خبر هاآمریکامهاجرت به آمریکا؛ آسان‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به آمریکا

جمعیت آمریکا و تعداد مهاجران ایرانی در این کشور

ایالات متحده آمریکا United States of America یکی از کشورهای مهم دنیا است که در آمریکای شمالی قرار گرفته و با کشورهای کانادا و مکزیک مرز مشترک دارد. جمعیت آمریکا در حدود 333 میلیون میلیون نفر بوده و این کشور یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان است.

از طرفی آمریکا یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان بوده و بسیاری از افراد این کشور را برای کار، تحصیل و زندگی انتخاب می‌کنند. برای اینکه بیشتر با آمریکا، مهاجرت ایرانیان به آمریکا و مواردی از این قبیل آشنا شوید، توصیه می‎کنیم که این مقاله را تا به انتها بخوانید.

جمعیت آمریکا و آمار رسمی از جمعیت ایرانیان مقیم آمریکا

آمریکا کشور مستقل و قدرتمندی است که به جز سرزمین اصلی؛ از 50 ایالت تشکیل شده است. این کشور دارای یک حوزه فدرال، 5 سرزمین خودمختار و جزایر متعددی است که در مجموع مساحتی در حدود 3.8 میلیون مایل مربع (9.8 کیلومتر مربع) دارد. این کشور یکی از پهناورترین کشورهای دنیا است و جمعیت آن در حدود 333 میلیون نفر است. پرجمعیت‌ترین شهر در کشور آمریکا، شهر نیویورک در ایالت نیویورک است.

جمعیت ایرانیان مقیم آمریکا نیز کم نیست. برخی از منابع جمعیت ایرانیان آمریکا را 1000000 نفر تخمین زده‌اند. با این حال در سرشماری رسمی سال 2010، جمعیت ایرانیان آمریکا 289465 نفر بوده است؛ اما شورای ملی ایرانیان آمریکا، جمعیت ایرانیان آمریکا را بیش از 1 میلیون نفر می‌داند؛ همچنین دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا نیز ادعا کرده که در حدود 900000 پرونده گذرنامه ایرانی از ایرانیان مقیم آمریکا در اختیار دارد.

برخی از رسانه‌ها، جمعیت ایرانیان مقیم جنوب کالیفرنیا را در حدود نیم میلیون نفر گزارش داده‌اند. در هر حال آمار دقیقی درباره تعداد ایرانیان آمریکا وجود ندارد و در گزارش‌های مختلف این آمار متفاوت ذکر شده است.

بیشتر بخوانید: از صفر تا صد شهروندی آمریکا 

جمعیت آمریکا
دلایل مهاجرت به آمریکا

نقش مهاجرین در جمعیت آمریکا و دلایل مهاجرت به آمریکا

آمریکا یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا است و هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به این کشور مهاجرت می‌کنند. از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

·   اقتصاد قوی

آمریکا دارای قوی‌ترین اقتصاد دنیا بوده و همواره در زمینه‌های مختلف اقتصادی، آموزشی و سیاسی در جهان حرف اول را می‌زند؛ بنابراین بسیاری از سرمایه‌داران، مدیران و کارآفرینان این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.

·   سیستم آموزشی عالی

آمریکا دارای بهترین سیستم آموزشی در جهان است. بسیاری از بهترین دانشگاه‌های جهان در این کشور قرار دارند و همین باعث شده است که آمریکا اولین اولویت اکثر دانشجویان بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی باشد.

·   آزادی و امنیت

مورد بعدی که در مهاجرت به آمریکا از اهمیت بسیاری برخوردار است، آزادی و امنیت است. در کشور آمریکا زبان رسمی وجود ندارد و تقریبا همه زبان‌های دنیا در آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در این کشور آزادی دین وجود داشته و هر دین شناخته شده‌ای در این کشور وجود دارد. نوع پوشش در آمریکا آزاد است و… تمامی این موارد باعث ایجاد امنیت خاطر در مهاجران شده و باعث می‌شود که هر روزه تعداد متقاضیان مهاجرت به آمریکا بیشتر شود.

·   رفاه

کشور امریکا شرایط رفاهی بسیار خوبی را برای شهروندان و افرادی که در این کشور اقامت دارند، فراهم کرده و مهاجران می‌توانند از امکانات درمانی، تفریحی، آموزش و… به بهترین شکل برخوردار شوند.

بیشتر بخوانید: هزینه‌های زندگی در آمریکا 

افزایش جمعیت آمریکا با تحولات در ایران

ایرانیان از سال‌های 1930 به آمریکا مهاجرت کردند. در آن سال‌ها تعداد ایرانیان مقیم آمریکا کم بود؛ با این حال از اواخر دهه 1940، افراد زیادی برای تحصیل به آمریکا مهاجرت می‌کردند؛ تقریبا 9 درصد از دانشجویان بین‌المللی در آمریکا را ایرانیان تشکیل می‌دادند.

 با انقلاب 57 ایران و حمایت دولت آمریکا از شاه سابق، مهاجرت ایرانیان به آمریکا افزایش یافت و بعد از آن جنگ ایران و عراق باعث شد که جمعیت ایرانیان آمریکا افزایش چشمگیری داشته باشد.

بسیاری از مهاجران ایرانی از قشر ثروتمند و متوسط ایران بوده و یا از اقلیت‌های مذهبی و قومی هستند که به آمریکا مهاجرت کرده و در این کشور زندگی می‌کنند و برخی دانشجویانی بودند که دیگر به ایران بازنگشتند؛ به طوری که در سال‌های 1980 تا 2000، جمعیت ایرانیان ساکن آمریکا بیش از 2 برابر شد و این رشد جمعیت همچنان ادامه دارد.

طبق گزارش‌های به عمل آمده در بخش جمعیت سازمان ملل متحد در سال 2019، آمریکا محبوب‌ترین مقصد برای مهاجران ایرانی بوده و بعد از آن کانادا، آلمان، انگلیس و ترکیه در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

جمعیت آمریکا
زندگی در آمریکا

نکاتی که مهاجران قبل از مهاجرت به آمریکا باید بدانند!

با وجود اینکه جمعیت آمریکا را مهاجرین تشکیل می‌دهند؛ بنابراین این کشور شامل فرهنگ‌ها، عقاید و زبان‌های مختلف است؛ بنابراین برای اینکه همه شهروندان آمریکا از امنیت و آرامش کافی برخوردار باشند، برخی از قوانین سفت و سخت در این کشور وجود دارد و برخی از رفتارها در این کشور ممنوع است.

از جمله مواردی که در کشور آمریکا ممنوع هستند، عبارت‌اند از:

  •       توهین به مذهب و دین
  •       هر نوع آزار و اذیت کودکان
  •       توهین به پوشش
  •       کار اتباع خارجی بدون مجوز کار

و..

البته باید به این نکات نیز اشاره کرد که؛

  •       آمریکایی‌ها در زمان کار افرادی بسیار جدی هستند  انواع شوخی‌ها و یا رفتار غیرحرفه‌ای در این کشور ناپسند است.
  •       در محیط کار جویدن آدامس از مواردی است که آمریکایی‌ها آن را نمی‌پسندند.
  •       صمیمیت زیاد با مردم آمریکا نیز چندان جالب نخواهد بود.

جمع‌بندی

آمریکا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی است که همواره افراد زیادی متقاضی مهاجرت، کار، زندگی و تحصیل در این کشور هستند. در واقع بخش اعظم جمعیت آمریکا را مهاجرین تشکیل داده‌اند. ایرانیان زیادی نیز به آمریکا مهاجرت می‌کنند. دلایل مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سیستم آموزشی بسیار خوب، اقتصاد قوی، آزادی عقاید و… اشاره کرد.

ما در این مقاله سعی کردیم تا به طور کلی درباره جمعیت آمریکا و مهاجرت ایرانیان به این کشور صحبت کنیم؛ اگر تمایل دارید تا درباره مهاجرت به آمریکا و شرایط آن بیشتر بدانید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید؛ همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی با مهاجر همراه باشید.

 بیشتر بخوانید: مهاجران و نقش آنها در جمعیت آمریکا

منبع
ویکیپدیاgo2treurolife

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا