خبر هاکانادا

اجاره خانه در کانادا؛ چگونه در کانادا خانه اجاره کنیم؟

یکی از دغدغه‌های مهم و ضروری تازه واردان به کانادا، مساله اجاره خانه در این کشور است. پیدا کردن خانه مناسب در هر جای دنیا می‌تواند استرس‌زا باشد؛ بنابراین یک مهاجر باید در همان ابتدا با این موضوع آشنا بوده و بتواند خانه مناسب خود را با قیمت مناسب اجاره کند.

برای اینکه بیشتر با شرایط اجاره خانه در کانادا آشنا شوید، توصیه می‌کنیم که این مقاله را تا به انتها بخوانید.

نحوه اجاره خانه در کانادا به چه صورت است؟

شما برای اجاره خانه در کانادا می‌توانید از روش‌های مختلف آنلاین یا حضوری اقدام کنید. برای پیدا کردن خانه به‌صورت آنلاین می‌توانید به سایت‌هایی مانند Padmapper ، Condos.ca و یا zumper مراجعه کنید. در این وب‌سایت‌ها، هر گونه اقامت‌گاهی در محله‌های مختلف و با قیمت‌های گوناگون وجود دارند یا می‌توانید از طریق مشاورین املاک برای یافتن خانه در کانادا کمک بگیرید.

با این حال یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن خانه اجاره‌ای در کانادا، بازدید از منطقه مورد نظر است. در این منطقه باید به دنبال تابلوهایی برای اجاره خانه یا ساختمان بگردید؛ سپس می‌توانید با شماره تماس‌های ارائه شده تماس گرفته و درباره شرایط اجاره سوال بپرسید.

عواملی که در اجاره خانه در کانادا باید به آنها توجه داشت!

برای اجاره خانه در کانادا مانند هر جای دیگری باید به موارد بسیاری توجه داشت که عبارت‌اند از:

 •       میانگین هزینه‌های اجاره خانه در منطقه مورد نظر
 •       گزینه‌های مربوط به حمل و نقل عمومی
 •       زمان رفت و آمد
 •       نزدیکی خانه به مدارس، محل کار، فروشگاه‌های مواد غذایی و…
 •       امکانات پارکینگ و…
 •       میزان جرم و جنایت در منطقه
اجاره خانه در کانادا
مهاجرت به کانادا

مدارک لازم برای اجاره خانه در کانادا

برای اینکه بتوانید در کانادا یک خانه اجاره کنید، باید مدارک خاصی را ارائه دهید و ثابت کنید که توانایی پرداخت اجاره خانه را در تاریخ تعیین شده خواهید داشت. از جمله مدارکی که در اجاره خانه از اهمیت بسیاری برخوردارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 •       فرم استخدام که مشخصات حقوق و دستمزد شما در آن درج شده است.
 •       گواهی اعتباری از صاحبخانه‌های قبلی، بانک و… که نشان‌دهنده اعتبار شما باشد.
 •       فتوکپی شناسنامه

البته برای افرادی که تازه وارد هستند، تهیه این مدارک دشوار است؛ بنابراین اگر هنوز شغلی پیدا نکرده‌اید، باید ثابت کنید که توانایی مالی کافی دارید که اجاره چند ماه را پوشش می‌دهد. این مساله می‌تواند اجاره خانه را برای شما تا حد زیادی آسان کند.

برای نشان دادن توان مالی، می‌توانید با بانک خود صحبت کنید و از آنها بخواهید که نامه‌ای را ارائه دهند که نشان می‌دهد شما مبلغ لازم را برای پرداخت اجاره دارید.

گزینه بعدی داشتن اسپانسر است. اگر شما کسی را داشته باشید که ضامن شما شده و تضمین کند که در پرداخت اجاره از شما حمایت خواهد کرد، می‌توانید پروسه اجاره خانه در کانادا را با موفقیت طی کنید. این ضامن می‌تواند از خانواده یا دوستان نزدیک شما باشد.

قوانین اجاره خانه در کانادا

برای اجاره خانه در کانادا، دستورالعمل‌ها و قوانین خاصی وجود دارد که تمامی مستاجرین باید قبل از نقل مکان بدانند. به‌عنوان مثال: در انتاریو، مستاجر باید اجاره ماه اول و آخر را بپردازد. اگر مدارک مهمی مانند نامه کاریابی داشته باشد، می‌تواند چند ماه دیگر را از قبل پیشنهاد داده و صاحبخانه را نسبت به پذیرش درخواست اجاره تشویق کند.

(صاحبخانه نمی‌تواند این مبلغ را از قبل دریافت کند و این نظر خود مستاجر است که این مبلغ را پرداخت کند یا خیر)

نکته دیگر که بسیار مورد توجه است، این است که صاحب خانه مجاز به درخواست شماره بیمه اجتماعی SIN نیست و حق ندارد درباره مذهب، وضعیت تاهل، ترجیحات جنسی و… پرس و جو کند.

از طرفی اگر دنبال خانه در انتاریو هستید، می‌توانید به دنبال اجاره آپارتمان با مالکیت فردی یا یک زیرزمین باشید. آپارتمان‌هایی که در مالکیت یک فرد هستند، به نسبت آپارتمان‌هایی که تحت یک شرکت مدیریت می‌شوند، روند درخواست ساده‌تری دارند.

اجاره خانه در کانادا
شهرهای کانادا

قرارداد اجاره خانه در کانادا

اجاره نامه در کانادا یک سند قانونی است که در آن شما و صاحبخانه سر مواردی با یکدیگر به توافق رسیده‌اید. در این اجاره نامه باید موارد مختلفی ذکر شوند که عبارت‌اند از:

 •       مبلغ اجاره خانه
 •       نحوه پرداخت اجاره خانه در هر ماه (پرداخت از طریق چک یا سپرده مستقیم)
 •       تاریخ‌های پرداخت اجاره
 •       قوانین مربوط به اجاره خانه
 •       شرایط خاتمه یا لغو اجاره نامه
 •       شرایط اجاره فرعی
 •       تعمیراتی که به عهده مستاجر است
 •       در پایان اجاره چه اتفاقی خواهد افتاد

و…

در حالت کلی اجاره نامه یک سند قانونی بوده و قبل از امضا باید تمامی مفاد آن را به صورت کامل درک کرده باشید. در زمان امضای اجاره نامه باید تمامی خدمات آب، برق و… را از مستاجر قبلی یا صاحبخانه به نام خود منتقل کنید و کلید خانه را تحویل بگیرید.

جمع‌بندی

یکی از موارد مهم در مهاجرت، پیدا کردن خانه برای زندگی است؛ بنابراین قبل از مهاجرت باید به اجاره خانه یا خرید آن در کشور مقصد فکر کنید. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، برای اجاره خانه در کانادا می‌توانند به صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنند.

البته برای اجاره خانه باید به عوامل مختلفی توجه شود که ما در این مقاله سعی کردیم تا درباره این موارد توضیحاتی را ارائه دهیم. در صورتی که شما تصمیم به مهاجرت به کانادا را دارید، برای اطلاعات بیشتر درباره کانادا و مهاجرت به این کشور، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید؛ همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی با مهاجر همراه شوید.

 بیشتر بخوانید: شرایط افتتاح حساب در کانادا

منبع
CICNEWS

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا