آمریکا

نحوه تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا 

یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت آمریکا است و شاید این کشور سرزمین رویاهای بسیاری از شهروندان جهان باشد، زیرا کشوری قدرتمند با بهترین اقتصاد است که فرصت‌های تحصیلی و کاری متعددی دارد. 

بسیاری از افراد که با ویزای توریستی وارد آمریکا می‌شوند به دنبال راهی برای تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا هستند تا بتوانند با تغییر ویزا مدت زمان بیشتری در آمریکا اقامت داشته و علاوه بر تجربه کاری و کسب درآمد در مسیر دریافت گرین کارت آمریکا قرار بگیرند. 

اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود،‌ این است که آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا وجود دارد و اگر این امکان وجود دارد، متقاضی چه مراحلی را باید بگذراند؟ برای اینکه بیشتر با تبدیل ویزا و نحوه انجام آن آشنا شوید، ادامه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد. 

تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا 

بسیاری از افراد که با ویزای توریستی وارد آمریکا می‌شوند، تصمیم به تحصیل و یا کار در این کشور می‌گیرند تا با تحصیل در دانشگاه‌های معتبر آمریکا در مسیر رشد علمی قرار بگیرند و یا اینکه با کار در این کشور، رزومه کاری خوب و درآمدی بالا داشته باشند، همچنین در مسیر دریافت گرین کارت و سپس شهروندی آمریکا قرار بگیرند. 

با این حال این افراد باید ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل کنند تا بتوانند اجازه تحصیل یا اجازه کار در آمریکا را داشته باشند. تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا یا تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی آمریکا غیر ممکن نیست، اما شرایطی دارد. 

یکی از مهم‌ترین شرایط تبدیل ویزا این است که فرد باید قبل از پایان اعتبار ویزای توریستی خود، درخواست تبدیل ویزا را به USCIS ( خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا) ارسال کند و تا زمانی که برای تغییر وضعیت ویزا تاییدیه‌ای دریافت نکرده است، اجازه فعالیت در آمریکا را نخواهد داشت. 

اما نکته مهم دیگر این است که اگر فرد به محض ورود به آمریکا بخواهد برای تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا اقدام کند، دردسرهای زیادی خواهد داشت، زیرا او در مصاحبه ویزای توریستی اعلام کرده است که قصد بازگشت به کشور خود را دارد و این درخواست او با حرفی که در سفارت زده مغایرت دارد، بنابراین بهتر است که در بدو ورود به آمریکا قبل از ۹۰ روز اقامت این اتفاق نیفتد. گرچه بعد از آن نیز ممکن است که دردسرهایی وجود داشته باشد. 

دلایل تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا 

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری آمریکا دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد که از مهم‌ترین این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • فرصت‌های شغلی موجود در آمریکا 

یکی از مهم‌ترین دلایل برای تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا، فرصت‌های شغلی در این کشور است و افرادی که با ویزای توریستی به این کشور می‌روند، ممکن است بعد از مدتی بتوانند یک جاب آفر دریافت کرده و تصمیم به تبدیل ویزای خود بگیرند. 

 • دلایل خانوادگی 

مورد بعدی، دلایل خانوادگی است که ممکن است یک فرد بخواهد برای پیوستن به خانواده خود که در آمریکا اقامت دارند، ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری کند تا بتواند بیشتر در کنار خانواده بوده و در نهایت اقامت دائم آمریکا را دریافت کند. 

 • فرصت‌های تجاری در آمریکا 

مورد بعدی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در آمریکا است و بسیاری از افراد با تبدیل ویزا قصد دارند تا در کشوری مانند آمریکا سرمایه‌گذاری کرده و کسب و کاری را راه‌اندازی کنند. 

شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا 

افرادی که قصد تبدیل ویزای توریستی خود را دارند، بهتر است بدانند که تبدیل ویزا شرایطی دارد که این شرایط عبارت‌اند از:‌

 • دریافت حمایت از یک کارفرمای آمریکایی

برای تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا، فرد باید از یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کند تا بتواند از این طریق مجوز کار در آمریکا را دریافت کند. 

 • مدارک مورد نیاز

مورد بعدی این است که فرد باید مدارکی را برای ارائه داشته باشد که از مهم‌ترین آنها سابقه کار است. 

 • رعایت قوانین 

افرادی که متقاضی تبدیل ویزای خود هستند، باید به تمامی قوانین و مقررات مربوطه عمل کرده و طبق دستورالعمل‌ها مدارک مورد نیاز را ارائه کرده و هزینه‌ها را پرداخت کنند. 

 • قرارداد

معمولا لازم است که متقاضی با کارفرما قراردادهایی را امضا کند که در این توافق‌نامه‌ها و قراردادها نیز باید تمامی نکات مورد نیاز برای تبدیل ویزا مورد توجه قرار گیرد. 

 • مهارت و توانایی لازم 

مورد بعدی این است که فرد باید مهارت‌ها و توانایی‌های لازم را برای کار مورد نظر داشته باشد. 

تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا
آمریکا

مراحل تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا 

برای تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا فرد باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارد که این مراحل عبارت‌اند از:‌

 • پیدا کردن کارفرما 

در اولین مرحله فرد باید یک کارفرما یا شرکت پیدا کند که به او پیشنهاد کاری داده و بخواهند او را استخدام کنند. 

 • انعقاد قرارداد کاری

در مرحله بعد یک توافقنامه بین فرد متقاضی و کارفرما منعقد می‌شود که در این قرارداد باید تمامی شرایط استخدام (زمان قرارداد، حقوق، مزایا و…) به طور دقیق نوشته شوند. 

 • درخواست تبدیل ویزا 

بعد از امضای قرارداد، فرد باید درخواست تبدیل ویزای خود را به وزارت کار ایالات متحده دهد که در این درخواست، اطلاعات فردی، کاری، مدارک مورد نیاز و… باید درج شده باشند. 

 • پرداخت هزینه‌ها و شرکت در مصاحبه 

بعد از ارسال درخواست، متقاضی باید تمامی هزینه‌های مربوط به تبدیل ویزا را پرداخت کرده و در مصاحبه شرکت کند. 

 • دریافت ویزای کاری 

در صورتی که تمامی مراحل به خوبی انجام شود، فرد ویزای کاری آمریکا را دریافت خواهد کرد و می‌تواند به صورت قانونی در کشور آمریکا مشغول به کار شود. 

تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا
نیویورک

جمع‌بندی 

بسیاری از افراد بعد از سفر به آمریکا تصمیم می‌گیرند که ویزای توریستی خود را به ویزای کاری یا تحصیلی یا هر ویزای دیگری تبدیل کنند. برای تبدیل این ویزا باید حداقل ۹۰ روز از ورود فرد به آمریکا گذشته باشد تا متقاضی بتواند برای تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا یا هر ویزای دیگری اقدام کند. 

ما در این مقاله سعی کردیم تا تبدیل ویزای توریستی به کاری آمریکا را توضیح دهیم برای اینکه بیشتر با ویزاهای آمریکا و شرایط دریافت هر کدام آشنا شوید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید، همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و به روز ترین مقالات مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشید. 

بیشتر بخوانید: انواع ویزای کاری آمریکا 

سوالات متداول 

۱– آیا فرد می‌تواند بدون دریافت پیشنهاد شغلی ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کند؟

خیر، متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آمریکایی داشته باشد. 

 

۲– آیا ویزای کاری آمریکا می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم شود؟

بله، در صورتی که متقاضی بتواند ۶ سال در آمریکا کار کند می‌تواند برای دریافت گرین کارت آمریکا اقدام کند. 

 

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا