کار در کاناداکاناداکسب و کارکشور هامهاجرمهاجرت به کانادا؛ راه‌های مهاجرت به کانادا

برنامه مهاجرتی آلبرتا در زمینه فناوری

آلبرتا در حال معرفی یک برنامه جدید مهاجرت سریع برای افراد شاغل در زمینه فناوری است.وزیر مهاجرت آلبرتا، تایلر شاندرو، در 13 ژانویه مسیر برنامه مهاجرتی آلبرتا را اعلام کرد.لازم به ذکر است که استان آلبرتا قبلاً پذیرش درخواست‌ها برای برنامه جدید(accelerated tech pass) را در دسامبر 2021آغاز کرده بود.

چه افرادی واجد شرایط برنامه مهاجرتی آلبرتا هستند؟

برای واجد شرایط بودن، متخصصین فناوری ابتدا باید در سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال پروفایل داشته و برای درخواست اکسپرس اینتری آلبرتا واجد شرایط باشند.شاندرو گفت: «طبق این مسیر جدید، متخصصان فناوری از سراسر کانادا و خارج از کشور، در صورتی که در یک شغل پر تقاضا در صنعت فناوری پیشنهاد شغلی داشته باشند، می‌توانند در کمتر از شش ماه اقامت دائم خود را دریافت نمایند. همچنین شاندرواضافه کرد”علاوه بر اینکه متخصصان فناوری برای بررسی در الویت هستند، از دولت آلبرتا در صورت نیاز به مجوز کار، نامه حمایتی دریافت خواهند کرد.”

مراحل درخواست برای برنامه مهاجرتی آلبرتا

ابتدا باید واجد شرایط ورود سریع آلبرتا باشید تا برای پردازش سریع تحت مسیر فناوری تسریع شده انتخاب شوید. این برنامه دارای سه مرحله است:

داشتن یک پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری

اولین مرحله ورود به مجموعه کاندیداهای اکسپرس اینتری است. شما باید واجد شرایط یکی از سه برنامه مهاجرتی زیر باشید:

  • برنامه مهاجرتی تجربه کاناداییCEC
  • برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فنی فدرال کاناداFSW
  • برنامه مهاجرتی کارکنان مشاغل مهارتی و فنی فدرال کاناداFSTP

بیشتر بخوانید: اکسپرس اینتری و آخرین اقدامات آن

برنامه مهاجرتی آلبرتا
مهاجرت به کانادا

بررسی شرایط شما توسط برنامه مهاجرتی آلبرتا (AINP)

AINP بررسی می کند که شما حداقل معیارهای جهت اقدام برای برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا را دارید یا خیر. در صورت واجد شرایط بودن، AINP یک ایمیل برای شما ارسال می کند که از شما دعوت می کند برای نامزدی استانی(PNP) درخواست دهید. شما تنها درصورت دریافت ایمیل از AINP میتوانید برای PNP درخواست دهید.

ارسال درخواست و اپلای کردن

پس از دریافت ایمیل دعوت نامه از آلبرتا، مشخص می شود که آیا معیارهای ارزیابی را دارید یا خیر.توجه کنید که مدارک باید صحت داشته باشند، اگر AINP تقلب یا ارائه نادرست  مدارک توسط شما را در درخواستی تشخیص دهد، می تواند شما را از درخواست مجدد تا پنج سال منع کند. پس از اپلای AINP درخواست ها را برای PNP بررسی خواهد کرد. پس از اینکه AINP  به شما پیشنهاد درخواست برای PNP را داد،30 روز فرصت دارید تا این درخواست را بپذیرید. سپس 600 امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) به امتیاز اکسپرس اینتری اضافه می شود.

این نامزدی اقامت دائم شما را  تضمین نمی کند ، اما الویت درخواست شما را در میان متقاضیان اکسپرس اینتری بالا می برد. زمانی که دولت فدرال (IRCC)، دعوتنامه ای برای درخواست (ITA) در قرعه کشی اکسپرس اینتری برای شما ارسال می کند، می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

بیشتر بخوانید: اقدامات جدید فریزر برای تسریع برنامه‌های مهاجرتی 

منابع:

Alberta creates new immigration program for tech workers

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا