خبر هاآمریکا

زمان و نحوه اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۵ 

یکی از مهیج‌ترین و جذاب‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا شرکت در لاتاری است و همه آنهایی که در این قرعه‌کشی شرکت می‌کنند، برای اعلام نتایج لاتاری لحظه شماری کرده و منتظر مشاهده اطلاعات خود در میان برنده شدگان هستند. 

از آنجایی که از زمان شرکت در لاتاری تا زمان اعلام نتایج آن چند ماه طول می‌کشد، این انتظار و هیجان هر روز بیشتر از قبل شده و همه مشتاق هستند تا زودتر نتایج اعلام شوند. برای اینکه با زمان و نحوه اعلام لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا آشنا شوید،‌ مطلبی را آماده کرده‌ایم که امیدواریم برای شما مفید باشد. 

زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۵

زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا در می ۲۰۲۴ یا همان اردیبهشت ۱۴۰۳ خواهد بود، البته زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری مانند تمامی سال‌های قبل از طریق اداره مهاجرت آمریکا اعلام خواهد شد و شرکت‌کنندگان در لاتاری باید در زمان تعیین شده برای مشاهده نتایج به سایت dvprogram.state.gov مراجعه کنند. 

برای اینکه فرد بتواند نتیجه بخت‌آزمایی خود را پیگیری کند، باید نام خانوادگی خود را به لاتین تایپ کرده و با وارد کردن سال تولد خود به میلادی و شماره پیگیری ثبت‌نام در لاتاری،‌ نتیجه را پیگیری کند. 

بیشتر بخوانید: از صفر تا صد لاتاری ۲۰۲۵

نحوه پیگیری  نتایج لاتاری ۲۰۲۵ از روی سایت 

افرادی که از طریق شرکت‌های مهاجرتی برای ثبت‌نام لاتاری اقدام کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به این شرکت‌ها نتیجه را مشاهده کنند، اما پیگیری نتایج لاتاری کار سختی نیست و هر فردی می‌تواند با مراجعه به سایت این کار را انجام دهد، فقط کافی است که مراحل زیر را به ترتیب پشت سر بگذارد. 

۱- مراجعه به سایت dvprogram.state.gov

نتایج لاتاری
سایت رسمی لاتاری

2- کلیک بر روی دکمه آبی رنگ Check Status

نتایج لاتاری
مشاهده نتیجه لاتاری

3- ورود به صفحه جدید و کلیک بر روی دکمه آبی رنگ Continue

نتایج لاتاری
نتایج لاتاری

4- ورود به یک صفحه جدید 

نتایج لاتاری
مشاهده نتیجه لاتاری
  • وارد کردن کد Confirmation number (کد ۱۶ رقمی که در زمان ثبت نام لاتاری دریافت شده است.)

  • وارد کردن نام خانوادگی به انگلیسی (طبق اطلاعات وارد شده در زمان ثبت‌نام) در قسمت دوم و در بخش Last/Family Name

  • وارد کردن سال تولد به میلادی در قسمت سوم که با عنوان Year of Birth (فقط باید سال تولد نوشته شود)

  • وارد کردن اعداد و حروف نشان داده شده در تصویر در درون کادر 

  • کلیک بر روی گزینه Submit برای ورود به صفحه اعلام نتایج لاتاری (در صورتی که فرد در این مرحله با عبارت Session time out روبرو شد، باید تمامی مراحل را تکرار کند.)

 

نتایج لاتاری
برنده شدن در لاتاریب

مدارک مورد نیاز برای مشاهده نتایج لاتاری

برای مشاهده نتایج لاتاری همان‌طور که قبلا نیز اشاره شد، نیازی به مدرک خاصی نیست و تنها وارد کردن نام خانوادگی به انگلیسی، سال تولد به میلادی و همچنین کد ۱۶ رقمی که در زمان ثبت‌نام ارائه شده است، کافی خواهد بود. البته لازم است که تمامی اطلاعات به درستی و به دقت ثبت شوند و مغایرتی در اطلاعات وارد شده در زمان ثبت‌نام و اطلاعات وارد شده در زمان مشاهده اعلام نتایج وجود نداشته باشد. 

نکته:

بعد از مشاهده نتیجه در صورتی که فرد برنده لاتاری بود، باید در زمان تعیین شده برای مصاحبه سفارت و مراحل دریافت ویزای لاتاری اقدام کند. در صورتی که فرد نتواند به موقع کارهای دریافت ویزا را انجام دهد، نتیجه لاتاری باطل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری

جمع‌بندی

افرادی که در لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا شرکت کرده‌اند، در می ۲۰۲۴ می‌توانند نتایج لاتاری را مشاهده کنند که البته زمان دقیق اعلام نتایج از طریق سایت رسمی اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا اعلام خواهد شد. 

ما در این مقاله سعی کردیم تا مراحل مشاهده نتیجه را به شما نشان دهیم. در صورتی که تمایل دارید بیشتر درباره لاتاری،‌ مراحل ثبت نام لاتاری و… بدانید،‌ سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید. همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشید. 

بیشتر بخوانید: ثبت نام لاتاری برای افغان ها 

منبع
heyvalaw

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا