ویزای شینگنکانادامسافرت به کاناداویزای توریستی

تاثیر ویزای شینگن در ویزای کانادا 

همان‌طور که می‌دانید، ویزای شینگن ویزایی برای سفر به ۲۶ کشور اروپایی است که عضو اتحادیه اروپا هستند. افرادی که ویزای یکی از این ۲۶ کشور را دریافت می‌کنند، می‌توانند به راحتی در میان کشورهای عضو شینگن در رفت‌وآمد باشند، اما دریافت این ویزا برای دریافت ویزای کانادا نیز مهم است. شاید برای شما این سوال پیش آید که یک ویزای اروپایی چه تاثیری می‌تواند برای دریافت یک ویزای آمریکای شمالی داشته باشد؟

برای اینکه تاثیر ویزای شینگن در ویزای کانادا را درک کنید، بهتر است که ادامه این مقاله را تا به انتها بخوانید و اگر قصد سفر توریستی به کانادا را دارید، مدارک سفر خود را به درستی آماده کنید. 

چرا ویزای شینگن در ویزای کانادا مهم است؟

برای دریافت ویزای کانادا باید به عوامل مختلفی توجه داشت که عبارت‌اند از: 

 • تمکن مالی متقاضی
 • دعوت‌نامه 
 • تکمیل دقیق فرم درخواست ویزا 
 • وابستگی‌های قوی در کشور مبدا (تای tie)
 • شغل 
 • برنامه دقیق سفر
 • افسر مهاجرت 

و 

سوابق سفر

سابقه سفر Travel History یکی از مهم‌ترین مواردی است که در اخذ ویزای کانادا نقش دارد، گرچه این مورد در قوانین دریافت ویزای کانادا نوشته نشده است، اما تعداد ویزاهای موجود در پاسپورت متقاضی نشان دهنده قدرت پاسپورت و سوابق سفری خوب است که این موضوع برای افیسر بسیار مهم است. 

ویزای شینگن نیز به دلیل اعتبار و ارزش طبقه‌بندی بالایی که دارد، پاسپورت فرد را قوی‌تر خواهد کرد و با افزایش تعداد ویزاهای شینگن این امکان وجود خواهد داشت که ویزاهای بعدی با اعتبار بیشتری صادر شده و از نوع مولتیپل باشند. 

بیشتر بخوانید: ویزای توریستی کانادا 

ویزای کانادا
ورود به کانادا

کدام ویزاها شانس دریافت ویزای کانادا را بالا می‌برند؟

علاوه بر ویزای شینگن، ویزاهای دیگری هم هستند که پاسپورت را قوی‌تر کرده و شانس دریافت ویزای کانادا را بالا می‌برند. از جمله این ویزاها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • ویزای انگلیس
 • ویزای آمریکا 
 • ویزای استرالیا 
 • ویزای ژاپن 

این ویزاها نیز ارزش و اعتبار زیادی داشته و وجود برچسب هر کدام از این ویزاها در پاسپورت باعث بالا رفتن اعتبار پاسپورت خواهد شد. وجود هر کدام از این ویزاها آفیسر را قانع می‌کند که این فرد اهل مسافرت است و بعد از پایان اعتبار ویزا به کشور خود باز خواهد گشت. 

اگر کسی ویزای انگلیس و مالزی را داشته باشد، نیازی به ویزای شینگن ندارد و با همین ویزاها هم می‌تواند شانس دریافت ویزای کانادا را بالا ببرد. 

ویزای کانادا بدون سابقه ویزای شینگن 

گرچه داشتن ویزای شینگن شانس دریافت ویزای توریستی کانادا را بالا می‌برد، اما افرادی که سابقه سفر چندان قوی ندارند هم می‌توانند برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنند و منعی برای آنها وجود ندارد. البته ممکن است که درخواست ویزای آنها ریجکت شود و ممکن است که بدون هیچ مشکلی ویزای خود را دریافت کنند. 

در واقع این افسر است که تعیین می‌کند این فرد می‌تواند ویزای کانادا را داشته باشد یا نه. در هر حال وجود سابقه سفر قوی شانس دریافت ویزای کانادا را بسیار بالا می‌برد. 

ویزای کانادا
سفر به کانادا

جمع‌بندی

یکی از بهترین کشورها برای سفر و مهاجرت، کشور کانادا است. بسیاری از افراد برای دید و بازدید، گردشگری و… متقاضی سفر به کانادا و دریافت ویزای کانادا هستند. با این حال افرادی شانس بالایی برای دریافت این ویزا دارند که از یک پاسپورت قوی برخوردار باشند. 

این پاسپورت باید حاوی سوابق سفر به کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای بزرگی مانند انگلیس و ژاپن باشد تا نشان دهد این فرد این کشورها را هم پشت سر گذاشته و در نهایت به کشور مبدا خود باز گشته است، بنابراین بعد از بازدید از کانادا نیز به کشور خود باز خواهد گشت. 

در حالت کلی افرادی که ویزای شینگن را در سوابق سفر خود داشته باشند، شانس بالایی برای دریافت ویزای کانادا دارند. برای اینکه بیشتر با ویزاهای کانادا و شرایط دریافت آنها آشنا شوید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید، همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی با مهاجر همراه باشید. 

بیشتر بخوانید: ویزای شینگن 

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا