آمریکا

شرایط افتتاح حساب در آمریکا

یکی از مواردی که بعد از مهاجرت به آمریکا بسیار اهمیت دارد، افتتاح حساب در کانادا است. هر فردی برای زندگی در آمریکا نیاز به یک حساب بانکی برای گذراندن امور روزانه خود دارد؛ حتی افرادی که شهروند آمریکا نیستند نیز می‌توانند در این کشور یک حساب بانکی داشته باشند.

البته روند افتتاح حساب در آمریکا برای غیر شهروندان، کمی پیچیده است؛ اما شدنی است و افرادی که به دلایل مختلفی مانند: تجارت، سفر و… در آمریکا اقامت دارند، می‌توانند یک حساب بانکی برای خود افتتاح کنند.

افتتاح حساب بانکی در کشور آمریکا مزایای زیادی نیز دارد که از مهم‌ترین این مزایا می‌توان به مواردی چون؛ معافیت از کارمزدهای گزاف بانکی و کارتی اشاره کرد. از طرفی افرادی که مقیم این کشور نیستند، می‌توانند سپرده‌هایی با ارزش 250000 دلار دریافت کنند. این سپرده توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) ارائه می‌شود.

برای اینکه بیشتر با شرایط افتتاح حساب در آمریکا و مزایای آن آشنا شوید، توصیه می‌کنیم که این مقاله را تا به انتها بخوانید.

اهمیت افتتاح حساب در آمریکا

افتتاح حساب در آمریکا به دلایل زیادی اهمیت داشته و ضروری است. از مهم‌ترین دلایل افتتاح حساب در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- امنیت

اولین موردی که در افتتاح حساب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، محفوظ نگهداشتن پول در برابر یک رویداد فاجعه بار (دزدی، آتش سوزی و…) است. در واقع بانک موظف است که دارایی فرد را بیمه کند.

2- ایجاد تاریخچه مالی

مورد دوم که باعث شده است تا افتتاح حساب در آمریکا برای مهاجران اهمیت داشته باشد، ایجاد یک تاریخچه مالی است. این تاریخچه مالی می‌تواند حسن نیت دارنده حساب را ثابت کرده و به او در دریافت وام، گرفتن کارت اعتباری، خرید خانه و… کمک کند.

از طرفی افرادی که یک حساب بانکی در آمریکا دارند، می‌توانند از ابزارهای انتقال آنلاین استفاده کرده و چک‌های نقدی و صورتحساب‌های خود را پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید: امتیاز اعتباری کانادا

افتتاح حساب بانکی در آمریکا برای غیر شهروندان

افرادی که شهروند آمریکا نیستند؛ اما به دلایلی در این کشور اقامت دارند، می‌توانند در این کشور یک حساب بانکی داشته باشند. داشتن حساب بانکی در آمریکا برای غیر شهروندان کمی پیچیده است؛ زیرا بیشتر بانک‌های کوچک، فقط به شهروندان و افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند، اجازه افتتاح حساب می‌دهند.

دلیل این کار این است که شهروندان و افرادی که اقامت دائم آمریکا را دارند، شماره تامین اجتماعی دریافت می‌کنند و این شماره تامین اجتماعی در افتتاح حساب در بسیاری از بانک‌های آمریکایی ضروری است.

با این حال افتتاح حساب برای غیر شهروندان نیز غیرممکن نیست و این افراد نیز می‌توانند تحت برنامه‌های بانکی مدرن، حساب بانکی در این کشور افتتاح کنند.

افتتاح حساب در آمریکا
آمریکا

راه‌های افتتاح حساب بانکی در آمریکا برای غیر شهروندان

افرادی که شهروند آمریکا نیستند و شماره بیمه ندارند، برای اینکه بتوانند یک حساب بانکی در این کشور داشته باشند، می‌توانند از طریق برنامه‌های زیر اقدام کنند.

1- کیف پول BOSS Money

افرادی که هنوز شهروندی آمریکا و یا اقامت دائم این کشور را ندارند، می‌توانند با Wallet by BOSS Money به صورت آنلاین یک حساب بانکی برای خود باز کنند. در این برنامه نیازی به شماره تامین اجتماعی یا شماره شناسایی مالیات دهنده نیست.

افرادی که در این برنامه شرکت می‌کنند، یک کارت نقدی به نام Mastercard به صورت رایگان دریافت می‌کنند. این کارت که با Apply Pay و Google Pay فعال می‌شود، برای خرید آنلاین بسیار مورد استفاده قرار گرفته و از حساب اصلی فرد محافظت می‌کند.

با این حساب بانکی، نیازی نیست که فرد نگران کارمزد ماهانه، حداقل موجودی و یا کارمزد تراکنش‌های خارجی باشد.

امکان پرداخت قبض، ارسال پول به سراسر جهان و انتقال پول با استفاده از این حساب بانکی وجود دارد؛ حتی دارنده کارت می‌تواند یک سپرده مستقیم نزد کارفرمای خود تنظیم کند. با این سپرده، پول فرد تا سقف 250000 دلار توسط FDIC بیمه خواهد شد.

2- افتتاح حساب در بانک‌های بزرگ

یکی دیگر از روش‌های افتتاح حساب در آمریکا برای غیرشهروندان، افتتاح حساب در بانک‌های بزرگ آمریکا است. این بانک‌ها به افرادی که شهروند آمریکا یا مقیم این کشور نیستند، اجازه افتتاح حساب جاری و پس انداز می‌دهند.

برای افتتاح حساب در این بانک‌ها، نیازی به شماره بیمه نیست و فرد می‌تواند با ارائه مدارکی یک حساب بانکی داشته باشد. از بانک‌های بزرگ آمریکا برای افتتاح حساب غیرشهروندان می‌توان به بانک‌های زیر اشاره کرد.

    TD Bank

    US Bank

    Chase

    Bank of America

   Wells Fargo

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در آمریکا

همان‌طور که اشاره شد، افرادی که در آمریکا اقامت داشته ؛ اما هنوز اقامت دائم این کشور را دریافت نکرده‌اند، برای افتتاح حساب بانکی می‌توانند به یکی از بانک‌های بزرگ مراجعه کرده و یا از برنامه بانکداری مدرن بهره‌مند شوند.

مدارکی که برای افتتاح حساب در این بانک‌ها لازم است، می‌تواند در هر شعبه و یا هر ایالت از کشور آمریکا متفاوت باشد؛ بنابراین فرد باید با بانک مورد نظر تماس گرفته و الزامات افتتاح حساب را پرس و جو کند. از مهم‌ترین مدارکی که برای افتتاح حساب در بانک‌های آمریکا مورد نیاز است، می‌توان به مدارک زیر اشاره کرد.

1- پاسپورت معتبر

2- شماره شناسایی مالیات دهندگان انفرادی (ITIN)

3- شناسه‌ای که توسط دولت صادر شده است.

4- مدارک مهاجرت به آمریکا

5- داشتن سپرده اولیه بین 50 تا 3000 دلار

بیشتر بخوانید: افتتاح حساب بانکی در کانادا 

افتتاح حساب بانکی در آمریکا
دلار

چگونگی درخواست برای ITIN

متقاضیان غیر شهروند برای افتتاح حساب در آمریکا نیاز به یک شماره تامین اجتماعی ITIN (Individual Taxpayer Identification Number) دارند. این شماره به افرادی ارائه می‌شود که واجد شرایط کار در کشور آمریکا نیستند.

برای دریافت این شماره، فرد باید درخواست خود را با تکمیل فرم W-7 به دفاتر IRS یا یکی از نمایندگان مجاز پذیرش ارائه دهد. این شماره شناسایی یک شماره 9 رقمی است و اولین رقم آن نیز با 9 شروع می‌شود.

نحوه ارسال پول از آمریکا به کشورهای دیگر

افرادی که در آمریکا به عنوان یک غیر شهروند اقامت دارند، برای ارسال پول به خارج از آمریکا راه‌های متعددی دارند که روش BOSS Revolution راحت‌ترین روش انتقال پول است. فرد می‌تواند با این روش به کشورهای مختلفی در جهان پول انتقال دهد که انتقال پول نیز با توجه به کشور مقصد می‌تواند به صورت نقدی، کیف پول موبایل و یا واریز در حساب جاری و یا پس انداز گیرنده باشد.

برای تکمیل تراکنش، فرد باید تمامی اطلاعات خواسته شده را به دقت تکمیل کرده و نام کامل گیرنده را نیز به شکلی که در حساب بانکی او درج شده است، ثبت کند. این برنامه هم نسخه دسکتاپ و هم نسخه موبایل داشته و استفاده از آن بسیار ساده است.

جمع‌بندی

یکی از مواردی که در زمان اقامت در آمریکا باید به آن توجه داشت، افتتاح حساب در آمریکا است. افرادی که در آمریکا اقامت دارند، چه شهروند این کشور باشند و چه نه؛ می‌توانند با افتتاح حساب در این کشور از مزایای زیادی بهره‌مند شده و پول خود را در محل امنی قرار دهند.

افتتاح حساب برای افرادی که شهروند آمریکا نیستند، شاید سخت به نظر برسد؛ اما غیرممکن نیست و این افراد نیز می‌توانند به روش‌های مختلف یک حساب بانکی در آمریکا داشته باشند. برای اینکه بیشتر با مهاجرت به آمریکا و زندگی در این کشور آشنا شوید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید؛ همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی با مهاجر همراه باشید. 

بیشتر بخوانید: دبیت کارت چیست و چه تفاوتی با کردیت کارت دارد؟

منبع
venusiraji.cahamimohajermalekpourlaw

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا