خبر هاکاناداکشور هامهاجرمهاجرت به کانادا؛ راه‌های مهاجرت به کانادا

صدور دعوت نامه برای برنامه مهاجرت استانی

اکثر استان ها و مناطق کانادا (به استثنای کبک و نوناووت)  برنامه مهاجرت استانی PNP خود را دارند. از طریق این برنامه ها، نامزدهای علاقه  این امکان را خواهند داشت تا برای درخواست نامزدی استانی دعوت شوند. اگرچه نامزدی استانی به خودی خود با اقامت دائم یکسان نیست، اما می تواند شانس اخذ اقامت دائم را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

به عنوان مثال، نامزدهای PNP  دارای پروفایل اکسپرس اینتری، زمانی که نامزدی دریافت می کنند، 600 امتیاز به امتیاز شان اضافه می گردد. آنها همچنین واجد شرایط دعوت برای دور دعوت نامه های خاص PNP نیزهستند. در آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری که هفته گذشته برگزار شد، کانادا از 919 کاندید PNP دعوت کرد تا با حداقل نمره 785 در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای اقامت دائم درخواست دهند.

بررسی نتایج برنامه مهاجرت استانی PNP

طی هفته گذشته، دو استان کانادا دعوت نامه هایی را برای کاندیداهای مهاجرت به عنوان بخشی از PNP خود صادر کرده اند. در ادامه جزئیات این قرعه کشی ها را بررسی خواهیم کرد:

بریتیش کلمبیا و برنامه مهاجرت استانی PNP

برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) دور هفتگی دعوتنامه های خود را در 12 آوریل برگزار کرد. بیش از 155 کاندیدای مهاجرت بریتیش کلمبیا دعوت نامه هایی برای درخواست نامزدی استانی دریافت کردند.

برنامه مهاجرت استانی PNP
مهاجرت به کانادا

در مجموع 124 نفر از این نامزدها از طریق قرعه کشی BC Tech دعوت شدند. داوطلبانی که از طریق قرعه‌کشی فناوری BC دعوت می‌شوند باید شرایط یکی از مقوله‌های مهاجرتی اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا و مهارت‌های مهاجرت را که از طریق سیستم ثبت مهارت‌ها و مهاجرت (SIRS) مدیریت می‌شوند، دارا باشند. داوطلبانی که در این قرعه کشی دعوت نامه دریافت کردند از زیر مجموعه های Skilled Worker و International Graduate بودند و حداقل نمره استانی 87 را احتیاج داشتند.

علاوه بر این ، این استان سه قرعه کشی برای نامزدها در مشاغل مورد نظر برگزار کرد. 24 مربی که ممکن است واجد شرایط زیرمجموعه‌های Skilled Worker و International Graduate باشند، دعوت شدند. BC همچنین از7 متخصص مراقبت های بهداشتی که ممکن است واجد شرایط زیرشاخه های Skilled Worker، International Graduate، یا Entry Level و Semi-Skilled باشند، دعوت کرد.

در هر دوی این قرعه‌کشی‌ها، داوطلبان به حداقل نمره استانی 70 نیاز داشتند.علاوه بر این، کمتر از 5 دامپزشک و تکنسین بهداشت حیوانات و تکنسین های دامپزشکی برای درخواست برای زیرمجموعه Skilled Worker و International Graduate دعوت شدند. این نامزدها برای دعوت شدن به حداقل نمره 63 نیاز داشتند.

برنامه مهاجرت استانی PNP
کشور کانادا

مانیتوبا و برنامه مهاجرت استانی PNP

به عنوان یک اقدام ویژه مهاجرتی برای شهروندان اوکراین، برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP) قرعه کشی های دوره ای برگزار می کند تا از آنها دعوت کند برای نامزدی استانی درخواست دهند. این برای کمک به افرادی است که از حمله روسیه به اوکراین آسیب دیده اند تا بیایند و در این استان زندگی کنند. مانیتوبا از اواسط ماه مارس سه دوره از این دعوتنامه های ویژه را صادر نموده است. آخرین مورد در 11 آوریل برگزار شد و 20 نامه مشاوره برای درخواست (LAAs) با حداقل امتیاز مورد نیاز 60 صادر شد.

برای واجد شرایط بودن، داوطلبان همچنین باید حداقل CLB 4 در هر دسته زبان، یک آزمون زبان معتبر و یک ارتباط ثابت با مانیتوبا مانند برخورداری از  بستگان نزدیک، شغل قبلی یا تحصیل در مانیتوبا داشته باشند.

 

برای دریافت به روز ترین اخبار و آخرین مقالات مهاجرتی همراه مهاجر باشید.

 

منبع:

PNP results for the week of April 11 (cicnews.com)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا