ترکیهخبر هاکشور هامهاجرمهاجرت به ترکیه

درباره کشور ترکیه و مهاجرت به آن

کشور ترکیه در منطقه خاورمیانه واقع شده و یک کشور اوراسیایی است. کشور ترکیه به دلیل فرهنگ غنی و جاذبه های گردشگری فراوان برای بسیاری از مهاجران جذاب است، همچنین نزدیکی ترکیه به ایران و هزینه های نسبتا پایین آن برای زندگی (در مقایسه با سایر کشور های مهاجر پذیر) سبب شده تا بسیاری از ایرانیان قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند.

کشور ترکیه با جمعیتی بیش از 85 میلیون نفر و مساحت حدود 769،630 کیلومتر مربع یک کشور آسیایی و شرقی به شمار می رود. ترکیه از میان 37 کشور عضو سازمان و همکاری و توسعه اقتصادی، رتبه ۱۷ را کسب کرده و اقتصاد آن بر پایه کشاورزی، گردشگری، صادرات و واردات، توسعه حمل و نقل، ساخت و ساز و… استوار است. مردم ترکیه به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند و دین اکثریت آنها نیز اسلام می باشد.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کشور ترکیه 

کشور ترکیه

آب و هوای کشور ترکیه

کشور ترکیه از تنوع آب و هوایی بسیار بالایی برخوردار است. به دلیل اینکه این کشور توسط دریاهای آزاد و کوه های بلند احاطه شده است، دارای آب و هوای مدیترانه ای است. مناطق داخلی ترکیه آب و هوایی نسبتا خشک و قاره ای دلرد اما مناطق شمالی اقیانوسی و مناطق جنوبی از آب و هوای معتدل مدیترانه ای برخوردارند. مناطق جنوبی ترکیه بیشتر در فصل گرما و تابستان و مناطق شمالی و مرکزی آن بیشتر در فصل زمستان مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

اقتصاد کشور ترکیه

در سال  ۲۰۰۵ کشور ترکیه از نظر اقتصادی رتبه هفتم جهان را به دست آورد و در سال ۲۰۰۶ موفق به ایجاد کسب وکار برای ۱۱٫۲٪ از مردم ترکیه شد. بخش خصوصی اقتصاد ترکیه؛ نقش مهمی در بانکداری، حمل و نقل و ارتباطات دارد . سازمان سیا ترکیه را در گروه کشورهای توسعه یافته دسته‌بندی کرده ‌است و از نظر اقتصاد دانان و سیاست ‌مداران ترکیه یک کشور تازه صنعتی شده به شمار می آید و جزء 20 کشور صنعتی جهان است. ترکیه طی چند سال اخیر یکی از کشورها با بیشترین رشد اقتصادی بوده و در حال حاضر رتبه ششم اقتصادهای قدرتمند کشورهای اروپایی را داراست.

کشور ترکیه
زیبایی های ترکیه

روش های مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه به دلیل شرایط مختلف از جمله هزینه های پایین زندگی، فرهنگی نزدیک به فرهنگ ایرانیان، جاذبه های گردشگری فراوان و آب و هوای معتدل، امکانات رفاهی در سطح مناسب، شرایط تحصیل با مدارک بین المللی معتبر و… مقصد انتخابی بسیاری از ایرانیان مهاجر در سال های گذشته بوده است. در ادامه روش های مهاجرتی به این کشور را نام می بریم:

  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت کاری
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق تولد
  • پناهندگی

جمع‌بندی:

کشور ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت و گردشگری است که جاذبه‌های طبیعی و گردشگری زیادی داشته و از یک تاریخ غنی و پر فراز و نشیب بهره می‌برد؛ بنابراین مسافرت یا مهاجرت به این کشور آسیایی اروپایی برای همه افراد جذاب خواهد بود. دانشگاه‌های ترکیه نیز از سطح دانش بالایی برخوردار بوده و مدارک معتبری را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند؛ همبن باعث شده است که هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه به این کشور مدرن و زیبا مهاجرت کنند.

تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه به زبان‌های ترکی و انگلیسی امکان‌پذیر است و به دلیل نزدیکی با ایران، مزایای زیادی را برای دانشجویان ایرانی به دنبال خواهد داشت.

اگر شما هم متقاضی مهاجرت به این کشور زیبا هستید، برای آشنایی بیشتر با روش‌های مهاجرتی به ترکیه با ما در مهاجر همراه باشید.

ما در این سایت تصمیم داریم تا تمامی روش‌های مهاجرت به ترکیه را به شما نشان دهیم؛ همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و به روزترین مقالات مهاجرتی به سراسر دنیا مهاجر را دنبال کنید.

 

بیشتر بخوانید: ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا