آمریکاخبر ها

دلایل ریجکتی مصاحبه لاتاری آمریکا

لاتاری Lottery یا بخت آزمایی یکی از روش‌های جذاب، آسان و ارزان برای رسیدن به اقامت دائم آمریکا است و افرادی که شانس بالایی داشته باشند، با برنده شدن در این قرعه کشی می‌توانند گرین کارت یا اقامت دائم آمریکا را کسب کنند؛ اما مواردی وجود دارد که می‌تواند باعث ریجکتی مصاحبه لاتاری شده و نتیجه را عوض کند.

در واقع افرادی که در لاتاری شرکت کرده و برنده می‌شوند، برای دریافت ویزای لاتاری باید فرم DS-160 را تکمیل کرده و در مصاحبه سفارت آمریکا شرکت کنند. در این مرحله ممکن است که مصاحبه لاتاری ریجکت شود و نتیجه لاتاری برگردد.

دلایل متعددی وجود دارد که باعث باطل شدن نتیجه می‌شوند که هر فرد قبل از ثبت‌نام در لاتاری باید با این دلایل آشنا باشد تا با آگاهی کافی نسبت به ثبت‌نام در این قرعه کشی شرکت کند. برای اینکه با دلایل ریجکتی مصاحبه لاتاری آمریکا آشنا شوید، ادامه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد.

مصاحبه لاتاری آمریکا

افرادی که در لاتاری برنده می‌شوند، برای دریافت ویزای لاتاری مانند هر ویزای دیگری باید مراحلی را بگذرانند که یکی از این مراحل حضور در مصاحبه لاتاری است. در این مصاحبه ممکن است بنا به دلایلی درخواست ویزای لاتاری ریجکت شود.

دلایل ریجکت شدن در مصاحبه کاملا واضح و روشن است و در صورتی که متقاضی تمامی موارد و قوانین را در زمان ثبت‌نام رعایت کرده باشد، می‌تواند به راحتی از این مرحله بگذرد.

بیشتر بخوانید: لاتاری آمریکا آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش دریافت اقامت دائم آمریکا 

چه زمانی مصاحبه لاتاری رد می‌شود؟

از مهم‌ترین مواردی که باعث می‌شود تا مصاحبه لاتاری ریجکت شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- تکمیل اشتباه فرم DS-260

افرادی که در لاتاری آمریکا برنده می‌شوند، برای دریافت ویزا باید فرم DS-260 را تکمیل کنند. در این فرم متقاضی باید تمامی اطلاعات هویتی، سوابق کاری، کیفری و… را به صورت دقیق و با صداقت کامل بنویسد.

در صورتی که اطلاعات وارد شده نادرست باشند، ترجمه اسناد درست نباشد. به اطلاعات درست دسترسی وجود نداشته باشد و یا اینکه در اطلاعات تضادی وجود داشته باشد، مصاحبه لاتاری رد شده و متقاضی نمی‌تواند گرین کارت آمریکا را دریافت کند.

برای همین توصیه می‌شود که شرکت‌کنندگان و برندگان لاتاری همواره اطلاعات خود را به دقت و به درستی ثبت کنند. این اطلاعات عبارت‌اند از:

  •       اطلاعات هویتی
  •       تابعیت کشورهای دیگر
  •       آدرس‌های پستی، الکترونیکی، شماره تلفن‌ها، ID و نام‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی
  •       ارائه یک آدرس در خاک آمریکا برای اینکه گرین کارت به این آدرس ارسال شود.
  •       اطلاعات مربوط به والدین، همسر، همسر سابق در صورت وجود و تمامی فرزندان
  •       اطلاعات مربوط به ویزاها و سفرهای قبلی و یا سوابق مربوط به ریجکتی ویزاهای آمریکا
  •       اطلاعات مربوط به مشاغل فعلی و سابق
  •       اطلاعات تحصیلی
  •       سوالات متفرقه و امنیتی مانند: سفرهای خارجی قبلی، خدمت سربازی و…
مصاحبه لاتاری
آمریکا

2- زمان‌بندی اشتباه برای انجام معاینات پزشکی

یکی از مواردی که می‌تواند منجر به ریجکتی مصاحبه لاتاری شود، عدم زمان‌بندی درست برای مرحله مدیکال است. تمامی برندگان لاتاری باید به همراه خانواده مورد ارزیابی سلامت قرار گیرند. در این مرحله پزشک معتمدی که توسط سفارت تعیین شده است، معاینات و بررسی‌های لازم را انجام خواهد داد.

افرادی که نتوانند در زمان تعیین شده مورد معاینات پزشکی قرار گیرند، ممکن است با تاخیر در مصاحبه و ریجکت شدن آن مواجه شوند؛ بنابراین توجه به زمان در پروسه مصاحبه سفارت بسیار اهمیت دارد.

3- دروغ‌گویی و پنهان‌کاری

شرکت‌کنندگان و برندگان لاتاری باید تمامی اطلاعات مربوط به خود و خانواده‌شان را به درستی و با صداقت کامل بنویسند. هر موردی که مشخص شود دروغ بوده و یا پنهان شده است، باعث ریجکتی مصاحبه سفارت خواهد شد.

4- ارائه مدارک ناقص

افرادی که متقاضی دریافت ویزای لاتاری هستند، زمان کوتاهی در اختیار خواهند داشت تا مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کرده و به سفارت تحویل دهند. این مدارک نیز با توجه به شرایط هر فرد بوده با فرد دیگر متفاوت است. هر فردی که مدارک ناقصی را ارائه دهد، شانس کمتری برای دریافت ویزا خواهد داشت و احتمال ریجکت شدن مصاحبه لاتاری برای او زیاد خواهد بود.

5- بررسی‌های امنیتی یا AP

در برخی از مواقع ممکن است که آفیسر برای بررسی بیشتر و استعلام از نهادهای امنیتی آمریکا و انجام مراحل اداری، پرونده را وارد پروسه AP کند. AP به معنی ریجکتی مصاحبه لاتاری نیست و تنها به این دلیل است که آفیسر تحقیقات بیشتری کرده و پرونده را بیشتر مورد بررسی قرار دهد.

در صورتی که مشخص شود متقاضی سوابق خوبی دارد، کلیرنس Clearance دریافت کرده و می‌تواند ویزا بگیرد؛ در غیر این صورت درخواست او رد خواهد شد.

بیشتر بخوانید: کلیرنس ویزای آمریکا چیست؟

مهم‌ترین سوالات مصاحبه لاتاری

سوالاتی که در مصاحبه از متقاضیان دریافت ویزای لاتاری پرسیده می‌شوند، عبارت‌اند از:

1- مشخصات مربوط به محل تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی که معمولا آخرین محل تحصیل مدنظر است.

2- اطلاعات مربوط به شغل و کسب‌وکار

3- افرادی که متقاضی می‌خواهد به همراه آنها مهاجرت کند

4- روابط افرادی که قرار است متقاضی همراه آنها به آمریکا مهاجرت کند.

و…

مصاحبه لاتاری
مهاجرت به آمریکا

نکات مهم درباره دریافت ویزای لاتاری

افرادی که از برندگان لاتاری هستند و برای دریافت ویزا اقدام می‌کنند، باید به نکات زیر توجه داشته باشند.

1- برای دریافت این ویزا نیز تمکن مالی تعیین شده که متقاضی باید گواهی تمکن مالی را به سفارت ارائه دهد.

2- بعد از رد شدن مصاحبه لاتاری، به دلیل اینکه این برنامه‌ها سالی مالی هستند، امکان اعتراض وجود ندارد.

3- در صورتی که درخواست ویزای متقاضی اصلی ریجکت شود، زیرمجموعه‌های او نیز امکان دریافت ویزا نخواهند داشت؛ اما اگر درخواست زیرمجموعه ریجکت شود، متقاضی اصلی و سایر زیرمجموعه‌ها می‌توانند ویزا شوند.

4- شغل برنده لاتاری در صورتی که شک و شبهه‌ای داشته باشد، وارد پروسه AP خواهد شد و در این پروسه برای ویزای او تصمیم‌گیری می‌شود.

جمع‌بندی

یکی از روش‌های دریافت گرین کارت آمریکا، شرکت در لاتاری است. افرادی که شانس بالایی داشته و در این قرعه‌کشی برنده شوند، می‌توانند با دریافت ویزای DV به آمریکا رفته و گرین کارت این کشور را نیز دریافت کنند. با این حال امکان ریجکت شدن مصاحبه لاتاری آمریکا وجود دارد. این ریجکت شدن ممکن است به دلایل متعددی اتفاق بیفتد.

یکی از مهم‌ترین دلایل ریجکتی درخواست ویزای لاتاری آمریکا، عدم دقت یا صداقت در تکمیل فرم‌ها است. ما در این مقاله سعی کردیم تا مهم‌ترین دلایل ریجکتی مصاحبه لاتاری را توضیح دهیم. برای اینکه بیشتر با لاتاری آشنا شوید، سایر مقالات این سایت را نیز بخوانید؛ همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشید. 

بیشتر بخوانید: راهنمای ثبت نام لاتاری 2025

منبع
layzeroiranian-lotteryALOAPPLYcartesabz

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا