آمریکامهاجرت به آمریکا؛ آسان‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به آمریکا

مراحل دریافت ویزای لاتاری آمریکا 

یکی از راه‌های مهاجرت به آمریکا، برنده شدن در لاتاری آمریکا است که معمولا به چیزی جز شانس نیاز ندارد. این روش مهاجرتی همواره طرفداران زیادی دارد و از آنجایی‌که ویزای لاتاری آمریکا یک ویزا برای تنوع نژادی آمریکا است، ایرانی‌ها نیز می‌توانند در این رقابت شرکت کنند و در صورت برنده شدن با این ویزا به آمریکا مهاجرت کنند. 

با این حال افرادی که متقاضی شرکت در لاتاری و دریافت این ویزا هستند، باید با تمامی نکات و مراحل دریافت ویزا آشنا باشند تا بتوانند به موقع برای شرکت در این بخت آزمایی اقدام کنند. برای اینکه بیشتر با ویزای لاتاری آمریکا و مراحل دریافت آن آشنا شوید، ادامه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد. 

ویزای لاتاری آمریکا چیست؟

با توجه به اینکه آمریکا کشوری است که مهاجران آن را تشکیل داده‌اند و این کشور از نژادهای بسیار گوناگونی تشکیل شده است و تنوع فرهنگی بسیار زیادی در آمریکا وجود دارد، با این حال برخی از نژادها در آمریکا نسبت به برخی دیگر بیشتر هستند و اداره مهاجرت آمریکا برای اینکه این تنوع نژادی را به تعادل برساند، یک روش مهاجرتی انتخاب کرده است. 

در این روش مهاجرتی، شهروندان برخی از کشورها مانند چین، هند و انگلیس که جامعه بزرگتری در آمریکا دارند، نمی‌توانند شرکت کنند و کشورهایی مثل ایران که جامعه کوچکتری در آمریکا دارند، می‌توانند در لاتاری شرکت کرده و در صورت برنده شدن، با دریافت ویزای لاتاری آمریکا (DV) وارد آمریکا شوند. 

به عبارت ساده‌تر، ویزای DV (Diversity Visa) ویزای تنوع نژادی آمریکا برای تقسیم عادلانه ویزاهای تنوع نژادی در تمامی جهان است. 

ویزای لاتاری امریکا
مهاجرت به آمریکا

مراحل دریافت ویزای لاتاری آمریکا 

متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای لاتاری باید چند مرحله  را پشت سر بگذارد که این مراحل عبارت‌اند از: 

  • شرکت در لاتاری 

اولین اقدام برای دریافت ویزای لاتاری این است که متقاضی در زمان تعیین شده برای شرکت در این بخت آزمایی اقدام کند که برای این ثبت‌نام باید به سایت dvprogram.state.gov مراجعه کرده و مراحل ثبت‌نام را با دریافت کد confirmation number به پایان برساند. 

بیشتر بخوانید: از صفر تا صد شرکت در لاتاری 

  • برنده شدن در لاتاری

بعد از ثبت‌نام در لاتاری، فرد باید منتظر اعلام نتایج بماند که معمولا نتایج لاتاری در می سال بعد اعلام می‌شود. در صورتی که متقاضی خوش شانس بوده و در روز اعلام نتایج، به عنوان برنده شناخته شود، یک کیس نامبر CASE NUMBER دریافت می‌کند و باید برای مراحل بعدی اقدام کند. 

  • اقدام برای دریافت ویزا 

برنده لاتاری آمریکا، می‌تواند با تکمیل فرم DS-260 برای دریافت ویزا اقدام کند  که البته برای دریافت ویزا، متقاضی باید تمامی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و دقیق به سفارت ارائه دهد. در صورت نقص در مدارک، در پروسه دریافت این ویزا نیز احتمال ریجکتی وجود دارد. 

این مدارک عبارت‌اند از: 

۱- پاسپورت معتبر

۲- مدارک هویتی و تحصیلی 

۳- سوابق کاری

۴- گواهی عدم سوء پیشینه

۵- مدارک و اسناد مربوط به ازدواج و طلاق

۶- مدارک مربوط به دارایی و تمکن مالی

۷- مدارک و اسناد مربوط به املاک و مستغلات 

۸- شناسه نظامی و مدارک مربوط به آن برای افرادی که سابقه کار نظامی دارند

ویزای لاتاری آمریکا
شیکاگو
  • مصاحبه سفارت 

متقاضیان ویزای لاتاری آمریکا نیز مانند متقاضیان سایر ویزاهای آمریکا باید در مصاحبه سفارت شرکت کنند و از طرفی تمامی معاینات پزشکی و واکسیناسیون را انجام دهند. 

بیشتر بخوانید: دلایل ریجکتی ویزای لاتاری آمریکا 

  • دریافت ویزا لاتاری آمریکا 

در صورتی که متقاضی بتواند به خوبی در مصاحبه حضور داشته و تمامی مراحل دریافت ویزا را با موفقیت پشت سر بگذارد، می‌تواند ویزای لاتاری آمریکا را دریافت کرده و راهی سرزمین رویاهایش شود. 

جمع‌بندی 

یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به آمریکا، مهاجرت از طریق ویزای لاتاری آمریکا یا همان ویزای DV است، البته برای دریافت این ویزا، شانس نقش بسیار مهمی دارد. افراد خوش شانسی که بتوانند در لاتاری برنده شوند، می‌توانند با ارائه درخواست دریافت ویزای لاتاری برای دریافت آن اقدام کرده و به آمریکا مهاجرت کنند. 

ما در این مقاله سعی کردیم تا مراحل دریافت این ویزا را به شما نشان دهیم. در صورتی که قصد دارید تا بیشتر درباره این روش مهاجرتی یا سایر روش‌های مهاجرت به آمریکا بدانید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید، همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و به روزترین مقالات مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشید. 

بیشتر بخوانید: هر آنه درباره گرین کارت لاتاری آمریکا باید بدانید

سوالات متداول 

۱- آیا برای دریافت ویزای لاتاری آمریکا هم باید تمکن مالی داشت؟ 

بله، فرد باید ثابت کند که می‌تواند هزینه‌های زندگی خود را در آمریکا تامین کند. مبلغ تمکن مالی باید از ۱۲۵ درصد خط فقر آمریکا بیشتر باشد. 

 

۲- آیا متقاضی می‌تواند همسر و فرزندان خود را نیز همراه خود به آمریکا ببرد؟

بله، دارنده ویزای لاتاری آمریکا می‌تواند همراه با همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود به آمریکا برود. 

۳- آیا ممکن است که درخواست ویزای لاتاری ریجکت شود؟

بله، در صورت نقص در مدارک و یا عدم صحت اطلاعات درج شده در فرم ds-260 احتمال ریجکتی وجود دارد. 

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا