سایر کشور هامهاجرت به سایر کشور ها

بهترین راه‌های مهاجرت به نیوزیلند

نیوزیلند یکی از زیباترین کشورهای دنیاست که علاوه بر زیبایی‌های طبیعی که دارد، از نظر شاخص توسعه انسانی 14مین کشور دنیا و از نظر سرانه درآمد ملی 23 امین کشور دنیا است و این موارد باعث شده است که مهاجرت به نیوزیلند بسیار پرطرفدار باشد.

برای مهاجرت به این کشور نیز مانند کشورهای دیگر دنیا راه‌های مختلفی وجود دارد. مهاجرت از طریق کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج و… که در ادامه این مطلب بیشتر به راه‌های مهاجرت به نیوزیلند و شرایط و قوانین هر روش خواهیم پرداخت.

برای آشنایی بیشتر با بهترین راه‌های مهاجرت به نیوزیلند، ادامه این مطلب را بخوانید.

مزایای مهاجرت به نیوزیلند

از مهم‌ترین مواردی که باعث شده است، افراد زیادی متقاضی مهاجرت به نیوزیلند باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1-    سیاست‌های دولت نیوزیلند

دولت نیوزیلند به رفاه شهروندان خود بسیار اهمیت می‌دهد. در واقع یک دولت مردم محور است و بیشتر بودجه ملی را برای این 5 مورد هزینه می‌کند.

  •   کاهش فقر کودکان
  •   بهبود سلامتی روان
  •   رفع نابرابری مائوری‌ها
  •   توجه به اقتصاد سبز
  •   توسعه و شکوفایی در عصر دیجیتال

2-    پایین بودن نرخ فساد در نیوزیلند

نیوزیلند رتبه اول شاخص ادراک فساد را داشته و یکی از بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری است.

3-    داشتن مناظر طبیعی بسیار زیبا

کشور نیوزیلند یکی از زیباترین کشورهای جهان است و دارای مناظر طبیعی شگفت‌انگیز، جنگل‌های زیبا و بارانی، یخچال‌های طبیعی، خطوط ساحلی، کوه‌ها، بیابان‌ها، دشت‌ها و آبدره‌های زیبا است. آب و هوای این کشور معتدل است و تمامی این موارد از مزایای مهاجرت و زندگی در این کشور محسوب می‌شوند.

مهاجرت به نیوزیلند
زیبایی های نیوزیلند

4-    امنیت بالا در این کشور

کشور نیوزیلند در رتبه دوم فهرست جهانی صلح قرار گرفته و میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. مردم این کشور آرام بوده و توقع زیادی از هم ندارند.

5-    کم جمعیت بودن نیوزیلند

کشور نیوزیلند یکی از کشورهای کم جمعیت دنیا است که در حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد و به همین دلیل ترافیک در این کشور بسیار کم به چشم می‌خورد.

6-    چند فرهنگی بودن

نیوزیلند کشوری است که از مهاجران تشکیل شده و بیشتر جمعیت این کشور نژاد اروپایی دارند. به همین دلیل این کشور دارای فرهنگی‌های بسیار غنی است و نژاد پرستی در این کشور بسیار ناچیز است.

مهم‌ترین راه‌های مهاجرت به نیوزیلند

کشور نیوزیلند، فرصت‌های مهاجرتی بسیار زیادی داشته و به نسبت سایر کشورهای دنیا ویزاهای متنوعی نیز دارد. از مهم‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1-    مهاجرت از طریق کار

2-    مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

3-    مهاجرت از طریق تحصیل

4-    مهاجرت از طریق خانواده (تولد ازدواج)

مهاجرت به نیوزیلند از طریق تولد

نیوزیلند تا قبل از سال 2006 از قانون خاک تبعیت می‌کرد؛ یعنی اگر کودکی در این کشور متولد می‌شد، شهروند نیوزیلند به حساب می‌آمد؛ اما بعد از سال 2006 این کشور از قانون خون تبعیت می‌کند؛ یعنی اینکه اگر یکی از والدین کودک شهروند نیوزیلند باشند یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند، آن کودک می‌تواند شهروند نیوزیلند شود.

در حالت کلی؛ اگر هیچ کدام از والدین کودک شهروند نیوزیلند نباشند یا اقامت دائم این کشور را نداشته باشند، کودک همان ویزای اقامتی را دریافت خواهد کرد که والدینش دارند.

مهاجرت به نیوزیلند
مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به نیوزیلند از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به نیوزیلند، مهاجرت از طریق ازدواج است. در صورتی که فرد با یک شهروند نیوزلندی یا کسی که اقامت دائم این کشور را دارد، ازدواج کند، می‌تواند از طریق این ازدواج اقامت دائم نیوزیلند را دریافت کند؛ البته باید یکسال از زمان ازدواج گذشته باشد و این ازدواج حقیقی بوده و پایدار باشد.

از مهم‌ترین شرایط این روش مهاجرتی به کشور نیوزیلند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1-    ازدواج باید واجد شرایط قانونی ازدواج طبق قانون این کشور باشد.

2-    هر دو نفر باید در سن قانونی با یکدیگر ازدواج کرده باشند.

3-    اگر کسی با یک شهروند نیوزیلند ازدواج کرده باشد و این دو به مدت 5 سال خارج از نیوزیلند با یکدیگر زندگی کرده باشند، در صورتی که همسر نیوزیلندی همچنان در خارج از نیوزیلند است یا کمتر از 3 ماه است که به نیوزیلند بازگشته، متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم نیوزیلند اقدام کند.

بیشتر بخوانید: از صفر تا صد مهاجرت به اتریش

مهاجرت به نیوزیلند از طریق کار

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری، کشور نیوزیلند است که نه تنها برای ساکنین خود نیوزیلند، بهترین موقعیت‌های شغلی را دارد؛ بلکه یکی از قطب‌های مهاجرت کاری در دنیا است. افرادی که قصد دارند تا از طریق کار به این کشور مهاجرت کنند، باید ویزای کاری نیوزیلند را داشته باشند.

برای دریافت ویزای کاری، متقاضی باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

1-    متقاضی باید از یک کارفرمای نیوزیلندی پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داشته باشد.

2-    متقاضی باید یک برنامه یا پلن کاری ویژه در نیوزیلند تعریف کند.

3-    در صورتی که متقاضی جاب آفر ندارد، باید یک شریک کاری داشته باشد که قصد پیوستن به او را دارد.

4-    متقاضی در نیوزیلند تحصیل کرده باشد و تصمیم داشته باشد در نیوزیلند مانده و ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، این است که جاب آفر در نیوزیلند محدود است و هر ساله یک لیست به نام LTSSL منتشر می‌شود که در این لیست کمبود مهارت‌های شغلی اعلام می‌شود و متقاضیان می‌توانند از طریق این لیست برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام کنند.

در واقع طیف متنوعی از ویزاهای کاری در کشور نیوزیلند وجود دارد که هر متقاضی با توجه به شرایط خود باید نوع ویزا را انتخاب کند، در تمامی ویزاهای کاری نیوزیلند، علاوه بر ارائه مدارک هویتی، اثبات حسن شخصیت کاری نیز بسیار مهم است و در برخی موارد لازم است که متقاضی گواهی سلامت خود را نیز ارائه دهد.

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، برای مهاجرت به نیوزیلند از طریق کار، ویزاهای متنوعی صادر می‌شوند که هر کدام شرایط و قوانین خاص خود را دارند، از مهم‌ترین ویزاهای کاری نیوزیلند، می‌توان به ویزاهای زیر اشاره کرد.

  •   ویزا از طریق جاب آفر؛ ویزای مهارت‌های ضروری Essential Skills Visa
  •   ویزای کار برای اقامت Work to Residence Visas
  •   ویزای مهاجر ماهر Skilled Migrant Visa

مهاجرت به نیوزیلند با ویزای کار استعدادیابی

یکی از ویزاهایی که در دسته ویزاهای کاری نیوزیلند قرار می‌گیرد، ویزای کار استعدادیابی است که به دلیل اهمیتی که دارد، عنوان مستقلی داشته و در یکی از ویزاهای کار برای اقامت (Work to Residence Visas) است. این ویزا برای افرادی است که در زمینه هنری، فرهنگی و یا ورزشی دارای استعداد و نبوغ هستند.

برای دریافت این ویزا، متقاضی باید از طرف یک سازمان نیوزیلندی که در زمینه استعداد فرد فعالیت می‌کند، مورد حمایت قرار بگیرد. بعد از اینکه 2 سال متقاضی در زمینه مهارت و توانایی‌های خود در نیوزیلند فعالیت کرد، می‌تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

مشکلی که این ویزا دارد، این است که همسر یا فرزندان متقاضی نمی‌توانند با این ویزا به نیوزیلند مهاجرت کنند و باید برای دریافت ویزای همراه به صورت مستقل اقدام کنند؛ مگر اینکه 2 سال از حضور متقاضی به نیوزیلند گذشته باشد و او بتواند اقامت دائم نیوزیلند را دریافت کند.

مهاجرت به نیوزیلند
تحصیل در نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند از طریق تحصیل

یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به نیوزیلند، مهاجرت تحصیلی است. سیستم آموزشی این کشور، امکان تحصیل دانشجویان بین‌المللی را در تمامی مقاطع تحصیلی فراهم می‌کند. افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش و تحصیل در این کشور خواهند داشت.

1-    معدل بالا

2-    داشتن مقالات معتبر چاپ شده

3-    داشتن مدرک زبان (حداقل آیلتس 6 برای کارشناسی، آیلتس 6.5 برای کارشناسی ارشد، آیلتس 6.5 الی 7 برای دکتری)

4-    شرکت در کنفرانس‌ها یا ارائه مقاله در کنفرانس‌های بین‌المللی

5-    توصیه‌نامه‌های تحصیلی

6-    داشتن پروپوزال بسیار قوی

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های نیوزیلند، می‌توانند بعد از پایان دوره تحصیلی خود، درخواست ویزای کار کنند. این ویزا حداکثر 3 سال اعتبار داشته و با توجه به شرایط، کیفیت تحصیل و مهارت شغلی دانشجو، اعتبار 1 ساله، 2 ساله و 3 ساله خواهد داشت.

متقاضی می‌تواند با این ویزا برای هر کارفرمایی کار کند و در مسیر دریافت اقامت دائم و شهروندی نیوزیلند قرار بگیرد.

سرمایه‌گذاری در نیوزیلند و انواع آن

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به نیوزیلند، سرمایه‌گذاری در این کشور است که در حالت کلی به دو صورت انجام می‌شود.

1-    سرمایه‌گذاری با حداقل 3 میلیون دلار نیوزیلند در مدت 4 سال

2-    سرمایه‌گذاری با حداقل 10 میلیون دلار نیوزیلند در مدت 3 سال

این سرمایه‌گذاری‌ها باید در مجموعه سرمایه‌گذاری‌های موردقبول کشور نیوزیلند باشند تا منجر به اقامت در این کشور شوند. از جمله سرمایه‌گذاری‌های مورد قبول در نیوزیلند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1-    سرمایه‌گذاری می‌تواند به صورت خرید اوراق قرضه (اوراقی که توسط دولت، مراجع اداری محلی و یا بانک‌های نیوزیلند چاپ شده باشند)، سهام (سهام شرکت‌های دولتی، خصوصی، بانک‌های ثبت‌شده و یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری) و یا املاک (مسکونی یا تجاری) باشد؛ همچنین سرمایه‌گذاری می‌تواند در حمایت مالی از استارتاپ‌های کوچک انجام شود.

2-    سرمایه‌گذاری‌هایی که قادر باشند سود سرمایه را بازگردانند.

3-    در کشور نیوزیلند سرمایه‌گذاری انجام شود.

4-    سرمایه‌گذاری با دلار کشور نیوزیلند باشد.

5-    این مبلغ سرمایه باید در شخصیت‌های حقوقی یا صندوق‌های مالی انجام شده باشد.

6-    سرمایه‌گذاری باید قابلیت مشارکت در اقتصاد کشور نیوزیلند را داشته باشد.

7-    مبلغ سرمایه‌گذاری نباید برای خرید خانه، ماشین یا قایق باشد.

در هر صورت افرادی که با سرمایه‌گذاری به نیوزیلند مهاجرت می‌کنند، اقامت نامحدودی در این کشور داشته و همسر و فرزندان زیر 24 سال آنها نیز می‌توانند همراه متقاضی باشند.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در انگلیس بهترین روش مهاجرتی

مهاجرت به نیوزیلند
زندگی شهری در نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند از طریق کارآفرینی

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به نیوزیلند، کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور است. شرایط دریافت ویزای کارآفرینی نیوزیلند به این صورت است که:

1-    متقاضی باید یک بیزینس پلن دقیق کاری داشته باشد.

2-    متقاضی باید حداقل 100 هزار دلار نیوزیلند سرمایه داشته باشد. (در صورتی که کسب‌وکار در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد و ایده بسیار مبتکرانه بوده و قابلیت جهانی شدن داشته باشد، ممکن است که نیازی به 100 هزار دلار برای دریافت ویزا نباشد.)

3-    متقاضی باید بتواند 120 امتیاز در سیستم امتیازبندی نیوزیلند کسب کند.

4-    متقاضی می‌تواند یک کسب‌وکار را در نیوزیلند بخرد یا اینکه کسب‌وکاری ایجاد کند.

مدت ویزای سرمایه‌گذاری در نیوزیلند 3 سال است و افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند، می‌توانند همسر و فرزندان زیر 19 سال خود را نیز به همراه داشته باشند.

کارآفرینانی که با این ویزا، وارد کشور نیوزیلند می‌شوند، یکسال فرصت دارند تا کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند و بعد از یکسال، دولت شرایط کسب‌وکار را بررسی کرده و در صورت تایید، ویزا به مدت 2 سال دیگر تمدید خواهد شد. در صورت اینکه کسب‌وکار روند رو به رشدی داشته باشد، یک تمدید 3 ساله دیگر نیز به آن داده می‌شود و در نهایت می‌تواند منجر به اقامت دائم نیوزیلند شود.

پناهندگی یکی از روش‌های مهاجرت به نیوزیلند

یکی از سخت‌ترین راه‌های مهاجرت به هر کشوری، مهاجرت از طریق پناهندگی است. نیوزیلند با توجه به تعهدات بین‌المللی خود، به پناهجویان این حق را می‌دهد که درخواست پناهندگی بدهند. این درخواست در 6 مرحله مورد بررسی قرار می‌گیرد.

1- تکمیل فرم برای تایید ادعای پناهجو

2- ارائه اظهارنامه مکتوب

3- مصاحبه پناهجو با آفیسر مربوطه

4- دریافت گزارش درباره درخواست

5- طرح نهایی در صورت لزوم

6- ابلاغ تصمیم دولت نیوزیلند

تعداد پناهجویانی که هر سال وارد نیوزیلند می‌شوند، در حدود 1000 نفر است که معمولا به معمولا به یکی از 3 دلیل زیر به کشور نیوزیلند پناه می‌آورند.

1- پناهجویانی که در کشور خود امنیت جانی ندارند.

2- پناهجویانی که می‌خواهند به خانواده خود در نیوزیلند ملحق شوند.

3- پناهجویانی که در برنامه اسکان مجدد UNHCR (آژانس پناه‌جویان سازمان ملل متحد) قرار دارند.

بیشتر بخوانید: پناهندگی چیست و به چه کسانی پناهجو گفته می شود؟

مهاجرت به نیوزیلند
زندگی آرام در نیوزیلند

جمع‌بندی

یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا، کشور زیبای نیوزیلند است که تقریبا تمامی ساکنان آن مهاجرانی هستند که از کشورهای مختلف جهان به این کشور آمده‌اند. این کشور زیبا جمعیت بسیار کمی دارد و دولت آن شرایط بسیار خوبی را برای مهاجران فراهم کرده است.

برای مهاجرت به نیوزیلند نیز مانند کشورهای دیگر جهان روش‌های مختلفی وجود دارد که متقاضیان با توجه به شرایط خود می‌توانند یکی از این روش‌های مهاجرتی را انتخاب کنند. ما در این مطلب سعی کردیم تا راه‌های مهاجرت به نیوزیلند را به شما نشان دهیم. در صورتی که تمایل دارید درباره مهاجرت به سایر کشورهای جهان بیشتر بدانید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید.

همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی با مهاجر همراه باشید. 

بیشتر بخوانید: روش‌های مهاجرت به اسپانیا 

منبع
GO2TRmalekpour

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا