خبر هاکانادا

از صفر تا صد مصاحبه اداره مهاجرت کانادا 

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا به کانادا مهاجرت می‌کنند و درخواست اقامت دائم این کشور را دارند، اما برای دریافت اقامت دائم و pr کانادا، فرد باید در مصاحبه اداره مهاجرت کانادا شرکت کرده و به سوالات آفیسر اداره مهاجرت کانادا پاسخ دهد. 

معمولا مصاحبه آخرین مرحله در پروسه دریافت اقامت دائم کانادا است و متقاضی باید در این مرحله ثابت کند که واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا بوده و با شرایط، قوانین و جامعه کانادا کاملا سازگاری دارد. برای اینکه بیشتر با مصاحبه اداره مهاجرت کانادا آشنا شوید،‌ ادامه این مطلب را بخوانید. 

اهمیت مصاحبه اداره مهاجرت کانادا 

معمولا درخواست مصاحبه اداره مهاجرت کانادا با تصمیم افسر مهاجرتی اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC انجام می‌شود و هدف از انجام این مصاحبه، تایید اطلاعات متقاضی برای درخواست اقامت و یا شهروندی کانادا است. 

افیسر در این مصاحبه قصد دارد تا موارد زیر را بررسی کرده و از صحت اطلاعات داده شده توسط متقاضی مطمئن شود. 

  • موارد مربوط به تجربیات و سوابق کاری
  • سوابق شخصی 
  • میزان دانش زبان 
  • هدف از مهاجرت به کانادا 
  • تایید هویت و…

در پرونده‌هایی مانند اسپانسرشیپ، روابط متقاضی اصلی و افراد تحت تکفل مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین ممکن است که در این مصاحبه مواردی مانند اطلاعات گم شده یا اطلاعات ناقص مورد بررسی قرار بگیرند. 

مصاحبه اداره مهاجرت کانادا
مهاجرت به کانادا

نکات مهم برای حضور در مصاحبه اداره مهاجرت کانادا 

افرادی که در این مصاحبه حضور پیدا می‌کنند، باید قبل از مصاحبه آمادگی کافی را برای حضور داشته باشند. برای آمادگی بیشتر، توجه به نکات زیر بسیار مهم است. 

۱- بررسی کامل درخواست 

متقاضی دریافت اقامت دائم کانادا باید قبل از اینکه در اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا حضور داشته باشد، درخواست خود را به صورت کامل بررسی کند. افراد تازه وارد به کانادا باید تمامی مدارک و اسناد مربوط به برنامه مهاجرتی را آماده کرده و قبل از حضور در اداره مهاجرت آنها را به خوبی مطالعه کنند. 

در صورتی که مدارک و اسنادی ناقص بوده یا مفقود شده است، فرد باید با شواهد کافی برای اثبات ادعاهای خود اسناد و شواهد دیگری را آماده کند تا در اداره مهاجرت به افسر مهاجرتی ارائه دهد. 

۲- همراه داشتن تمامی مدارک 

در صورتی که بعد از ارائه درخواست مهاجرت، مواردی به پرونده مهاجرتی اضافه شده باشد، مثلا ازدواج یا تولد فرزند و… فرد باید تمامی مدارک مربوطه را برای ارائه به آفیسر پرونده به همراه داشته باشد. 

۳- شفافیت در مصاحبه 

مورد مهم بعدی در مصاحبه اداره مهاجرت کانادا، شفافیت در پاسخ‌دهی به سوالات آفیسر مهاجرتی است. افرادی که در مصاحبه شرکت می‌کنند، باید کاملا آهسته و شفاف صحبت کنند و نیازی به اصطلاحات تخصصی نیست. تمامی جملات باید به آرامی و روان ادا شوند و برای افیسر قابل درک باشند. 

مصاحبه شونده باید در طول مصاحبه خونسردی و اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و زبان بدن کاملا آرام و رفتاری کاملا شایسته داشته باشد. 

۴- صداقت در مصاحبه 

تمامی پاسخ‌ها باید با صداقت کامل بوده و با اطلاعات ارائه شده در درخواست کاملا سازگار است. افسران اداره مهاجرت به دروغ و ویا اغراق در پاسخ‌دهی بسیار حساس بوده و صداقت در پاسخ‌دهی برای آنها بسیار اهمیت دارد. 

از طرفی هر گونه ارائه اطلاعات غلط و مدارک تقلبی می‌تواند پیامدهای فاجعه‌باری داشته باشد. از عواقب دروغ‌گویی می‌توان به ۵ سال محروم شدن از مهاجرت به کانادا تا مجرم شناخته شدن توسط IRCC اشاره کرد. 

۵- حفظ آرامش 

مصاحبه شونده باید در طول مصاحبه آرامش خود را حفظ کرده و از حالت تدافعی در پاسخ‌دهی اجتناب کند، زیرا تصمیم‌گیرنده نهایی افیسر پرونده است و هر گونه استرس می‌تواند باعث شکست در مصاحبه اداره مهاجرت کانادا شود. 

۶- سوال از آفیسر 

مصاحبه شونده نیز حق دارد تا از آفیسر سوالاتی بپرسد و توضیحات و اطلاعات اضافی درباره فرایند کار و مراحل بعدی بخواهد. در واقع به افسران اداره مهاجرت دستور داده شده است تا پاسخ‌گوی سوالات مهاجران باشند، بنابراین تازه واردان حق دارند پاسخ سوالات خود را بگیرند. 

معافیت از مصاحبه اداره مهاجرت کانادا 

افرادی که در زمان ارسال درخواست، تمامی مدارک و اطلاعات را به صورت کامل ارائه داده‌اند، می‌توانند از مصاحبه اداره مهاجرت کانادا معاف شوند، البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که این معافیت با توجه به برنامه مهاجرتی که فرد درخواست داده است، تعیین می‌شود. 

 

جمع‌بندی 

یکی از مراحل دریافت اقامت دائم کانادا، شرکت در مصاحبه اداره مهاجرت کانادا و پاسخ به سوالات آفیسر پرونده است. متقاضی در این مرحله باید با آمادگی و خونسردی کامل در اداره مهاجرت کانادا حضور داشته باشد و به سوالات آفیسر به درستی پاسخ دهد. 

ارائه هر گونه مدرک جعلی یا ادعاهای دروغ می‌تواند منجر به محرومیت در برنامه‌های مهاجرتی کانادا و یا عواقب شدیدتری شود. 

برای اینکه بیشتر با مهاجرت به کانادا و روش‌های مهاجرتی آشنا شوید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید، همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و به روزترین مقالات مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشید. 

بیشتر بخوانید: مصاحبه سفارت آمریکا و مواردی که باید بدانید.

سوالات متداول 

۱- آیا متقاضی می‌تواند از شرکت در مصاحبه اداره مهاجرت کانادا معاف شود؟

بله، با توجه به برنامه مهاجرتی و همچنین کامل بودن مدارک فرد می‌تواند برای معافیت در این مصاحبه اقدام کند. 

۲- آیا امکان شکست در درخواست اقامت دائم کانادا در مصاحبه وجود دارد؟

بله، در اداره مهاجرت کانادا این آفیسر است که به درخواست متقاضی رای موافق یا مخالف می‌دهد و در صورتی که از پاسخ متقاضی قانع نشود، درخواست اقامت دائم ریجکت خواهد شد. 

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا