روش هاتحصیل در سایر کشور هاخبر هاسایر کشور هاکار در سایر کشور هامهاجرت به سایر کشور ها

مهاجرت به دبی؛ شرایط و انواع روش‌های مهاجرتی

دبی یکی از بهترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی به ویژه برای ایرانیان است. به دلیل شرایط مطلوب اقتصادی و شرایط خوبی که کشور امارات برای شهروندان ایجاد کرده است، این کشور امروزه یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی نیز محسوب می‌شود. هر ساله بسیاری از افراد برای مهاجرت به دبی اقدام می‌کنند.

زندگی در دبی مزایای بسیاری دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به آزادی‌های سیاسی و مذهبی اشاره کرد؛ همچنین این کشور زیبا، شرایط بسیار خوبی را برای خانم‌ها در زمینه اشتغال فراهم کرده است. این موارد باعث شده تا میزان رضایت مهاجران در مورد زندگی در این کشور بسیار بالا رود.

در ادامه این مطلب سعی داریم تا بیشتر درباره مهاجرت به دبی، شرایط و مزایای آن صحبت کنیم؛ پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

چرا مهاجرت به دبی پر طرفدار است؟

امروزه کشور امارات متحده عربی در زمینه صنایع و پروژه‌های عظیم به یک کشور قدرتمند تبدیل شده و همین مسئله باعث شده است که این کشور برای افراد جویای کار، فرصت‌های تجاری و صنعتی خوبی داشته باشد.

از طرفی بسیاری از افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این کشور، به آنجا مهاجرت کرده و خانواده خود را نیز به همراه داشته باشند. این افراد می‌توانند با دریافت شهروندی امارات یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه 

روش‌های مهاجرت به دبی کدام‌اند؟

مهاجرت به دبی
زیبایی های شهر دبی

برای مهاجرت به دبی نیز روش‌های زیادی وجود دارد که عبارت‌اند از:

1- مهاجرت به دبی از طریق کار

یکی از راه‌های مهاجرت به امارات متحده عربی، مهاجرت کاری است. این کشور نرخ بیکاری پایینی دارد و همین باعث شده است که به نیروی کار نیاز داشته باشد. افرادی که قصد دارند تا از این طریق به دبی مهاجرت کنند، باید یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما یا یک شرکت در دبی دریافت کنند.

شرکتی که فرد را استخدام می‌کند باید از فرد حمایت کرده و شرایط دریافت اقامت امارات را فراهم کند. این کارفرما باید تمامی مدارک مربوطه که شامل فرم درخواست کار، اصل و کپی پاسپورت متقاضی، چند قطعه عکس، مجوز کار و… است را به اداره مهاجرت امارات ارسال کرده و مجوز اقامت متقاضی را دریافت کند.

با داشتن مجوز اقامت امارات، متقاضی می‌تواند در کشور امارات حساب بانکی باز کرده و ملک یا ماشین اجاره کند.

ویزای کاری امارات متحده عربی یک ویزای یک ساله است که قابل تمدید بوده و شرایط بسیار خوبی دارد. مهاجرین می‌توانند به‌صورت پاره وقت نیز در دبی مشغول به کار شوند.

ساعات کار در این کشور 9 ساعت در روز است و کارمندان می‌توانند 30 روز در سال مرخصی داشته باشند که 22 روز از این روزهای مرخصی با حقوق خواهد بود. (مرخصی استعلاجی در دبی فاقد حقوق است.)

2- مهاجرت به دبی از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به دبی، مهاجرت از طریق تحصیل است. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های امارات متحده عربی را دارند، می‌توانند در دانشگاه‌های معتبر با بهترین امکانات تحصیل کنند. در دانشگاه‌های امارات رشته‌های متنوعی به دانشجویان ارائه می‌شود.

ویزای تحصیلی دبی برای دانشجویان برتر یک ویزای 5 ساله است و در مقاطع مختلف تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود. دانشجویان باید به زبان عربی و انگلیسی مسلط باشند.

3- مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به دبی
سرمایه گذاری در دبی

سرمایه‌گذاری در کشور امارات، به چندین روش انجام می‌شود. افرادی که قصد مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری را دارند، می‌توانند با ثبت شرکت، خرید ملک و یا خرید اوراق سرمایه‌گذاری خود را انجام داده و به دبی مهاجرت کنند.

در این روش مهاجرتی به کشور امارات متحده عربی، گردش مالی و سودی که قرار است در یک سال اول تعیین شود، بسیار اهمیت دارد.

افرادی که از این طریق به کشور امارات مهاجرت می‌کنند، می‌توانند همسر و فرزندان خود را در دبی به همراه داشته باشند.

یکی از آسان‌ترین راه‌های مهاجرت به دبی، ثبت شرکت است. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت، 1000 درهم بوده و از مهم‌ترین مزایای این روش مهاجرتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 •       عدم نیاز به مدرک تحصیلی در برخی از حوزه‌ها
 •       عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی
 •       عدم نیاز به سابقه داشتن شرکت از قبل
 •       امکان اخذ اقامت امارات برای همسر و فرزندان متقاضی
 •       بدون محدودیت سنی از 18 تا 60 سال
 •       اقامت 3 ساله با قابلیت تمدید
 •       امکان صدور مجوز کار و جذب نیرو از کشورهای خارج از امارات بعد از شروع به کار شرکت
 •       فرایندی سریع در کوتاه‌ترین زمان

برای ثبت شرکت در دبی، متقاضی باید مدارک مورد زیر را ارائه دهد.

 •       فرم درخواست ثبت شرکت
 •       بیزینس پلن
 •       پاسپورت مدیران شرکت
 •       پاسپورت و کارت شناسایی کفیل
 •       گواهی عدم اعتراض NOC از طرف اسپانسر (NOC  مخفف No Objection Certificate است که از طرف کارفرما صادر شده و اجازه کار را به مهاجر می‌دهد.)
 •       معرفی‌نامه بانکی برای هر سهامدار
 •       کپی از ویزای توریستی
 •       اجاره نامه
 •       اساس‌نامه شرکت
 •       عکس با مشخصات تعیین شده
 •       کارت ملی ایرانی متقاضی

4- مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

یکی از روش‌های مهاجرت به دبی، ازدواج با یک تبعه کشور امارات است. افرادی که از این طریق به کشور امارات متحده عربی مهاجرت می‌کنند، می‌توانند تابعیت امارات را دریافت کنند؛ اما این افراد باید تمامی اصول مهاجرت را به خوبی رعایت کنند. از مهم‌ترین اصول برای مهاجرت به دبی از طریق ازدواج این است که:

1- فرد باید حتما تابعیت امارات داشته باشد.

2- ازدواج باید کاملا به صورت مذهبی انجام شود.

3- در ازدواج اجازه پدر عروس بسیار مهم است که اگر پدر عروس در قید حیات نباشد، باید یکی از مردان فامیل عروس موافقت خود را اعلام کند.

4- در صورتی که فرد مطلقه باشد یا همسر قبلی او فوت کرده باشد، باید تمامی مدارک لازم را برای صحت ادعای خود ارائه دهد.

5- در کشور امارات در برخی از فرقه‌ها، تنها ازدواج با فرقه خود قابل قبول است.

6- افراد باید یک نسخه امضا شده از ثبت ازدواج خود را به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه امارات رسانده و به مراکز معتبر و دادگاه‌های امارات ارائه دهند.

اعتبار ویزای اقامت برای این دسته از مهاجران، بین 1 تا 3 سال در نظر گرفته شده است که بعد از پایان دوره و در صورت ادامه زندگی مشترک، این ویزا قابل تمدید است.

5- مهاجرت به دبی از طریق تولد

کودکانی که در دبی متولد می‌شوند، می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند، اما روند این پروسه کمی با سایر کشورها متفاوت است. درواقع بعد از تولد در یک بازه زمانی یک ساله، والدین باید از طریق کنسولگری نسبت به تابعیت فرزند خود اقدام کنند.

والدین باید یک فرم را که از طرف وزارت خارجه و وزارت بهداشت امارات تایید شده است، به‌صورت دقیق تکمیل کنند. نسخه ترجمه شده این فرم باید دقیق و به زبان انگلیسی باشد. اثر انگشت در این فرم بسیار مهم است و باید اصل و کپی گذرنامه والدین نیز ارائه شود.

در صورتی که والدین هر دو بخواهند که نام آنها در گذرنامه کودک باشد، نیازی به تاییدیه از cjf نخواهد بود؛ در غیر این صورت باید تاییدیه دریافت شود. (هر یک از والدین می‌توانند نام خانوادگی خود را وارد گذرنامه کودک کنند.)

نکته:

برای دریافت تابعیت کودک، ارائه آدرس سکونت بسیار مهم است و باید اجاره مسکنی که آدرس آن توسط والدین ارائه می‌شود تا بیش از یک سال در نظر گرفته شده باشد.

مهاجرت به دبی
معماری زیبا در دبی

منظور از ویزای طلایی امارات چیست؟

ویزای طلایی امارات یک ویزای ده ساله است که از سال 2019 برای گروه‌های خاصی از مهاجران طراحی شده و به اتباع خارجی این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به اسپانسر یا حامی داخلی در کشور امارات زندگی کرده و مشغول به کار یا تحصیل شوند.

این ویزا برای صاحبان و سرمایه گذاران خارجی این امکان را می‌دهد که مالکیت 100 درصدی مشاغل خود ر امارات را داشته باشند.

مهاجرت به دبی از طریق پناهندگی

کشور امارات عضو کنوانسیون ژنو نیست و در قبال پناهجویان هیچ تعهدی ندارد؛ بنابراین بهتر است که هیچ پناهجویی این کشور را برای مهاجرت انتخاب نکند؛ زیرا شرایط بسیار سختی خواهد داشت و یک روش بسیار خطرناک است.

بیشتر بخوانید: پناهندگی چیست و به چه کسی پناهجو گفته می‌شود؟

اخذ پاسپورت امارات متحده عربی

پاسپورت کشور امارات یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیاست که در سالهای متمادی در جایگاه اول قرار داشته است. مهاجرانی که بتوانند به یکی از روش‌های مهاجرتی به امارات مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت کنند، می‌توانند برای دریافت پاسپورت امارات اقدام کنند.

قدرت این پاسپورت نشان دهنده امنیت کشور امارات و روابط بین‌المللی بسیار خوب این کشور کوچک، مدرن و پیشرفته است.

جمع‌بندی

مهاجرت به دبی یکی از پرطرفدارترین مهاجرت‌ها است. این کشور علاوه بر اینکه یک مقصد خوب برای گردشگران است و بسیاری از افراد با ویزای توریستی به آنجا مهاجرت کرده و از جاذبه‌های این شهر زیبا لذت می‌برند، یک مقصد بسیار خوب برای زندگی، کار و تحصیل است.

روش‌های مهاجرت به دبی نیز مانند سایر کشورهای دنیا مختلف است و افراد با توجه به شرایط خود می‌توانند یکی از این روش‌ها را برای مهاجرت انتخاب کنند. اگر دوست دارید درباره مهاجرت به کشورهای همسایه بیشتر بدانید، سایر مقالات این سایت را نیز مطالعه کنید؛ همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز دنیا درباره مهاجرت به سراسر دنیا مهاجر را دنبال کنید.

 

 

منبع
go2trموسسه ملک پورپارسی کانادا

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا