آمریکاتحصیل در آمریکاکار در آمریکامهاجرت به آمریکا؛ آسان‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به آمریکاویزای سرمایه گذاری

با سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا؛ اقامت دائم آمریکا را دریافت کنید!

آمریکا کشور آرزوهای بسیاری از مردم جهان است. این کشور پیشرفته و مدرن جاذبه‌های بسیاری دارد که باعث شده‌اند تا افراد مهاجرت به این کشور را انتخاب کنند. برای مهاجرت به آمریکا راه‌های بسیاری وجود دارد که البته بسیاری از این راه‌ها، زمان‌بر هستند و قاعدتا تمامی افراد دوست دارند از طریق سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا به این کشور مهاجرت کنند.

چیزی که بسیار مهم است، این است که همواره سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا، مناسب‌ترین راه نیست و هر فرد باید باتوجه‌به شرایطی که دارد، راه مناسب را برای مهاجرت انتخاب کند. با این حال ما در ادامه تصمیم داریم تا سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا را به شما نشان دهیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا کدام است؟

برای مهاجرت به آمریکا چند روش وجود دارد که نسبت به سایر روش‌ها روندی سریع تر داشته و فرد می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری اقامت دائم آمریکا را دریافت کند. این راه‌ها عبارت‌اند از:

·       مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا
مهاجرت به آمریکا

یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت دائم این کشور، ثبت‌نام در لاتاری آمریکا است. لاتاری یک قرعه‌کشی است که هر ساله در بین متقاضیان زیادی از ملیت‌های مختلف برگزار می‌شود و برندگان این قرعه‌کشی می‌توانند، ویزای DV آمریکا را دریافت کنند.

خوشبختانه ایرانی‌ها نیز امکان ثبت‌نام و شرکت در این قرعه‌کشی را دارند و هر سال حدود 3 الی 4 هزار ایرانی از این طریق موفق به دریافت اقامت دائم کشور آمریکا می‌شوند.

این روش مهاجرت به آمریکا علاوه بر اینکه سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا است، یکی از بهترین و ارزان‌ترین راه‌های مهاجرتی به این کشور قدرتمند است.

بیشتر بخوانید: لاتاری آمریکا چیست؟

·   مهاجرت از طریق ازدواج با یک شهروند آمریکایی

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به آمریکا که نسبتا روشی آسان و سریع است، مهاجرت از طریق ازدواج با یک شهروند آمریکایی است. در این روش فرد متقاضی با گذراندن مراحل قانونی که چندان سخت نیستند، می‌تواند اقامت دائم آمریکا را دریافت کند.

افرادی که از طریق ازدواج با یک شهروند آمریکایی به این کشور مهاجرت می‌کنند، در ابتدا یک ویزای K1 (ویزای نامزدی)  دریافت می‌کنند. این ویزا 3 ماه اعتبار دارد و بعد تحت شرایطی در خاک آمریکا تبدیل به اقامت طولانی مدت و دائم می‌شود.

·   مهاجرت از طریق تولد فرزند در خاک آمریکا

کشور آمریکا دارای قانون خاک است؛ یعنی اینکه فرزندان اتباع خارجی که در این کشور متولد می‌شوند، در بدو تولد تابعیت کشور آمریکا را دریافت خواهند کرد. والدین این فرزند نیز بعد از چند سال باتوجه‌به شرایط آمریکا می‌توانند برای اخذ اقامت دائم و تابعیت آمریکا اقدام کنند.

·   مهاجرت از طریق نسبت‌های فامیلی

مورد بعدی در بحث سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا، مهاجرت از طریق نسبت‌های فامیلی است. در صورتی که یکی از فامیل درجه 1 مانند والدین یا فرزندان، دارای اقامت دائم آمریکا باشد، متقاضی می‌تواند به‌راحتی اقامت دائم آمریکا را دریافت کند.

خواهر یا برادر هم از طریق نسبت فامیلی که با یک شهروند آمریکایی دارند، می‌توانند ویزای F4 دریافت کرده و به آمریکا مهاجرت کنند.

·       مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در آمریکا

یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به آمریکا، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است؛ البته ویزای سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارد و هر کدام از این ویزاها با شرایط خاصی به متقاضی اعطا می‌شوند. در هر حال افرادی که دارای سرمایه کافی باشند، می‌توانند به سرعت اقامت دائم آمریکا را دریافت کرده و از مزایای زندگی در آمریکا بهره‌مند شوند.

·       مهاجرت از طریق کار در آمریکا

سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا
کار در آمریکا

یک راه سریع و مطمئن برای مهاجرت به آمریکا، مهاجرت از طریق کار است. مهاجرت کاری به آمریکا نیز انواع مختلفی دارد و برای متقاضیان ویزاهای H1، H1B، H2 و… صادر می‌شود.

ویزاهای کاری هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی بوده و برای مدت زمان خاصی نیز صادر می‌شوند. با این حال افراد می‌توانند با این ویزا در آمریکا اقامت داشته و تحت شرایطی اقامت خود را تمدید کرده و در نهایت بتوانند برای اقامت دائم آمریکا اقدام کنند.

·       مهاجرت از طریق تحصیل در آمریکا

سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا
مهاجرت تحصیلی به آمریکا

افرادی که به تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا فکر می‌کنند، سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا برای آنها، همان ویزای تحصیلی آمریکا است. این افراد با دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های آمریکا می‌توانند به‌سرعت ویزای تحصیلی را دریافت کرده و در آمریکا اقامت داشته باشند.

بعد از پایان دوره تحصیل نیز در صورتی که فرد بتواند یک شغل برای خود پیدا کند، می‌تواند ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کرده و در نهایت اقامت خود را در آمریکا تمدید کند. بعد از چند سال اقامت در آمریکا نیز فرد می‌تواند اقامت دائم کشور آمریکا را دریافت کند.

·       مهاجرت از طریق پناهندگی به آمریکا

یکی از راه‌های مهاجرت به آمریکا، مهاجرت از طریق پناهندگی است؛ گرچه این روش نیز مشکلات و سختی‌های خاصی دارد، اما کشور آمریکا از افرادی که قربانی جرایم جنایی باشند یا به هر دلیل در کشور خود امنیت نداشته باشند، حمایت می‌کند.

سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا و مزایای مهاجرت به این کشور

سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا
مهاجرت سریع به آمریکا

همان‌طور که قبلا به آن اشاره شد، سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا با توجه به شرایط فرد تعیین می‌شود؛ بنابراین نمی‌توان به‌طور قطع گفت که همه می‌توانند با انتخاب یک راه به‌سرعت به آمریکا مهاجرت کنند.

 •       برای مهاجرت از طریق لاتاری، فرد باید شانس داشته باشد.
 •       برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، فرد باید دارایی کافی داشته باشد.
 •       برای مهاجرت از طریق کار، فرد باید مهارت کافی داشته باشد.
 •       برای مهاجرت از طریق تحصیل، فرد باید از یک دانشگاه آمریکا پذیرش تحصیلی دریافت کند.
 •       برای مهاجرت از طریق ازدواج، فرد باید با یک شهروند آمریکایی ازدواج کند.
 •       برای مهاجرت از طریق خانواده، فرد باید یک فامیل درجه 1 شهروند آمریکا داشته باشد.

بنابراین با توجه به توضیحات داده شده، هر فرد باتوجه به شرایط و موقعیت خود باید مناسب‌ترین راه را برای مهاجرت به آمریکا انتخاب کند و از مزایای زندگی در آمریکا استفاده کند. این مزایا عبارت‌اند از:

 •       امکان زندگی در یک کشور چند ملیتی و مهاجرپذیر
 •       امکان زندگی در کشوری با تنوع فرهنگی بالا
 •       امکان استفاده از خدمات بیمه و خدمات درمانی بسیار خوب
 •       امکان کار در مشاغلی که درآمد خوبی دارند.
 •       امکان استفاده از امکانات فرهنگی، امنیتی و اجتماعی بسیار خوب در آمریکا
 •       امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان

بیشتر بخوانید: انواع ویزای آمریکا و کاربرد هر کدام

جمع‌بندی

یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا، کشور آمریکا است. این کشور برای مهاجرین راه‌های مختلفی را ایجاد کرده است تا بتواند افرادی را از سراسر دنیا در خود جای داده و از توانمندی‌های آنها استفاده کند.

معمولا مهاجرت به هر کشوری، یک فرایند سخت و پیچیده است. با این حال برخی از روش‌های مهاجرت به آمریکا سریع‌تر بوده و فرد زودتر می‌تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند. ما در این مقاله سعی کردیم تا سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا را به شما نشان دهیم.

برای اطلاع از آخرین اخبار و به‌روزترین مقالات مهاجرتی به سراسر دنیا با ما در مهاجر همراه باشید.

 بیشتر بخوانید: سریع ترین راه مهاجرت به آلمان 

 

منبع
عالیان ویزا

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا