خبر هاکانادامهاجرت به کانادا؛ راه‌های مهاجرت به کانادا

اپن ورک پرمیت ایرانیان و تمدید آن تا سال 2025

یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به اقامت دائم کانادا، فرصت استفاده از اپن ورک پرمیت ایرانیان است. شهروندان ایرانی می‌توانند با استفاده از این فرصت استثنائی در کانادا برای هر کارفرمایی کار کرده و فرصت رسیدن به اقامت دائم و شهروندی کانادا را برای خود ایجاد کنند. 

این برنامه مهاجرتی از ۷ اکتبر ۲۰۲۲ از طرف دولت کانادا برای رفاه حال شهروندان ایرانی تصویب شد و با پایان اعتبار آن در فوریه ۲۰۲۴، دولت کانادا این برنامه را تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۵ تمدید کرد تا ایرانیان بیشتری بتوانند از این مسیر به کانادا مهاجرت کنند. 

در ادامه این مطلب بیشتر با اپن ورک پرمیت ایرانیان و شرایط آن آشنا خواهید شد، بنابراین توصیه می‌کنیم که این مقاله را تا به انتها بخوانید. 

منظور از اپن ورک پرمیت ایرانیان چیست؟

اپن ورک پرمیت ایرانیان در کانادا، یک راه برای دریافت مجوز کار باز کانادا است که شهروندان ایرانی می‌توانند با هر اقامت موقتی که در کانادا دارند، ویزای خود را به اپن ورک پرمیت کانادا تبدیل کنند. این افراد می‌توانند برای یک یا چند کارفرمای کانادایی بدون نیاز به LMIA کار کنند.

تا زمان اعتبار این مجوز، دارنده آن می‌تواند در کانادا حضور داشته باشد و در صورتی که بتواند مجوز خود را به ویزاهای دیگر کانادا تبدیل کند، می‌تواند در کانادا مانده و برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند. 

بیشتر بخوانید: کار در کانادا 

شرایط لازم برای اپن ورک پرمیت ایرانیان 

شهروندان ایرانی که متقاضی دریافت اپن ورک پرمیت ایرانیان هستند، باید شرایط لازم را برای دریافت این مجوز داشته باشند که از مهم‌ترین شرایط این برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • فرد باید حتما پاسپورت ایرانی داشته باشد. 
 • متقاضی باید در کشور کانادا حضور داشته باشد. 
 • فرد باید اقامت موقت کانادا را با یکی از ویزاهای موقت داشته باشد. 
اپن ورک پرمیت ایرانیان
مهاجرت به کانادا

انواع اپن ورک پرمیت ایرانیان 

در حالت کلی دو نوع اپن ورک پرمیت برای ایرانیان وجود دارد. 

۱- اپن ورک پرمیت نامحدود 

در این نوع اپن ورک پرمیت فرد می‌تواند بدون محدودیت و به‌صورت همزمان برای دو یا چند کارفرما کار کند. در واقع محدودیتی برای فرد وجود نخواهد داشت. 

۲- اپن ورک پرمیت محدود 

نوع محدود این مجوز کار باز به این صورت است که فرد با توجه به مواردی برای کار در کانادا محدودیت‌هایی دارد. این محدودیت‌ها می‌توانند شامل موارد زیر باشند. 

 • محدودیت‌های شغلی مثلا فرد با توجه به وضعیت پزشکی خود محدودیت شغلی داشته باشد. 
 • محدودیت‌های مکانی مثلا فرد در استان مورد نظر برای کار محدودیت‌هایی داشته باشد. 

مهم‌ترین مزایای دریافت اپن ورک پرمیت ایرانیان 

دریافت اپن ورک پرمیت برای شهروندان ایرانی مزایای بسیاری دارد که عبارت‌اند از: 

 • در صورتی که فرد بتواند اپن ورک پرمیت نامحدود را دریافت کند، می‌تواند به صورت همزمان برای چند کارفرمای کانادایی کار کند. 
 • شهروندان ایرانی که این مجوز کار باز را دریافت می‌کنند، برای دریافت ویزای موقت کانادا از پرداخت مالیات معاف می‌شوند. 
 • دارندگان این مجوز کار می‌توانند به‌راحتی برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. 

اپن ورک پرمیت ایرانیان کانادا برای چه کسانی مناسب است؟

اپن ورک پرمیت ایرانیان به شهروندانی ارائه می‌شود که یکی از ویزای موقت زیر را داشته باشند. 

۱- ویزای توریستی 

۲- ویزای تحصیلی

۳- ویزای کاری 

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا 

اپن ورک پرمیت ایرانیان
مهاجرت به کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت اپن ورک پرمیت ایرانیان 

شهروندان ایرانی که متقاضی دریافت این مجوز کار باز هستند، برای دریافت این مجوز باید مدارکی را به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC ارائه دهند. این مدارک عبارت‌اند از: 

 • مدارک هویتی متقاضی (شناسنامه، کارت ملی و…) به همراه ترجمه رسمی آنها 
 • گواهی اثبات تمکن مالی 
 • افراد متاهل برای دریافت این مجوز کار باید سند ازدواج خود را به صورت ترجمه شده به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند. 
 • فرد باید پاسپورت ایرانی معتبر و دو قطعه عکس استاندارد ارائه دهد. 
 • گواهی عدم سوء پیشینه 
 • گواهی سلامت پزشکی 

بیشتر بخوانید: بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

تبدیل اپن ورک پرمیت ایرانیان به اقامت دائم کانادا 

دارندگان مجوز کار باز کانادا باید بعد از پایان مهلت این مجوز، خاک کانادا را ترک کنند، اما این فرصت را نیز دارند که مجوز خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنند. روش‌های دریافت اقامت دائم کانادا از مسیر اپن ورک پرمیت ایرانیان به صورت زیر است. 

 • کار در کانادا 

شهروندان ایرانی که اپن ورک پرمیت دریافت کرده‌اند، می‌توانند تا پایان اعتبار این مجوز کار یک شغل در کانادا پیدا کنند و مجوز خود را به ویزای کار کانادا تبدیل کنند. در صورتی که این فرد بتواند یک سال در کانادا کار کند، می‌تواند از مسیر برنامه تجربه کار کانادا (اکسپرس اینتری) برای اقامت دائم این کشور اقدام کند. 

البته شغل مورد نظر باید شرایط لازم را برای شرکت در این سیستم امتیازدهی داشته باشد. از مهم‌ترین شرایط این شغل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

۱- شغل مورد نظر باید در طبقه‌‌بندی NOC کانادا در دسته TEER 0,1,2,3 قرار داشته باشد. 

۲- پیش نیاز شغل‌های مهارتی داشتن تحصیلات کالج یا دانشگاهی است. 

البته به غیر از روش اکسپرس اینتری، فرد می‌تواند از طریق برنامه‌های استانی PNP برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند. در این روش معمولا یک کارفرما تحت قوانین استانی برای استخدام فرد اقدام می‌کند. متقاضیان این روش نیز در یک سیستم امتیازبندی با توجه به قوانین استان مورد نظر قرار گرفته و در صورت موفقیت می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند. 

از دیگر مسیرهای دریافت اقامت دائم کانادا با کار در این کشور می‌توان به برنامه آتلانتیک اشاره کرد که روند بسیار ساده‌تری دارد. 

 • تحصیل در کانادا 

روش بعدی برای دریافت اقامت دائم کانادا با اپن ورک پرمیت ایرانیان، تحصیل در این کشور است که در این روش، فرد باید از یک موسسه آموزشی که دارای شماره DLI است، پذیرش گرفته و اپن ورک پرمیت خود را به استادی پرمیت تبدیل کند. 

تمامی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادا می‌توانند در یکی از زیرمجموعه‌های مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری اقدام کنند. 

 • شرکت در برنامه اکسپرس اینتری (زیرگروه فدرال اسکیل ورکر)

یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت دائم کانادا با اپن ورک پرمیت ایرانیان، شرکت در برنامه اکسپرس اینتری است که در این سیستم امتیازبندی، افرادی که نمره زبان بالا، مدرک تحصیلی و شرایط خوبی هستند، می‌توانند امتیاز بالاتری دریافت کرده و اقامت دائم کانادا را بگیرند. 

البته باید توجه داشت که این افراد در مقایسه با افرادی که ویزای کار و دعوتنامه شغلی با نامه LMIA داشته‌اند، ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز کمتر خواهند داشت. 

 • سرمایه‌گذاری در کانادا 

یک راه دیگر برای دریافت اقامت دائم کانادا برای دارندگان اپن ورک پرمیت کانادا، سرمایه‌گذاری در این کشور است که می‌تواند به صورت فدرال و یا استانی باشد. افرادی که می‌خواهند با سرمایه‌گذاری در کانادا اقامت دائم این کشور را دریافت کنند، برای هر کدام از این روش‌ها باید شرایط لازم را داشته باشند. 

۱- شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا با روش فدرال 

از مهم‌ترین شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا با این روش این است که فرد باید به دولت کانادا اعلام کند که قصد راه‌اندازی و یا توسعه یک کسب‌وکار در کانادا را دارد. این فرد می‌تواند با خرید یک بیزینس، فرانچایز و یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار در زیرگروه‌‌های C11 , C12 پروسه دریافت اقامت دائم خود را پیش ببرد. 

۲- شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا با روش استانی 

در سرمایه‌گذاری به روش استانی، فرد باید یک طرح تجاری دقیق ارائه داده و یک ورک پرمیت ۲ ساله دریافت کند که این ورک پرمیت قابلیت تبدیل به اقامت دائم کانادا را دارد. 

اپن ورک پرمیت کانادا
زندگی در کانادا

مدت اعتبار اپن ورک پرمیت ایرانیان 

اپن ورک پرمیت ایرانیان یا اعتباری ۳ ساله دارد و یا اعتبار آن تا پایان تاریخ انقضای پاسپورت آنها است و پروسه دریافت این مجوز کار باز تقریبا ۶ ماهه است که البته با توجه به حجم پرونده‌های در جریان اداره مهاجرت می‌تواند مدت زمان پردازش این درخواست متفاوت باشد. افرادی که متقاضی تمدید این مجوز باشند، امکان تمدید آن را خواهند داشت. 

جمع‌بندی 

یکی از بهترین فرصت‌ها برای مهاجرت به کانادا، استفاده از اپن ورک پرمیت ایرانیان است که تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۵ این فرصت وجود دارد، بنابراین شهروندان ایرانی که قصد دارند اقامت دائم کانادا را دریافت کرده و شهروند یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شوند، می‌توانند با یکی از ویزاهای موقت کانادا وارد خاک این کشور شده و برای دریافت این مجوز کار باز اقدام کنند. 

با دریافت این مجوز کار فرد می‌تواند بدون نیاز به نامه LMIA برای کارفرما یا کارفرماهای کانادایی کار کند و در مسیر دریافت اقامت دائم کانادا قرار بگیرد. 

برای اینکه بیشتر با مهاجرت به کانادا و انواع روش‌های مهاجرتی آشنا شوید، سایر مطالب این بخش را نیز بخوانید، همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و به روزترین مقالات مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشد. 

بیشتر بخوانید:‌تمکن مالی کانادا برای هر روش مهاجرتی 

منبع
مهاجر

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا