ویزای تحصیلیتحصیل در کاناداکانادا

سهمیه پذیرش دانشجو در هر استان کانادا اعلام شد!

همان‌طور که می‌دانید، اداره مهاجرت کانادا برای صدور ویزای تحصیلی کانادا به دانشجویان بین‌المللی محدودیت‌هایی را در نظر گرفته است که این محدودیت برای پذیرش در مقطع کارشناسی و کالج‌های کانادا است و سهمیه پذیرش دانشجو در هر استان کانادا نیز اعلام شده است تا این استان‌ها با توجه به ظرفیت اعلام شده برای پذیرش اقدام کنند. 

در اعلامیه اداره مهاجرت، ظرفیت پذیرش دانشجوی بین‌المللی با ۳۵٪ کاهش نسبت به سال ۲۰۲۳ به ۳۶۰۰۰۰ نفر خواهد رسید و هر استان کانادا با توجه به جمعیت استان تعیین می‌شود. همچنین استان‌هایی که جمعیت دانشجویان بین‌المللی در آنها بیشترین رشد ناپایدار را داشته با محدودیت چشمگیری در پذیرش دانشجو مواجه خواهند شد. 

در ادامه بیشتر با محدودیت پذیرش دانشجو و همچنین سهمیه پذیرش دانشجو در هر استان کانادا آشنا خواهید شد. 

سهمیه پذیرش دانشجو در هر استان کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا در آپریل ۲۰۲۴، سهمیه پذیرش دانشجو برای هر استان را اعلام کرد تا پذیرش دانشجو در استان‌های مختلف کانادا هدفمند تر و در راستای حمایت از دانشجویان بین‌المللی انجام شود. در این اطلاعیه بیشترین کاهش پذیرش تحصیلی با ۴۱ درصد کاهش نسبت به سال ۲۰۲۳، مربوط به استان انتاریو است. 

بریتیش کلمبیا با ۱۸ درصد کاهش در پذیرش دانشجوی بین‌المللی در رتبه دوم قرار دارد. این در حالی است که ظرفیت پذیرش دانشجو در استان‌های کبک، آلبرتا، ساسکاچوان و نیوفاندلند نسبت به سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است. 

در جدول زیر می‌توانید سهمیه پذیرش دانشجو در هر استان کانادا را مشاهده کنید. 

 

استان  سهمیه درخواست مجوز تحصیل  تعداد قبولی مجوز تحصیل  تغییر در تعداد پذیرش نسبت به سال ۲۰۲۳
انتاریو  ۲۳۵۰۰۰ ۱۴۱۰۰۰ ۴۱٪-
کبک  ۱۱۷۹۱۷ ۴۳۶۲۹ ۱۰٪+
بریتیش کلمبیا  ۸۳۰۰۰ ۴۹۸۰۰ ۱۸٪-
آلبرتا  ۴۰۸۹۴ ۲۴۵۳۷ ۱۰٪+
نوااسکوشیا  ۲۰۳۷۸ ۷۷۴۴ ۱۰٪-
منیتوبا  ۱۸۶۵۲ ۹۱۴۰ ۱۰٪-
ساسکاچوان  ۱۵۰۵۴ ۷۲۲۶ ۱۰٪+
نیوبرانزویک  ۱۴۶۵۱ ۵۵۶۷ ۱۰٪-
نیوفاندلند  ۳۱۵۳ ۱۴۱۹ ۱۰٪+
پرنس ادوارد  ۲۳۱۲ ۱۲۰۲ ۱۰٪-

 

نکته: این محدودیت برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیست و تنها برای دانشجویانی است که برای تحصیل در کالج‌ها و یا مقطع کارشناسی اپلای می‌کنند. 

از طرفی این محدودیت برای ۲ سال بوده و طبق گفته اداره مهاجرت در سال ۲۰۲۵ مجددا ارزیابی می‌شود. 

بیشتر بخوانید: رنکینگ دانشگاه های کانادا 

سهمیه پذیرش دانشجو در هر استان کانادا
پذیرش تحصیلی

دریافت نامه تاییدیه attestation از استان کانادا 

طبق اعلام اداره مهاجرت کانادا، از تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴، تمامی پرونده‌های تحصیلی (استادی پرمیت) به غیر از پرونده‌های مربوط به دانشجویان فوق لیسانس، دکترا، دانش‌اموزان و پرونده‌های تمدید، باید از استان مورد نظر نامه attestation داشته باشند. این استان‌ها موظفند تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۴ برای صدور نامه یک پروسه را ایجاد کنند. 

محدودیت در ویزاهای همراه دانشجویان 

این محدودیت‌های اداره مهاجرت تنها به دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی و کالج‌ها ختم نشده است و همسران این افراد نیز واجد شرایط دریافت اپن ورک پرمیت برای کار در کانادا نخواهند شد. تنها همسران افرادی که در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند، اپن ورک پرمیت دریافت خواهند کرد. 

آمار دانشجویان بین‌المللی و دلیل تغییر سهمیه پذیرش دانشجو در هر استان کانادا 

طبق آمار کانادا در سال ۲۰۲۲ پذیرای بیش از ۸۰۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی بوده است که در سال ۲۰۲۳ بیشتر هم شد به همین دلیل وزیر مهاجرت اعلام کرد که سیستم پذیرش دانشجوی بین‌المللی بی‌نظم است و باید نظم به ساختار و سیستم مهاجرتی کانادا بازگردد. 

وزیر مهاجرت اعلام کرد که موسسات DLI که اجازه پذیرش دانشجوی بین‌المللی دارند، باید جدی‌تر عمل کنند. کانادا بیش از ۱۰۰۰ موسسه DLI دارد که ۵۲۹ موسسه در استان انتاریو هستند، بنابراین این استان بیشتر از استان‌های دیگر دانشجوی بین‌المللی می‌پذیرد که باعث مواردی چون بحران مسکن می‌شود. 

همچنین اداره مهاجرت در محدودیت دیگری که ایجاد کرده است، تمکن مالی برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی را دو برابر کرد تا دانشجویان با شرایط مالی قوی‌تری در کانادا حضور داشته باشند و بتوانند به راحتی هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را پوشش دهند. 

بیشتر بخوانید: سخت شدن اپلای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۴

سهمیه پذیرش دانشجو در هر استان کانادا
تحصیل در کانادا

جمع‌بندی 

یکی از مواردی که شاید برای دانشجویان بین‌المللی چندان خوشایند نباشد، محدودیتی است که اداره مهاجرت کانادا در پذیرش دانشجویان بین‌المللی به مدت ۲ سال در نظر گرفته است. طبق اعلام اداره مهاجرت پذیرش دانشجوی بین‌المللی برای مقطع کارشناسی و همچنین تحصیل در کالج‌ها تا ۳۵ درصد کاهش می‌یابد تا ساختار مهاجرتی منظم‌تر شود. 

سهمیه پذیرش دانشجو در هر استان کانادا نیز اعلام شده است تا دانشجویانی که قصد اپلای دارند با توجه به محدودیت‌ها استان‌هایی را انتخاب کنند که شانس بیشتری برای پذیرش دارند. ما در این مقاله سعی کردیم تا این سهمیه بندی را به شما نشان دهیم. 

برای اینکه بیشتر با اپلای به دانشگاه‌های کانادا و شرایط تحصیل آشنا شوید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید، همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشید. 

 

سوالات متداول 

۱- آیا دو برابر شدن تمکن مالی شامل دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا نیز می‌شود؟

بله، تمکن مالی مورد نیاز اپلای برای همه دانشجویان بین‌المللی دو برابر شده است. 

 

۲- آیا امکان پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی دیگر وجود ندارد؟

همچنان امکان دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا برای مقطع کارشناسی وجود دارد، فقط شانس دریافت پذیرش کمتر شده و دانشجویانی که شرایط بهتری دارند، شانس بیشتری خواهند داشت. 

 

۳- میزان تمکن مالی برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا چقدر است؟

۲۰۶۳۵ دلار کانادا 

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا