روش هافرانسه

آشنایی با انواع ویزای فرانسه و کاربرد هر کدام

یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت، کشور فرانسه است. افراد زیادی برای کار، تحصیل یا زندگی دائم فرانسه را انتخاب می‌کنند. برای مهاجرت به فرانسه روش‌های مختلفی وجود دارد و متقاضیان مهاجرت به این کشور زیبا و مدرن با انواع ویزای فرانسه روبرو هستند.

هر کدام از ویزاهای فرانسه کاربرد خاص خود را داشته و دریافت آن نیز شرایط خاصی دارد؛ بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند، باید با توجه به شرایط و اهداف خود بهترین ویزا را انتخاب کرده و برای دریافت آن اقدام کنند.

برای اینکه بیشتر با انواع ویزای فرانسه و شرایط دریافت ویزاها آشنا شوید، توصیه می‌کنیم که این مقاله را تا به انتها بخوانید.

معرفی انواع ویزای فرانسه

یکی از بهترین کشورهای حوزه شینگن، کشور فرانسه است. این کشور دارای کیفیت آموزشی بالا، خدمات درمانی مطلوب و رفاه اجتماعی بالایی است که تمامی این موارد باعث شده‌اند تا فرانسه یکی از بهترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی جهان باشد.

دولت فرانسه برای افرادی که متقاضی مهاجرت اقامت در این کشور هستند، ویزاهای مختلفی را ارائه می‌دهد تا هر فرد با توجه به اهداف خود از اقامت در این کشور، ویزای مناسبی را دریافت کند. انواع ویزای فرانسه عبارت‌اند از:

·       ویزای توریستی فرانسه

یکی از انواع ویزای فرانسه، ویزای توریستی این کشور است. ویزای توریستی همان‌طور که از نامش پیداست، مجوزی برای اقامت کوتاه‌مدت بوده و دارنده این نوع ویزا می‌تواند به مدت حداکثر 180 روز در فرانسه اقامت داشته باشد.

این ویزا بیشتر به درد افرادی می‌خورد که برای دید و بازدید، درمان، گردشگری، جلسات کاری و… قصد اقامت در فرانسه را دارند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، این است که ویزای توریستی فرانسه یک ویزای کوتاه‌مدت تایپ C شینگن است و البته دریافت این ویزا کمی دشوار است؛ زیرا افرادی که متقاضی دریافت آن هستند، باید قبلا ویزای شینگن سایر کشورها را دریافت کرده باشند.

بیشتر بخوانید: ویزای توریستی فرانسه 

انواع ویزای فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه

·       ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه یکی دیگر از انواع ویزای فرانسه بوده و یکی از ویزاهای پرطرفدار است؛ زیرا فرانسه یکی از بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است.

این ویزا برای افرادی که قصد تحصیل در یک کشور اروپایی با نظام آموزشی با کیفیت را دارند، بسیار مناسب است و افراد در هر مقطع تحصیلی می‌توانند با دریافت این ویزا در فرانسه اقامت داشته و دوره تحصیلی خود را بگذرانند.

افرادی که قصد دریافت این ویزا را دارند، باید از یکی از مدارس، موسسات آموزشی یا دانشگاه‌های فرانسه پذیرش تحصیلی دریافت کنند تا بتوانند برای دریافت ویزا و سفر به فرانسه اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: ویزای تحصیلی فرانسه 

·       ویزای کاری فرانسه

یکی دیگر از انواع ویزای فرانسه، ویزای کاری است. افرادی که متقاضی کار در کشور فرانسه هستند، باید از یک کارفرمای فرانسوی، پیشنهاد کار یا جاب آفر دریافت کنند. این افراد می‌توانند با در دست داشتن این نامه، به سفارت فرانسه مراجعه کرده و برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنند.

ویزای کاری فرانسه انواع مختلفی دارد که عبارت‌اند از:

1- ویزای کاری بلندمدت فرانسه

این نوع ویزای فرانسه برای موقعیت‌های شغلی است که بیش از 3 ماه طول می‌کشند.

2- نیروی کار حقوق بگیر فرانسه

این ویزای کاری برای کار تا حداکثر یک سال بوده و قرارداد کاری با شرکت فرانسوی در این ویزا باید توسط اداره منطقه‌ای اقتصاد، اشتغال، کار و همبستگی DIRECCTE تایید شود.

3- ویزای کاری برای راه‌اندازی کسب‌وکار

یکی دیگر از انواع ویزای فرانسه که در دسته ویزاهای کاری این کشور قرار می‌گیرد، ویزای راه‌اندازی کسب‌وکار یا همان ویزای استارتاپ است. افرادی که دارای یک بیزینس پلن یا طرح تجاری خاص هستند، می‌توانند با این ویزا  به فرانسه مهاجرت کرده و کسب‌وکار یا استارتاپ خود را در این کشور راه‌اندازی کنند.

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ فرانسه 

انواع ویزای فرانسه
پاریس

4- ویزای کاری بلندمدت برای ورزشکاران

ویزای ورزشکاران فرانسه برای افرادی است که دارای استعداد زیادی بوده و می‌خواهند فعالیت‌های حرفه‌ای خود را در کشور فرانسه ادامه دهند. این ویزا اعتباری یک ساله داشته و افرادی که متقاضی دریافت آن هستند، باید سوابق ورزشی درخشانی داشته باشند.

·   ویزای ازدواج فرانسه

یکی از راه‌های مهاجرت به فرانسه، مهاجرت از طریق ازدواج و یکی از انواع ویزای فرانسه، ویزای ازدواج است. افرادی که قصد دریافت این ویزا را دارند، باید با یک شهروند فرانسوی یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد، ازدواج کنند.

ازدواج باید کاملا قانونی بوده و به ثبت رسیده باشد تا متقاضی بتواند یک ویزای یک ساله دریافت کند. در صورت تداوم زندگی مشترک، این ویزا قابل تمدید بوده و می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم و شهروندی کشور فرانسه شود.

بیشتر بخوانید: ویزای ازدواج فرانسه 

انواع ویزای فرانسه
ایفل

·       ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به فرانسه، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری در این کشور به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و افرادی که بتوانند در این کشور سرمایه گذاری کنند، می‌توانند اقامت دائم فرانسه را دریافت کرده و تبدیل به شهروند و تبعه این کشور شوند.

از مهم‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در فرانسه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

2- سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی

3- سرمایه‌گذاری از طریق خود حمایتی

بیشتر بخوانید: شرایط و قوانین اخذ شهروندی فرانسه 

جمع‌بندی

کشور فرانسه یکی از مهم‌ترین کشورهای دنیا و اروپا است که همواره افراد زیادی متقاضی مهاجرت به این کشور زیبا، پیشرفته و مدرن هستند. برای مهاجرت به فرانسه، روش‌های متعددی وجود دارد که هر روش نیز ویزای خاص به خود را دارد.

در این مقاله سعی شده تا انواع ویزای فرانسه مورد بررسی قرار بگیرند. در صورتی که تمایل داشته باشید تا بیشتر با جزئیات ویزاهای فرانسه آشنا شوید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید؛ همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی با مهاجر همراه باشید.

 

 

منبع
hermesapplyvisaland.orgalianvisa

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا