خبر هاتحصیل در کاناداکانادا

قوانین سخت‌گیرانه کانادا برای پذیرش دانشجویان بین المللی 

یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی، کانادا است و هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل به کانادا می‌روند، با این حال کانادا با تغییر در برنامه پذیرش دانشجوی بین المللی، سعی دارد تا در پذیرش دانشجوی بین المللی تدابیر سخت‌گیرانه‌تری را اعمال کند. 

این کشور با اعلام افزایش نیاز مالی برای دانشجویان بین المللی به تمامی استان‌ها و موسسات آموزشی اعلام کرد که در صورت عدم انجام اقدامات لازم تا قبل از ترم پاییز ۲۰۲۴، ویزاهای دانشجویی را به اندازه قابل توجهی محدود خواهد کرد. 

برای اینکه بیشتر با جزئیات این خبر آشنا شوید، ادامه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد. 

آخرین اخبار کانادا برای پذیرش دانشجویان بین المللی 

مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که برخی از موسسات آموزشی در کانادا تنها به مدرک گرایی رو آورده‌اند و این روش درستی برای آموزش دانشجویان بین‌المللی نیست. او به صراحت اعلام کرد که دولت متعهد است که از دانشجویان بین‌المللی در برابر آسیب‌پذیری حمایت کند، بنابراین اگر استان‌ها اقدامی نکنند، دولت فدرال وارد کار شده و ممکن است که تعداد ویزاهای صادره نیز کاهش یابد. 

از جمله اقداماتی که در این راستا صورت خواهد گرفت، عبارت‌اند از: 

  • تغییر در میزان تمکن مالی 

اولین مورد در هدفمندسازی پذیرش دانشجوی بین المللی در کانادا، افزایش تمکن مالی دانشجویان بین المللی است که تقریبا این مبلغ دو برابر خواهد شد. یعنی اینکه تمکن مالی که قبلا ۱۰۰۰۰ دلار اعلام شده بود به ۲۰۶۳۵ دلار کانادا افزایش خواهد یافت. 

هدف از افزایش تمکن مالی مورد نیاز برای پذیرش دانشجویان بین المللی در کانادا این است که دانشجویان بتوانند هزینه‌های زندگی، سفر و تحصیل خود را تامین کنند. این مبلغ هر سال با توجه به معیارهای کانادا برای هزینه‌های زندگی تامین می‌شود. 

  • حل مسئله اقامت دانشجویان

مورد مهم بعدی، محل اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا است. میلر از موسسات آموزشی در کانادا خواست که برای مدیریت محل اقامت دانشجویان، باید به اندازه‌ای دانشجو بپذیرند که بتوانند محل سکونت آنها را تامین کنند. 

از طرفی استان‌ها باید توانایی ارائه مسکن یا کمک به یافتن مسکن در خارج از دانشگاه را برای دانشجویان بین‌المللی داشته باشند، در غیر این صورت تعداد پذیرش دانشجو باید محدود شود، زیرا مشکل محل سکونت یک چالش بزرگ برای دانشجویان بین المللی است و آنها را مجبور به مشاغل استثماری می‌کند. 

دانشجویان بین المللی
قوانین سخت گیرانه دولت کانادا برای دانشجویان بین المللی
  • افزایش ساعات کار همزمان با تحصیل 

مورد بعدی این است که ساعات کاری همزمان با تحصیل که از محدودیت ۲۰ ساعت در هفته معاف شده بود، تا آوریل ۲۰۲۴ تمدید خواهد شد و دانشجویان بین المللی می‌توانند بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار کرده و کسب درآمد داشته باشند. 

بیشتر بخوانید: محدودیت ساعات کار همزمان با تحصیل در کانادا 

  • امکان تحصیل آنلاین 

یکی دیگر از اقدامات تسهیل کننده دولت کانادا در برنامه تحصیل دانشجویان بین المللی این است که آنها اجازه دارند در صورتی که کمتر از ۵۰ درصد برنامه تحصیلی خود را به صورت آنلاین گذرانده‌اند، زمان صرف شده برای تحصیل آنلاین به مدت زمان مجوز کار بعد از فارغ‌التحصیلی در کانادا اضافه شود. البته این برنامه برای دانشجویانی که از ۱ سپتامبر ۲۰۲۴ به بعد از دانشگاه‌های کانادا پذیرش تحصیلی می‌گیرند، اعمال نخواهد شد. 

تمامی این اقدامات به این دلیل است که دانشجویان بین المللی بعد از ورود به کانادا از نظر مالی قوی‌تر بوده و با شرایط بهتری بر روی برنامه تحصیلی خود تمرکز داشته باشند. 

بیشتر بخوانید: مجوز کار بعد از تحصیل در کانادا 

جمع‌بندی

دولت کانادا در برنامه پذیرش دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند، تدابیر سخت‌گیرانه‌تری را اعمال خواهد کرد تا دانشجویان با تمکن مالی بیشتر وارد این کشور شده و بتوانند یک برنامه تحصیلی بی دغدغه را با تمرکز بیشتری پیش ببرند. 

دولت فدرال از استان‌ها خواسته است که این تغییرات را اعمال کنند در غیر این صورت دولت فدرال وارد عمل شده و ممکن است صدور ویزاهای تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین المللی کاهش یابد. برای اینکه بیشتر با اخبار روز تحصیل در کانادا یا سایر کشورها آشنا شوید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید. 

همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشید. 

منبع:

canada.ca

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا