خبر هاکانادامهاجرت به کانادا؛ راه‌های مهاجرت به کانادا

بسته حمایتی مهاجرتی دولت کانادا از مهاجران کشورهای زلزله زده ترکیه و سوریه

بعد از زلزله وحشتناک فوریه 2023 در کشورهای ترکیه و سوریه، دولت کانادا برای حمایت از اتباع این دو کشور، تصمیمات جدیدی را اتخاذ کرد. وزیر مهاجرت اعلام کرد که این بسته حمایتی مهاجرتی دولت کانادا برای کمک به ساکنان موقت ترک و سوری است که در خاک کانادا حضور دارند.

طبق این بسته حمایتی، روند مهاجرت و اقامت اتباع این دو کشور آسان‌تر خواهد شد و آنها می‌توانند در یک کشور پیشرفته و امن زندگی خود را ادامه دهند؛ البته باید توجه داشت که این بسته حمایتی در بازه زمانی خاصی انجام خواهد شد و اطلاعات دقیق‌تر آن در مارس 2023 بر روی وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت پناهندگی و شهروندی کانادا قرار خواهد گرفت.

به‌طور دقیق، این بسته حمایتی مهاجرتی از 29 مارس 2023 تا 25 سپتامبر 2023 اجرا خواهد شد و شامل مفاد متعددی است که در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

مفاد بسته حمایتی مهاجرتی دولت کانادا از اتباع ترک و سوری

بسته حمایتی مهاجرتی دولت کانادا
زمین لرزه وحشتناک در ترکیه و سوریه

شان فریزر وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد که بعد از زلزله مهیب فوریه 2023 برای حمایت از اتباع ترک و سوری، اقدامات زیر توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا از 29 مارس تا 25 سپتامبر 2023 در کانادا اجرا خواهند شد.

1- درخواست‌های مهاجرت ارسال شده از طرف افراد آسیب‌دیده در این دو کشور در اولویت پردازش قرار خواهند گرفت و این مسئله مهاجرت این افراد را تسریع خواهد کرد.

2- اتباع ترک و سوری که در کانادا به صورت موقت حضور دارند، برای تمدید اقامت موقت خود در این کشور، هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد و می‌توانند به صورت رایگان، اقامت خود را تمدید کنند.

3- برای اتباع ترک و سوری که در کانادا حضور دارند، مجوزهای کار باز جدید صادر می‌شود که مدت زمان OWP ها تا 3 سال خواهد بود.

4- تبدیل ویزا به ویزای موقت دیگر برای افرادی که به صورت موقت در کانادا اقامت دارند، آسان‌تر خواهد شد.

5- اتباع ترک و سوری که دارای اقامت دائم و شهروندی کانادا هستند، برای بازگشت به کانادا مجبور به پرداخت هزینه برای مدارک سفر نیستند؛ همچنین IRCC برای گذرنامه موقت، گذرنامه با اعتبار محدود، اسناد سفر اضطراری، گواهی شهروندی و… هزینه‌ای از اتباع ترک و سوری نخواهد گرفت.

برای اینکه بیشتر از جزئیات این بسته حمایتی مهاجرتی دولت کانادا مطلع شوید، می‌توانید به سایت رسمی اداره مهاجرت پناهندگی و شهروندی کانادا، IRCC مراجعه کنید.

حمایت بشردوستانه دولت کانادا از اتباع ترک و سوری

بسته حمایتی مهاجرتی دولت کانادا
زلزله ترکیه و سوریه فوریه 2023

در 6 فوریه سال 2023، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 7.8 ریشتر کشورهای ترکیه و سوریه را به مدت 75 ثانیه لرزاند و جان هزاران نفر را گرفت. این زمین لرزه که در مرکز و جنوب ترکیه و شمال و غرب سوریه رخ داد، شدیدترین زلزله در تاریخ ترکیه است.

براساس این رویداد تلخ طبیعی، هزاران نفر بی خانمان شدند و افراد زیادی خانواده‌های خود را از دست دادند. دولت کانادا در یک اقدام بشردوستانه برای حمایت از اتباع ترک و سوری، بسته حمایتی مهاجرتی برای اتباع این دو کشور در نظر گرفته است؛ بنابراین افرادی که شهروند یکی از این دو کشور هستند، می‌توانند از این بسته حمایتی استفاده کنند.

جمع‌بندی

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که شرایط بسیار خوبی را برای مهاجران فراهم می‌کند. یکی از اقدامات بشردوستانه کانادا، بسته حمایتی مهاجرتی دولت کانادا از اتباع ترک و سوری است. این اقدامات به دلیل رخداد زلزله وحشتناک فوریه 2023 در کشورهای ترکیه و سوریه انجام خواهد شد.

طبق این بسته حمایتی مهاجرتی، اتباع این دو کشور که  متقاضی مهاجرت به کانادا هستند یا مقیم موقت این کشور هستند، می‌توانند از تسهیلات ارائه شده استفاده کرده و روند مهاجرتی آسان‌تری داشته باشند.

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی به سراسر دنیا با مهاجر همراه باشید.

بیشتر بخوانید: مجوز کار PGWP یک فرصت برای دریافت اقامت دائم کانادا

منبع
CIC NEWS

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا