خبر هاتحصیل در کاناداکانادامهاجرت به کانادا؛ راه‌های مهاجرت به کانادا

معرفی سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که به مهاجرت فکر می‌کنید. یکی از کشورهای مهاجرپذیر که از مقاصد بسیار محبوب مهاجرین است، کشور کانادا است. مهاجرت به کانادا از راه‌های متعددی امکان‌پذیر است؛ اما همه به دنبال سریع ترین راه مهاجرت به کانادا؛  این کشور زیبا، امن و قدرتمند هستند.

معمولا برای هر روش مهاجرتی سختی‌ها و پیچیدگی‌هایی وجود دارد و افراد برای دریافت ویزا و مهاجرت باید زمان قابل توجهی را صرف کنند؛ اما برخی از روش‌ها سریع‌تر بوده و فرد زودتر می‌تواند در کشور کانادا حضور داشته باشد.

ما در ادامه این مطلب تصمیم داریم تا سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا را به شما نشان دهیم؛ پس تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

سریع ترین راه مهاجرت یا راحت‌ترین راه مهاجرت؟

در سال‌های گذشته، متقاضیان مهاجرت به کانادا بسیار افزایش یافته است؛ زیرا علاوه بر مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، این کشور امکانات رفاهی خوبی داشته و مهاجران از نظر تحصیلات، کار، درمان و زندگی به سطح بسیار خوبی دست خواهند یافت. در ضمن می‌توان گفت که روند دریافت اقامت دائم کانادا کوتاه است؛ اما راه‌های مهاجرت به کانادا همگی سریع نیستند.

برخی از راه‌های مهاجرت به کانادا سریع و برخی دیگر آسان هستند؛ بنابراین یک تفاوت عمده در میان راه‌های مهاجرت به کانادا وجود دارد و برخی دیگر با توجه به شرایط فرد می‌توانند هم آسان و هم راحت باشند.

افرادی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند، باید قبل از هر چیز تمامی راه‌های قانونی مهاجرت را بشناسند و با توجه به شرایطی که دارند، به دنبال راهی بگردند که هم سریع و هم آسان باشد.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا از طریق استارت‌آپ

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا
مهاجرت از طریق استارتاپ

شاید به نظر برسد که یکی از سریع ترین راه‌های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری باشد. البته سرمایه‌گذاری یک روش مطمئن برای مهاجرت به این کشور است؛ اما یکی از بخش‌های مربوط به ویزای سرمایه‌گذاری در کانادا، بخش استارت‌آپ است.

دولت کانادا از افرادی که دارای ایده‌هایی نو و خلاقانه هستند، به شدت استقبال کرده و از آنها حمایت می‌کند؛ بنابراین افرادی که ایده استارت‌آپی موردپسندی را ارائه دهند، می‌توانند ویزای استارت‌آپ کانادا و اقامت دائم این کشور را به‌صورت همزمان دریافت کنند.

این راه مهاجرتی یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا است و افرادی که قصد دارند تا سریع به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت کنند، می‌توانند این راه را انتخاب کنند.

ما در هلدینگ مهاجر از صفر تا صد این مسیر را در کنار متقاضیان خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا با اکسپرس اینتری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری است. در این روش افراد متخصصی که شرایط لازم را داشته باشند و بتوانند امتیاز مورد نظر را کسب کنند، می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. این پروسه 6 ماه تا یک سال زمان می‌برد.

در برنامه اکسپرس اینتری کانادا، متقاضی می‌تواند به عنوان یک نیروی کار ماهر وارد کانادا شده و مشغول به کار شود. این فرد در همان ابتدا اقامت دائم کانادا را دریافت کرده و بعد از مدت کوتاهی می‌تواند شهروندی کانادا و تابعیت این کشور را نیز دریافت کند.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا با استفاده از برنامه‌های استانی

برنامه‌های نامزد استانی (PNP) یکی از برنامه‌های محبوب برای مهاجرت به کانادا است. در این برنامه‌ها معمولا متقاضی باید وارد کانادا شده و در استان مربوطه حضور داشته باشد و در اغلب این برنامه‌ها، متقاضی باید از کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کند.

دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی باعث افزایش امتیاز شده و روند مهاجرت را بسیار راحت و آسان کند. برنامه‌های استانی کانادا عبارت‌اند از:

 •       برنامه نامزدهای استانی مهاجرت به آلبرتا AINP
 •       برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا BCPNP
 •       برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا MPNP
 •       برنامه نامزدهای استانی نیوفاندلند و لابرادور NLPNP
 •       برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک NBPNP
 •       برنامه نامزدهای استانی نوا اسکوشیا NSPNP
 •       برنامه نامزدهای مناطق شمال غربی NTNP
 •       برنامه نامزدهای مهاجرت انتاریو OINP
 •       برنامه نامزدهای استانی جزیره پرنس ادوارد PEI PNP
 •       برنامه کارگران ماهر کبک QSWP
 •       برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان SINP
 •       برنامه نامزد یوکان YNP

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا از طریق کودکان

 

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

افرادی که زیر 18 سال سن دارند، در گروه افرادی قرار می‌گیرند که می‌توانند سریع و راحت به کانادا مهاجرت کنند و والدین خود را نیز به همراه داشته باشند. این افراد می‌توانند با یکی از شرایط زیر به‌راحتی به کانادا مهاجرت کنند.

1- قانون خاک

هر کودکی که در کانادا متولد شده باشد، می‌تواند بلافاصله بعد از تولد تابعیت کانادا را دریافت کند. بسیاری از خانواده‌های ایرانی تنها برای تولد فرزند به کانادا سفر می‌کنند تا فرزندشان تابعیت و پاسپورت کانادا را دریافت کند. این پاسپورت از معتبرترین پاسپورت‌های جهانی است.

2- تحصیل در کانادا

یکی دیگر از موقعیت‌های مناسب برای مهاجرت افراد زیر 18 سال به کانادا، تحصیل این افراد در کانادا است. افرادی که به عنوان دانش‌آموز به کانادا مهاجرت می‌کنند، می‌توانند یکی از والدین خود را نیز به همراه داشته باشند.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا از طریق خانواده

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

افرادی که با یک شهروند کانادایی ازدواج کنند، می‌توانند به کشور کانادا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت کنند. از طرفی شهروندان کانادایی می‌توانند با استفاده از اسپانسرشیپ، خانواده خود را به کانادا ببرند و از آنها حمایت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ یکی از روش‌های راحت و سریع برای مهاجرت به این کشور است.

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا برای مشاغل خاص

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا
مهاجرت پزشکان و پرستاران به کانادا

پزشکان و پرستاران برای مهاجرت سریع به کانادا شانس بسیار زیادی دارند؛ زیرا کانادا به نیروی کار پزشک و پرستار نیاز بسیار زیادی دارد. پرستاران و پزشکان بعد از تایید مدرک تحصیلی خود توسط دولت کانادا و استان مورد نظرشان می‌توانند، بعد از گذراندن فرایند معادل‌سازی مدرک، به‌عنوان پزشک یا پرستار وارد کادر درمانی کانادا شوند.

البته سریع ترین راه مهاجرت پرستاران و پزشکان به کانادا، شرط سنی زیر 35 سال و اقدام از طریق برنامه اکسپرس اینتری است. متقاضیان این روش مهاجرتی بین 6 ماه تا یک سال می توانند به کانادا مهاجرت کرده و مشغول به کار شوند.

بیشتر بخوانید: از صفر تا صد مهاجرت پرستاران به کانادا 

جمع‌بندی

برای مهاجرت به کانادا، راه‌های مختلفی وجود دارد که برخی از راه‌های مهاجرت سریع‌تر از سایر راه‌ها فرد را به دریافت اقامت دائم کانادا می‌رسانند. از سریع ترین راه‌های مهاجرت به کانادا می‌توان به مهاجرت از طریق استارت‌آپ، مهاجرت از طریق خانواده، مهاجرت از طریق فرزند و… اشاره کرد.

برخی از روش‌های مهاجرت نیز مانند مهاجرت ورزشکاران و هنرمندان روش‌های راحتی هستند؛ اما سریع نیستند. در هر حال ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با سریع ترین راه‌ مهاجرت به کانادا آشنا کنیم.

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی با مهاجر همراه باشید. 

 

منبع
موسسه ملک پور

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا