   برندگان جوایز نوبل در رشته‌های شیمی، فیزیک، ادبیات و…

و…

افرادی که دارای شرایط فوق هستند، بدون سرمایه‌گذاری خاص در هر سنی که باشند، می‌توانند اقامت دائم آمریکا را دریافت کرده و همراه با همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال به آمریکا مهاجرت کنند. این افراد می‌توانند در آمریکا کسب‌وکار یا استارتاپ راه‌اندازی کرده و مشغول به کار شوند.

ویزای O1 آمریکا چیست و چگونه افراد می‌توانند با این ویزا استارتاپ خود را راه‌اندازی کنند؟

ویزای O1 یکی دیگر از ویزاهای آمریکا است که همانند ویزای EB1 به افراد توانمند ارائه می‌شود. تنها تفاوت این ویزا با ویزای EB1 در این است که این ویزا اقامت دائم ندارد و یک مجوز برای اقامت کوتاه‌مدت در آمریکا است.

افرادی که ویزای غیر مهاجرتی O1 را دریافت می‌کنند، می‌توانند در مدت زمان معینی در آمریکا مانده و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. این ویزا قابل تمدید است و در صورتی ک فرد بخواهد مدت زمان بیشتری در آمریکا بماند، می‌تواند ویزای خود را تمدید کند.

ویزای استارتاپ آمریکا
مهاجرت به آمریکا

ویزای EB5 آمریکا؛ ویزای سرمایه‌گذاری و استارتاپ آمریکا

یکی از ویزاهای آمریکا که می‌توان به آن عنوان ویزای استارتاپ آمریکا را داد، ویزای EB5 است. این ویزا یکی از انواع ویزاهای سرمایه‌گذاری بوده و بعد از مدتی منجر به اقامت دائم و گرین کارت آمریکا خواهد شد.

افرادی که دارای سرمایه کافی هستند، می‌توانند با این ویزا به آمریکا مهاجرت کرده و ایده نوآورانه خود را در این کشور عملی کنند؛ بنابراین این ویزا نیز می‌تواند یک ویزای کارآفرینی یا ویزای استارتاپی شود؛ اما در حالت کلی یک ویزای سرمایه‌گذاری است.

ویزای E2 و استارتاپ در آمریکا

ویزای E2 نیز یک ویزای سرمایه‌گذاری است. این ویزا نیز به سرمایه‌گذار خارجی این امکان را می دهد تا تجارت خود را در آمریکا توسعه دهد؛ بنابراین افرادی که به فکر عملی کردن ایده‌های نوآورانه خود هستند، می‌توانند با این ویزا به آمریکا مهاجرت کرده و استارتاپ خود را راه‌اندازی کنند.

با این حال ویزای E2 به درد مهاجران ایرانی نمی‌خود؛ زیرا این ویزا تنها برای افرادی صادر می‌شود که دولت آنها با آمریکا معاهدات تجاری دارد.

بیشتر بخوانید: ویزای E2 آمریکا 

جمع‌بندی

برای مهاجرت به آمریکا راه‌های مختلف و ویزاهای گوناگونی وجود دارند؛ اما برخلاف کشور کانادا، در کشور آمریکا ویزایی به نام ویزای استارتاپ آمریکا وجود ندارد؛ اما افرادی که دارای ایده‌های خلاقانه هستند، در این کشور نیز بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند.

افراد توانمند و خلاق در آمریکا می‌توانند ویزاهای ویژه‌ای دریافت کنند و اقامت دائم آمریکا را داشته باشند. برای اینکه افراد بتوانند استارتاپ خود را در آمریکا راه‌اندازی کنند، می‌توانند یکی از ویزاهای O1-EB5-E2-EB1 را دریافت کنند و با این ویزا به آمریکا مهاجرت کرده و استارتاپ خود را راه‌اندازی کنند.

برای مشاهده جدیدترین اخبار و مقالات روز مهاجرتی به سراسر دنیا با ما در مهاجر همراه شوید. 

 

منبع
ویزا 724ویزاگرد

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا