کانادامهاجرت به کانادا؛ راه‌های مهاجرت به کانادا

از صفر تا صد ویزای C11 کانادا 

یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا که از زیرشاخه‌های برنامه IMP است، مهاجرت از طریق ویزای c11 است که یک نوع ویزای کاری معاف از LMIA بوده و مخصوص افرادی است که قصد دارند یک کسب و کار را در کانادا شروع کرده و به بازار کار و اقتصاد کانادا سود برسانند. 

این ویزا مزایای متعددی داشته و در عین حال معایبی نیز دارد، بنابراین کارآفرینانی که قصد دارند با این ویزا به کانادا مهاجرت کنند، باید با تمامی شرایط دریافت این ویزا آشنا بوده و مزایا و معایب آن را بشناسند. 

در ادامه این مقاله بیشتر به ویزای C11 کانادا و نکات مهم درباره نحوه دریافت این ویزا خواهیم پرداخت. برای آشنایی بیشتر با این ویزا، ادامه این مطلب را بخوانید. 

ویزای C11 کانادا چیست؟ 

یکی از ویزاهای مبتنی بر کار کانادا، ویزای C11 کانادا است که به سرمایه‌گذاران خارجی این اجازه را می‌دهد که به‌راحتی ویزای کار کانادا را دریافت کنند. این افراد می‌توانند با این ویزا خوداشتغالی داشته و برای خود یک کسب‌وکار خاص را راه‌اندازی کنند. 

مدت زمان اعتبار ویزای c11 کانادا دو سال بوده و البته قابل تمدید می‌باشد. البته در صورتی این ویزا قابل تمدید شدن است که کسب‌وکار در کانادا فعال و سودآور باشد. دارندگان این ویزای کانادا می‌توانند تحت شرایطی اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. 

چه کسانی می‌توانند ویزای C11 کانادا را دریافت کنند؟

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، ویزای c11 کانادا یک ویزای مبتنی بر کار است و به افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، ارائه می‌شود:

۱- افراد خوداشتغالی که دوست دارند یک کسب‌وکار را در کانادا راه‌اندازی کنند. 

۲- افرادی که تصمیم دارند تا یک بیزینس و یا یک فرانچایز را در کانادا خریداری کنند. 

۳- افرادی که تحت یکی از برنامه‌های نامزد استانی برای کارآفرینی انتخاب شده‌اند. 

۴- بنیان گذاران استارتاپی که تحت برنامه ویزای استارتاپ درخواست خود را ارسال کرده‌اند. 

در حالت کلی این برنامه مهاجرتی برای افرادی مناسب است که:

۱- برای اقامت طولانی مدت در کانادا برنامه‌ریزی نمی‌کنند و برای یک تجارت موقت به کانادا می‌روند. 

۲- افرادی که قصد ایجاد شغل در مناطق دورافتاده کانادا را دارند. 

۳- افرادی که خدمات و یا محصولات منحصر به فردی را ارائه می‌دهند که به نفع کانادایی هاست. 

برای این کار این افراد باید افسر مهاجرت را قانع کنند که: 

۱- حداقل ۵۰ درصد از مالکیت یک کسب‌وکار را دارند. 

۲- تجربه و مهارت راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کانادا را دارند. 

۳- توانایی مالی برای اجرای طرح تجاری خود در کانادا را دارند. 

۴- این کسب‌وکار قابلیت اجرایی شدن دارد. 

۵- فرد گام‌های بزرگ و مهمی را برای اجرای طرح تجاری خود برداشته است. 

۶- این کسب‌وکار منافع قابل توجهی برای کانادا دارد. 

ویزای C11 کانادا
مهاجرت به کانادا

مراحل درخواست ویزای C11 کانادا 

متقاضیان دریافت این ویزای کانادا برای دریافت این ویزا باید این مراحل را پشت سر بگذارند. 

۱– راه‌اندازی یک بیزینس جدید و یا خرید یک بیزینس در کانادا 

در مرحله اول فرد باید یک بیزینس را در کانادا راه‌اندازی کرده و یا یک بیزینس را خریداری کند که البته هر کسب‌وکاری نمی‌تواند الزامات این برنامه مهاجرتی را برآورده کند. 

۲– نوشتن یک طرح تجاری قوی

طرح تجاری یا بیزینس پلن پایه و اساس درخواست این ویزا بوده و افسران مهاجرت این طرح را با دقت بسیار زیاد مورد بررسی قرار می‌دهند تا میزان دوام کسب‌وکار را ارزیابی کنند، بنابراین باید تمامی اطلاعات لازم از جمله مدل کسب‌وکار، طرح استخدام، استراتژی‌ها، قیمت‌گذاری‌ها و… در این طرح به صورت شفاف توضیح داده شود تا افسر متقاعد شود که این طرح قابلیت اجرا داشته و عملی است. 

۳– برنامه‌ریزی و اجرای طرح تجاری

یکی دیگر از مراحل دریافت ویزای C11 کانادا، اجرای اولیه چشم‌انداز کسب‌وکار است. افسر مهاجرت تعهد فرد را به راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کانادا و همچنین شواهد مربوط به اقداماتی را که برای کسب‌وکار انجام داده، بررسی می‌کند. 

در بیشتر اوقات، باز کردن یک حساب بانکی و واریز پول برای نشان دادن تعهد کافی نیست و برنامه اجرایی اولیه و استراتژی‌های مشخص شده بیشتر در پروسه دریافت ویزا تاثیرگذار هستند. 

۴- ارائه درخواست مجوز کار C11

بعد از جمع‌آوری مدارک کافی که نشان‌دهنده تعهد فرد و مبتنی بر اجرای کسب‌وکار است، متقاضی می‌تواند درخواست مجوز کار خود را به عنوان یک کارآفرین تحت کد معافیت C11 LMIA ارسال کند. 

این اسناد شامل شواهدی مبنی بر تجربه کارآفرینی یا مدیریتی، اسناد مالی، نامه‌های پشتیبانی از فروشندگان یا مشتریان است. 

۵– دریافت تایید درخواست 

یک الی دو ماه بعد از ارائه درخواست ویزای c11 کانادا، در صورتی که IRCC درخواست را تایید کند، فرد می‌تواند برای سفر به کانادا برنامه‌ریزی کرده و راهی سفر به کانادا شود. 

۶– ورود به کانادا و مدیریت کسب‌وکار

زمانی که فرد وارد کانادا می‌شود، آفیسر CBSA یک مجوز کار دو ساله برای فرد صادر خواهد کرد که این کارآفرین با این مجوز می‌تواند به عنوان یک فرد خود اشتغال برای خود کار کند. این فرد مجاز نیست برای کارفرمای دیگری کار کند، اما همسر فرد می‌تواند یک مجوز کار آزاد دریافت کرده و برای هر کارفرمایی کار کند. 

برای اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا حداقل باید یک سال فرد کسب‌وکار خود را در کانادا مدیرین کند. 

۷– برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید

یکسال بعد از اداره کسب‌وکار در کانادا، ممکن است که کارآفرین واجد شرایط درخواست اقامت دائم کانادا تحت برنامه اکسپرس اینتری (کارگران ماهر فدرال) با پیشنهاد شغلی اجرایی شود. برای این منظور باید نشان دهد که شرایط اولیه واجد شرایط بودن را دارد. 

او باید نشان دهد که یک کسب‌وکار قوی و عملیاتی را در کانادا داشته و توان مدیریت اجرایی این کسب و کار را دارد. از طرفی متقاضی دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای C11 کانادا باید دانش زبان در سطح CLB7 داشته باشد. 

ویزای c11 کانادا
مهاجرت به کانادا

چه نوع کسب‌وکاری را می‌توان تحت برنامه C11 خرید؟

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، خرید هر بیزینسی نمی‌تواند، الزامات دریافت این ویزا را فراهم کند. تنها برخی از کسب‌وکارها برای این ویزا مناسب هستند که از مهم‌ترین این بیزینس‌ها می‌توان به بیزینس‌های زیر اشاره کرد. 

۱- کسب‌وکارهایی در حوزه هوافضا

۲- بیزینس‌هایی در صنعت خودرو 

۳- بیزینس‌هایی در رابطه با خدمات مالی

۴- بیزینس‌هایی در رابطه با تولید مواد غذایی و آشامیدنی

۵- بیزینس‌هایی مرتبط با جنگلداری

۶- کسب‌وکارهایی در رابطه با اتوماسیون صنعتی و رباتیک 

۷- کسب‌وکارهایی در حوزه IT

۸- بیزینس هایی مرتبط با علوم زیستی

۹- بیزینس هایی در رابطه با معدن 

۱۰- بیزینس‌هایی در رابطه با گردشگری

۱۱- بیزینس‌هایی در رابطه با از بین بردن آلاینده‌ها

مقدار سرمایه‌گذاری در برنامه مهاجرتی با ویزای c11 کانادا 

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC برای این ویزا، حداقل سرمایه تعیین نکرده است. با این حال افرادی که می‌خواهند از این طریق به کانادا مهاجرت کرده و یک کسب‌وکار موفق و تجارت با دوام داشته باشند، هر چقدر بیشتر سرمایه‌گذاری کنند، شانس بیشتری برای موفقیت خواهند داشت. 

توصیه می‌شود که مبلغ سرمایه‌گذاری در این برنامه حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار کانادا باشد و حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار نیز برای هزینه‌های عملیاتی در طول سال اول مورد نیاز خواهد بود. 

جمع‌بندی

ویزای C11 کانادا یکی از ویزای مبتنی بر کار این کشور است که می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم این کشور شود. افرادی که با این ویزا به کانادا مهاجرت می‌کنند، کارآفرینانی هستند که با راه اندازی یا خرید یک بیزینس در کانادا قصد توسعه بیزینس خود را داشته و کسب‌وکار آنها برای کشور کانادا نیز سودآور است. 

این افراد بدون نیاز به مجوز کار LMIA می‌توانند در کانادا خوداشتغالی داشته و همسر و فرزندان خود را نیز به همراه داشته باشند. اگر تمایل دارید درباره این ویزا یا سایر ویزاهای کشور کانادا بیشتر بدانید، سایر مقالات ما در این بخش را نیز بخوانید، همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشید. 

بیشتر بخوانید: ثبت شرکت در کانادا 

منبع
mohaajer.org

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا