آمریکا

دریافت وقت سفارت آمریکا برای مصاحبه و دریافت ویزا

یکی از مراحل مهم برای دریافت ویزای آمریکا، حضور در سفارت آمریکا و انجام مصاحبه در سفارت است. البته آمریکا در ایران سفارت ندارد و شهروندان ایرانی باید از یکی از کشورهای دیگر دنیا وقت سفارت آمریکا را دریافت کرده و در زمان تعیین شده در سفارت حضور داشته باشند. 

برای این کار بهتر است که متقاضیان مهاجرت به آمریکا مناسب‌ترین کشور را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند تا بتوانند زودتر مصاحبه خود را انجام داده و ویزای خود را دریافت کنند. همچنین از خدمات دیگری چون پیکاپ ویزا نیز در صورت نیاز استفاده کنند. 

با توجه به اینکه دریافت وقت سفارت آمریکا از کشورهای همسایه یکی از دغدغه‌های متقاضیان مهاجرت به آمریکا است، ما در این مقاله بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. برای آشنایی بیشتر این مقاله را بخوانید. 

دریافت وقت سفارت آمریکا از کشورهای همسایه

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره شد،‌ آمریکا در ایران هیچ کنسولگری و سفارتی ندارد و افرادی که متقاضی دریافت ویزای آمریکا هستند، باید به یکی از کشورهای دیگر دنیا (ترجیحا کشورهای همسایه) سفر کرده و در مصاحبه سفارت شرکت کنند، البته قبلا باید وقت سفارت آمریکا را رزرو کرده باشند تا در تاریخ تعیین شده در محل حضور داشته باشند. 

کشورهای همسایه ایران که برای انجام مصاحبه سفارت بسیار مناسب هستند،‌عبارت‌اند از: 

۱- ترکیه 

۲- امارات متحده عربی

۳- آذربایجان 

۴- ارمنستان 

۵- عمان

۶- پاکستان 

و…

نکات مهم درباره دریافت وقت سفارت آمریکا 

متقاضیان دریافت نوبت سفارت آمریکا از هر کدام از سفارت‌های آمریکا در کشورهای همسایه باید به نکات زیر توجه داشته باشند. 

۱- در سفارت‌های آمریکا که در آنکارا، ابوظبی و ایروان واقع شده‌اند،‌ امکان مصاحبه به زبان فارسی وجود دارد و افرادی که توانایی صحبت به زبان انگلیسی را ندارند، می‌توانند به راحتی از طریق این سفارت‌ها،‌ مصاحبه خود را انجام دهند. 

۲- برای افرادی که زیر ۱۴ سال سن دارند،‌ نیازی به دریافت وقت سفارت آمریکا به صورت مستقل نیست و آنها می‌توانند به‌عنوان زیرمجموعه اعضای خانواده خود در مصاحبه شرکت کنند. 

۳- برای دریافت وقت سفارت نباید تعلل کرد، هر چقدر زودتر برای دریافت نوبت اقدام شود، مراحل مصاحبه و دریافت ویزا نیز سریع‌تر پیش خواهد رفت. از طرفی نوبت‌دهی در برخی از سفارت‌ها سریع‌تر است، بنابراین بهتر است که در این مسیر از موسسات مهاجرتی مطمئن کمک گرفت. 

۴- امکان تغییر زمان سفارت تا دو بار برای متقاضی امکان‌پذیر است و متقاضی تا دوبار قبل از زمان تعیین شده برای وقت سفارت، می‌تواند آن را تغییر دهد. 

۵- با پرداخت MRV (هزینه تعیین وقت سفارت) متقاضی تا یک سال می‌تواند روند دریافت ویزای خود را پیگیری کند. 

۶- تعیین وقت مصاحبه برای برندگان لاتاری به شکل دیگری است و به جای اینکه فرد وقت سفارت دریافت کند، مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا (KCC) وقت سفارت را تعیین خواهد کرد. 

وقت سفارت آمریکا
ترکیه

دریافت وقت سفارت آمریکا در ترکیه 

یکی از بهترین کشورهایی که در همسایگی ایران قرار داشته و برای متقاضیانی که برای دریافت وقت سفارت آمریکا اقدام می‌کنند، بسیار مناسب است، کشور ترکیه است. ایرانیان برای مسافرت به این کشور نیازی به دریافت ویزا ندارند و می‌توانند به راحتی به این کشور رفت و آمد داشته باشند و تا ۹۰ روز بدون نیاز به ویزا در ترکیه بمانند. 

سفر به ترکیه از طریق زمینی و با اتومبیل شخصی نیز امکان پذیر است و از نظر آب و هوا، فرهنگ و… بسیار به ایران نزدیک بوده و همین باعث می‌شود که شهروندان ایرانی در این کشور احساس غربت نکنند. 

آمریکا در کشور ترکیه دارای ۱ سفارت و ۱ کنسولگری است که سفارت آمریکا در آنکارا و کنسولگری در بخش اروپایی استانبول واقع شده‌اند. 

  • دریافت وقت سفارت آمریکا در استانبول

کنسولگری آمریکا در شهر استانبول،‌ بیشتر پرونده‌های مربوط به ویزاهای غیر مهاجرتی (توریستی و تحصیلی) را بررسی می‌کند و کمتر پرونده‌های مهاجرتی به این کنسولگری ارجاع داده می‌شوند. اطلاعات مربوط به این کنسولگری طبق جدول زیر است. 

 

آدرس Poligon Mahallesi, Sariyer Caddesi No: 75, Istinye 34460 Sariyer, Istanbul/ turkiye
شماره تلفن 0090212-335-90 
ساعات کاری دوشنبه تا جمعه: ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰
فاصله تا فرودگاه ۳۴ کیلومتر

 

  • دریافت وقت سفارت آمریکا در آنکارا

همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، سفارت اصلی آمریکا در کشور ترکیه در شهر آنکارا واقع شده است که ساختمان نسبتا بزرگی است و به همین دلیل سرعت پردازش پرونده‌ها در این سفارت سریع‌تر است. 

در سفارت آمریکا در آنکارا،‌ امکان مصاحبه به زبان فارسی وجود دارد و یکی از بهترین سفارت‌ها برای دریافت ویزاهای مهاجرتی آمریکا برای شهروندان ایرانی است. اطلاعات مربوط به این سفارت طبق جدول زیر است. 

 

آدرس Sokak No. 1, Cukurambar Mahallesi, 06530 Cankaya, 1480 Ankara
شماره تلفن 294-0000-90-312
ساعات کاری همه روزه (به جز روزهای تعطیل ترکیه و آمریکا) ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰
فاصله تا فرودگاه  ۳۲ کیلومتر

بیشتر بخوانید: کشور ترکیه و مهاجرت به آن 

دریافت وقت سفارت آمریکا در امارات 

یکی دیگر از کشورهای همسایه ایران که یکی از بهترین مقاصد مسافرتی و مهاجرتی نیز به شمار می‌رود،‌ کشور امارات است. ایرانی که قصد دریافت یکی از ویزاهای آمریکا را دارند،‌ می‌توانند با سفر به امارات در سفارت آمریکا حضور پیدا کرده و مراحل مصاحبه و دریافت ویزای خود را انجام دهند. 

وقت سفارت آمریکا
دبی

آمریکا در امارات نیز مانند ترکیه یک سفارت و یک کنسولگری دارد. سفارت آمریکا در امارت در شهر ابوظبی بوده و کنسولگری نیز در دبی واقع شده است. 

 

  • دریافت وقت سفارت آمریکا در ابوظبی

سفارت آمریکا در ابوظبی به نسبت خلوت است و پیگیری پرونده‌ها در این سفارت از سرعت بالایی برخوردار است. این سفارت از کارمندان بسیار خوش برخوردی برخوردار بوده و امکان مصاحبه به زبان فارسی در این سفارت وجود دارد. 

البته دریافت وقت ویزا در این سفارت چندان ساده نیست. اطلاعات کلی این سفارت نیز طبق جدول زیر است. 

 

آدرس Plot 38, Rabdan Street, Airport Road Embassies District, Sector W59-02
شماره تلفن  2200414971-2
ساعات کاری دوشنبه تا پنجشنبه: ۷:۳۰ تا ۱۷ ، جمعه: ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰
فاصله تا فرودگاه شهروندان ایرانی باید اول به دبی سفر کنند و بعد از دبی به ابوظبی بروند. 

 

  • دریافت وقت سفارت آمریکا در دبی

آمریکا در شهر دبی دارای یک کنسولگری است که البته این کنسولگری بیشتر پرونده‌های مربوط به ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا مانند ویزای توریستی و ویزای تحصیلی را بررسی می‌کند. 

اطلاعات مربوط به این کنسولگری طبق جدول زیر است. 

 

آدرس Al Seef St – Dubai – United Arab Emirates 8 
شماره تلفن  4000309-4-971
ساعات کاری دوشنبه تا پنجشنبه از ۷:۳۰ تا ۱۷

جمعه از ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰

فاصله تا فرودگاه ۸ کیلومتر

بیشتر بخوانید: جاذبه های گردشگری دبی

دریافت وقت سفارت آمریکا در ارمنستان 

سفارت آمریکا در ارمنستان محیط کوچکی داشته و به مراتب روند پردازش پرونده‌ها در این مرکز نسبت به امارات و ترکیه کندتر است. ایرانی‌ها برای سفر به این کشور نیازی به ویزا ندارند و می‌توانند به راحتی حتی با اتومبیل شخصی به این کشور سفر کنند، هزینه سفر به ارمنستان به نسبت کمتر است و همین باعث شده که بسیاری از افراد برای وقت سفارت آمریکا،‌ ارمنستان را انتخاب کنند. 

با این حال هر چقدر تعداد مراجعه‌کننده به این سفارت بیشتر باشد،‌ روند انجام مصاحبه و دریافت ویزا کندتر خواهد بود. اطلاعات دیگر این سفارت طبق جدول زیر است. 

 

آدرس American Avenue 1 Yerevan 0082, Republic of Armenia
شماره تلفن 37410 – 464-700 
ساعات کاری یکشنبه تا جمعه ۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰
فاصله سفارت ۸ کیلومتر

 

دریافت وقت سفارت آمریکا در عمان 

یکی از سفارت‌های شلوغ آمریکا در عمان واقع شده است و همین شلوغی سفارت باعث شده تا روند پردازش و بررسی پرونده‌ها طولانی‌تر شوند. البته این سفارت از کارمندان بسیار خوبی برخوردار است که خدمات بسیار خوبی ارائه می‌دهند. 

وقت سفارت آمریکا
عمان

سفر به مسقط نیز چندان سخت نیست و با توجه به پروازهای زیادی که به این شهر وجود دارد،‌ مسافرت به عمان برای شهروندان ایرانی آسان است. برای اینکه بیشتر با سفارت آمریکا در عمان آشنا شوید،‌ اطلاعات این سفارت را از جدول زیر بخوانید. 

 

آدرس Jamiat Al Dowal Al Arabiya, Bldg. 32, Shatti Al Qurum, Muscat, Sultanate of Oman
شماره تلفن 96824643400
ساعات کاری دوشنبه تا شنبه از ۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰
فاصله تا فرودگاه ۲۰ کیلومتر

 

دریافت وقت سفارت آمریکا در مالزی

یکی از بهترین کشورها برای دریافت وقت سفارت آمریکا،‌ کشور مالزی و شهر کوالالامپور است. در برخی از مواقع دریافت وقت سفارت در مالزی بسیار سریع‌تر از سایر کشورهای همسایه است و همین باعث می‌شود که افراد زیادی این کشور را برای انجام مصاحبه و دریافت ویزای آمریکا انتخاب کنند. 

وقت سفارت آمریکا
وقت سفارت آمریکا در مالزی

با این حال زمانی که تعداد متقاضیان زیاد شود،‌ باز سفارت با صف‌های طولانی مواجه شده و روند بررسی پرونده طولانی‌تر می‌شود. به همین دلیل متقاضیان باید به موقع در اولین فرصت برای دریافت نوبت سفارت اقدام کنند. 

اطلاعات این سفارت نیز طبق جدول زیر است. 

 

آدرس Jalan Tun Razak, 50400 Kuala Lumpur, 367 Malaysia
شماره تلفن 60-3-2168-5000
ساعات کاری دوشنبه تا جمعه از ۷:۴۵ تا ۱۶:۳۰
فاصله تا فرودگاه ۶۰ کیلومتر

 سایت سفارت

بیشتر بخوانید: سفر به مالزی و دیدن جاذبه های آن 

دریافت وقت سفارت آمریکا در آذربایجان 

یکی دیگر از کشورهای همسایه ایران، که سفر به آنجا بسیار راحت و نسبتا ارزان است،‌ کشور آذربایجان است. مصاحبه در سفارت آمریکا در باکو به زبان‌های ترکی و انگلیسی انجام می‌شود و ممکن است در آینده امکان داشتن مترجم در این سفارت نیز برای شهروندان فراهم شود. مشخصات این سفارت طبق جدول زیر است. 

آدرس Azadlig Ave, AZ 1007 Baku, Azerbaijan 111
شماره تلفن 994-488-330012
ساعات کاری دوشنبه تا جمعه از ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ 
فاصله تا فرودگاه ۲۴ کیلومتر

بیشتر بخوانید: مهاجرت به آذربایجان 

دریافت نوبت سفارت آمریکا از سایر کشورها

علاوه بر کشورهای فوق،‌ آمریکا در تایلند،‌ پاکستان،‌ قطر،‌ گرجستان و… نیز دارای سفارت‌هایی است که شهروندان ایرانی می‌توانند برای انجام مصاحبه به این سفارت‌خانه‌ها مراجعه کنند. 

وقت سفارت آمریکا
آمریکا

مواردی که درباره دریافت وقت سفارت آمریکا باید بدانید!

اگر متقاضی دریافت یکی از ویزاهای آمریکا هستید،‌ برای انتخاب مناسب‌ترین سفارت باید به موارد زیر توجه داشته باشید. 

۱–  رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا 

در برخی از مواقع، اگر متقاضی نتواند در تاریخ مورد نظر از سفارت وقت بگیرد،‌ ممکن است که بتواند با رزرو وقت پر شده سفارت،‌ در تاریخ معین یک نوبت مصاحبه دریافت کنند، زیرا ممکن است که متقاضی دیگری نوبت سفارت خود را جابجا کند. 

۲- پیکاپ ویزا 

برخی از سفارت‌های آمریکا خدمات پیکاپ ویزا ارائه می‌دهند، یعنی برای دریافت ویزا لازم نیست که متقاضی دوباره به کشور موردنظر سفر کند و می‌تواند در شهر خود، پاسپورت و ویزای آمریکا را دریافت کند. 

۳- پرداخت هزینه MRV از طریق حساب‌های بین‌المللی

به هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا،‌ MRV گفته می‌شود و پرداخت آن تنها از طریق حساب‌های بین‌المللی امکان‌پذیر است. 

بیشتر بخوانید: پیکاپ ویزای کانادا

جمع‌بندی

برای دریافت هر نوع ویزای آمریکا،‌ لازم است که متقاضی با دریافت وقت سفارت آمریکا از یکی از کشورهایی که دارای سفارت یا کنسولگری آمریکا هستند،‌ در سفارت حضور داشته و مصاحبه را انجام دهد. از بهترین کشورهای همسایه ایران که برای دریافت وقت سفارت آمریکا مناسب هستند،‌ می‌توان به ترکیه،‌ امارات،‌ ارمنستان و… اشاره کرد. 

برای اینکه بیشتر با مهاجرت به آمریکا و دریافت انواع ویزای این کشور آشنا شوید،‌ سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید. همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشید. 

منبع
حامی مهاجرمهاجر

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا