روش هاآلمانتحصیل در آلمانکار در آلمانمهاجرت به آلمان

معرفی سریع ترین راه مهاجرت به آلمان

آلمان قطب صنعتی اروپا است و یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا شناخته شده و یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای مهاجرت است. مهاجرت به آلمان نیز مانند سایر کشورهای دنیا دارای راه‌ها و روش‌های مختلفی است.

بسیاری از افراد به دنبال سریع ترین راه مهاجرت به آلمان هستند و برخی دیگر به روش‌های راحت یا ارزان بیشتر فکر می‌کنند. در هر حال مهاجرت یک فرایند پیچیده و زمان‌بر است؛ اما برخی از راه‌های مهاجرتی به نسبت سایر روش‌ها، در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شوند.

در ادامه این مقاله در مورد سریع ترین راه مهاجرت به آلمان بیشتر توضیح خواهیم داد.

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان، راحت‌ترین راه یا ارزان‌ترین راه؟

برای مهاجرت به آلمان راه‌های مختلفی وجود دارد و هر فرد با توجه به شرایط خود یکی از این راه‌ها را انتخاب می‌کند؛ بنابراین نمی‌توان به یقین گفت که کدام یک از راه‌های مهاجرت به آلمان، مناسب‌ترین راه هستند؛ اما می‌توانیم این روش‌ها را در دسته‌های زیر تقسیم‌بندی کرد.

1- سریع ترین راه مهاجرت به آلمان

2- راحت‌ترین راه مهاجرت به آلمان

3- ارزان‌ترین راه مهاجرت به آلمان

هر کدام از این روش‌ها به نسبت روش‌های دیگر سریع، راحت و یا ارزان هستند. حتی برخی از این راه‌های مهاجرتی هر 3 ویژگی را دارند.

راه‌های مهاجرت به آلمان کدام‌اند؟

از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- مهاجرت از طریق ازدواج

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان، می‌تواند مهاجرت از طریق ازدواج باشد. در این روش مهاجرتی فرد باید با یک فرد آلمانی ازدواج کند تا بتواند اقامت این کشور را بگیرد؛ البته این روش امروزه قوانین سختی دارد.

2- مهاجرت از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به آلمان، پناهندگی به این کشور است. افرادی که به دلیل مسائل عقیدتی و مذهبی حق بازگشت به کشور خود را ندارند و یا دارای شرایطی هستند که در کنوانسیون ژنو ذکر شده است، می‌توانند با این روش اقدام به مهاجرت کنند.

3- مهاجرت از طریق تولد

تابعیت آلمان از طریق تولد؛ یعنی اینکه نوزاد باید پدر یا مادر آلمانی داشته باشد یا اینکه در خاک آلمان متولد شده باشد و در 21 سال اول زندگی خود، حداقل 8 سال در آلمان حضور داشته باشد و در این 8 سال حداقل 6 سال در مدارس آلمان تحصیل کرده باشد.

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

4- مهاجرت از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به آلمان، مهاجرت از طریق تحصیل است. شاید باور نکنید که این روش مهاجرتی، سریع ترین راه مهاجرت به آلمان، راحت‌ترین راه و ارزان‌ترین راه است؛ یعنی اینکه هر 3 ویژگی را دارد.

دانشگاه‌های آلمان سطح علمی بسیار بالایی داشته و شرایط خوب کار بعد از تحصیل را دارند. تحصیل در برخی از دانشگاه‌های این کشور رایگان است؛ همچنین تحصیل هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی در کشور آلمان امکان‌پذیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تحصیل در آلمان

5- مهاجرت از طریق کار

کشور آلمان به نیروی کار ماهر نیاز بسیاری دارد؛ بنابراین مهاجرت از طریق کار یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور زیبا و صنعتی است. مهاجرت از طریق کار به این صورت است که فرد باید از یک کارفرمای آلمانی جاب آفر یا دعوتنامه دریافت کند.

بعد از دریافت جاب آفر، متقاضی باید مدارک لازم را به سفارت آلمان ارائه داده و درخواست ویزای کار کند. افرادی که جاب آفر ندارند نیز می‌توانند یک ویزای 6 ماهه برای پیدا کردن شغل در آلمان بگیرند و به آلمان بروند تا برای خود کاری پیدا کنند.

از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای کار آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- سن زیر 40 سال

2- مدرک تحصیلی حداقل لیسانس

3- تسلط کافی به زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح B1

4- سابقه کار در رشته تحصیلی

بیشتر بخوانید: آوسبیلدونگ آلمان

6- مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به آلمان یا هر کشور دیگری، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. افرادی که سرمایه قابل توجهی دارند می‌توانند با این روش به کشور آلمان مهاجرت کنند؛ اما این راه، سریع ترین راه مهاجرت به آلمان نیست؛ زیرا یک فرد ایرانی نمی‌تواند به‌صورت مستقیم در کشور آلمان افتتاح حساب کند یا شرکتی را ثبت کند؛ بنابراین این افراد باید از طریق یک کشور سوم برای این کار اقدام کنند که یک پروسه زمان‌بر خواهد بود.

7- مهاجرت اشخاص خاص

ورزشکاران حرفه‌ای، محققان یا کسانی که اختراعی را ثبت کرده‌اند، می‌توانند اقامت کشور آلمان را تحت شرایطی دریافت کنند.

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان
مهاجرت ورزشکاران به آلمان

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان و ارزان‌ترین راه کدام است؟

با توجه به توضیحات داده شده، حتما متوجه شده‌اید که سریع ترین راه مهاجرت به آلمان می‌تواند یکی از 3 راه زیر باشد.

1- مهاجرت از طریق تحصیل

2- مهاجرت از طریق کار

3- مهاجرت از طریق ازدواج

جالب اینجاست که این 3 راه مهاجرت به آلمان از ارزان‌ترین راه‌های مهاجرتی نیز هستند؛ اما برای هر کدام از این راه‌های مهاجرتی، متقاضی باید با توجه به شرایط خود اقدام کند و ممکن است که متقاضی هیچ‌کدام از شرایط تحصیل، کار یا ازدواج را نداشته باشد؛ بنابراین باید به سراغ راه‌های دیگر مهاجرتی برود.

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان
مهاجرت تحصیلی

جمع‌بندی

آلمان یکی از کشورهای مهم اروپایی است که برای مهاجران یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. ایرانی‌های زیادی برای مهاجرت این کشور صنعتی ثروتمند را انتخاب می‌کنند. برای مهاجرت به این کشور راه‌های متعددی وجود دارد؛ در این میان برخی از راه‌های مهاجرتی سریع و برخی دیگر راحت یا ارزان هستند.

در حالت کلی سریع ترین راه مهاجرت به آلمان، مهاجرت از طریق تحصیل، کار یا ازدواج است. این روش‌ها از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرتی هم هستند. برای اینکه بیشتر با جزئیات مهاجرت به آلمان و دریافت ویزای هر روش مهاجرتی آشنا شوید، ما در هلدینگ مهاجر پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود؛ همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی با مهاجر همراه باشید. 

 

منبع
موسسه ملک پور

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا