خبر ها

مهاجرت به لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا

لوکزامبورگ یکی از کشورهای ثروتمند دنیا است که مردمان آن بیشترین دستمزد را در بین مردم جهان دریافت می‌کنند و مهاجرت به لوکزامبورگ همواره متقاضیان زیادی داشته است؛ زیرا علاوه بر ثروتمند بودن، این کشور کوچک و زیبای اروپایی، موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی داشته و با کشورهای مهمی مانند فرانسه، بلژیک و آلمان دارای مرز مشترک است.

برای مهاجرت به لوکزامبورگ، راه‌های مختلفی وجود دارد و افرادی که بتوانند 5 سال متمادی در این کشور اقامت داشته باشند، می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند. برای اینکه بیشتر با مهاجرت به لوکزامبورگ و شرایط مهاجرت آشنا شوید، توصیه می‌کنیم این مقاله را بخوانید.

مهاجرت به لوکزامبورگ و اهمیت آن

لوکزامبورگ یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که کشور کوچک و ثروتمندی بوده و دارای یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان است؛ در واقع پاسپورت لوکزامبورگ دومین پاسپورت قدرتمند جهان است و افرادی که بتوانند به این کشور اروپایی مهاجرت کرده و پاسپورت آن را دریافت کنند، می‌توانند بدون نیاز به درخواست ویزا به بیش از 127 کشور جهان سفر کنند.

از مواردی که باعث شده است تا مهاجرت به لوکزامبورگ، متقاضیان زیادی داشته باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 •       تقریبا 47 درصد از جمعیت لوکزامبورگ را مهاجران تشکیل داده‌اند؛ یعنی بیش از 170 ملیت متفاوت در این کشور زندگی می‌کنند.
 •       لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا با اقتصاد بسیار قوی است.
 •       ثبات اقتصادی، سیاسی و امنیت لوکزامبورگ باعث شده است که این کشور از سایر کشورهای عضو شینگن پیشی بگیرد.
 •       طبق آمار سازمان جهانی، کیفیت زندگی در لوکزامبورگ بسیار خوب ارزیابی شده و در رتبه 20 ام قرار دارد.
 •       افرادی که به این کشور زیبای اروپایی مهاجرت می‌کنند، می‌توانند به صورت آزادانه به تمامی کشورهای حوزه شینگن رفت‌وآمد کنند.

و…

مهاجرت به لوکزامبورگ
کشور زیبای لوکزامبورگ

مزایای مهاجرت به لوکزامبورگ

از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کشور زیبای لوکزامبورگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 •       با مهاجرت به این کشور و اقامت 5 ساله، فرد می‌تواند اقامت دائم لوکزامبورگ را به دست آورد.
 •       اشتغال‌زایی در لوکزامبورگ برای مهاجران بسیار مناسب است.
 •       دانشگاه‌های لوکزامبورگ از نظر سطح کیفیت آموزش در سطح بسیار بالایی قرار دارند.
 •       افرادی که 10 سال اقامت لوکزامبورگ را داشته و زبان رسمی آنجا را بیاموزند، می‌توانند پاسپورت لوکزامبورگ را دریافت کنند.
مهاجرت به لوکزامبور
مهاجرت

راه‌های مهاجرت به لوکزامبورگ

متقاضیان مهاجرت به این کشور زیبای اروپایی می‌توانند به یکی از روش‌های زیر برای مهاجرت اقدام کنند.

1- مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار

یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به لوکزامبورگ، مهاجرت از طریق کار است. افرادی که شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند، می‌توانند وارد کشور لوکزامبورگ شده و به مدت 90 روز به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند و در صورتی که شغلی یافتند، برای دریافت اقامت کاری در این کشور اقدام کنند.

راه دوم برای شهروندان عضو اتحادیه اروپا این است که از طرف یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کرده و به لوکزامبورگ بروند و در آنجا مشغول به کار شوند.

افرادی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند، برای کار در این کشور باید از یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کنند. برای کاریابی باید به موسسات معتبر کاریابی لوکزامبورگ مراجعه کرده و با مکاتبه با کارفرمایان، پیشنهاد کاری دریافت کنند.

بعد از دریافت پیشنهاد کاری، متقاضی باید برای دریافت ویزای کاری لوکزامبورگ اقدام کند.

2- مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به لوکزامبورگ، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. لوکزامبورگ دارای نظام آموزشی بسیار قوی بوده و یک کشور چند زبانه است. در این کشور، کودکان از 4 سالگی وارد مدرسه شده و در ابتدا زبان لوکزامبورگی و بعد فرانسوی و سپس آلمانی می‌آموزند.

تحصیل در این کشور به زبان لوکزامبورگی است؛ اما دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنند. از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی در لوکزامبورگ، رشته‌های مرتبط با امور بازرگانی و امور مالی هستند. نکته مهم بعدی این است که تحصیل در این کشور نسبتا ارزان است.

مهاجرت به لوکزامبورگ
مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

3- مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کشور لوکزامبورگ مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. برای سرمایه‌گذاری در لوکزامبورگ روش‌های مختلفی وجود دارد که عبارت‌اند از:

 •       ثبت یک شعبه از یک شرکت فعال
 •       سرمایه‌گذاری در یک شرکت فعال
 •       سرمایه‌گذاری در صندوق ملی لوکزامبورگ

توجه داشته باشید که حداقل سرمایه لازم برای این روش مهاجرتی 500 هزار یورو است و البته تمامی روش‌های سرمایه‌گذاری نیز به دریافت اقامت در این کشور نمی‌شود. با این حال نرخ ریسک مصادره اموال در لوکزامبورگ بسیار ناچیز بوده و این نشان دهنده امن بون این کشور برای سرمایه‌گذاران است.

4- مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق خود حمایتی

کشور لوکزامبورگ هر سال به تعدادی از افراد ثروتمند که هزینه‌های زندگی خود را تامین کرده و نیازی به کار کردن ندارند، اقامت این کشور را اعطا می‌کند. البته روش اخذ اقامت از این طریق کار چندان راحتی نیست و افرادی که بتوانند از این طریق اقامت کشور لوکزامبورگ را دریافت کنند، اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت.

5- مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تولد

کشور لوکزامبورگ از جمله کشورهایی است که از قانون خون پیروی می‌کند؛ یعنی اینکه تنها نوزادانی می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند که یکی از والدین آنها تبعه یا شهروند لوکزامبورگ باشد. البته فرقی نمی‌کند پدر تبعه این کشور باشد یا مادر، در هر دو حالت نوزاد در هر جای دنیا که به دنیا آمده باشد، می‌تواند تابعیت کشور لوکزامبورگ را به دست آورد.

6- مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج

یکی از راه‌های مهاجرت به لوکزامبورگ، ازدواج با یک تبعه یا شهروند لوکزامبورگ است. افرادی که با این روش به لوکزامبورگ مهاجرت می‌کنند، باید ثابت کنند که ازدواج آنها واقعی است. در صورتی که مشخص شود این ازدواج تنها به منظور دریافت اقامت کشور لوکزامبورگ بوده است، متقاضی جریمه نقدی شده و حتی ممکن است که به زندان نیز بیفتد.

7- مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق پناهندگی

یکی از راه‌های مهاجرت به لوکزامبورگ، پناهندگی به این کشور است که سخت‌ترین راه مهاجرتی است؛ اما افرادی که به هر دلیل در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته و حقوق آنها رعایت نمی‌شود، می‌توانند طبق قانون کنوانسیون ژنو به لوکزامبورگ پناهنده شوند.

این افراد بعد از رسیدن به مرزهای کشور لوکزامبورگ، باید درخواست خود را به پلیس مرزی ارائه دهند و به محل اسکان موقت بروند. بررسی پرونده این افراد ممکن است چندین ماه طول بکشد و بعد از اینکه صحت ادعای متقاضی ثابت شد، می‌تواند اقامت لوکزامبورگ را دریافت کند.

مهاجرت به لوکزامبورگ
زیبایی های لوکزامبورگ

دریافت شهروندی و تابعیت لوکزامبورگ

افرادی که متقاضی دریافت شهروندی و تابعیت کشور لوکزامبورگ هستند، باید 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند تا بتوانند شهروند ملی لوکزامبورگ شوند و بعد از آن برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کنند.

از مهم‌ترین شرایط برای دریافت شهروندی لوکزامبورگ می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- متقاضی باید 18 سال و یا بیشتر داشته باشد.

2- متقاضیان دریافت تابعیت و شهروندی لوکزامبورگ باید 7 سال متوالی در این کشور زندگی کرده باشند.

3- متقاضی باید نمره آزمون شفاهی برای شهروندی لوکزامبورگ را کسب کند.

4- متقاضی باید در 3 کلاس آموزشی ساختار مدنی لوکزامبورگ حضور داشته باشد.

مهاجرت به لوکزامبورگ
زیبایی های لوکزامبورگ

جمع‌بندی

یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت، کشور زیبای لوکزامبورگ است. لوکزامبورگ کشور ثروتمندی با نرخ بیکاری پایین است و همین باعث شده است که تعداد متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور روز به روز افزایش یابد.

برای مهاجرت به لوکزامبورگ روش‌های مختلفی وجود دارد و هر متقاضی با شرایط خود می‌تواند با یکی از روش‌های مهاجرتی به لوکزامبورگ مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت کند. افرادی که بتوانند تابعیت و شهروندی لوکزامبورگ را دریافت کنند، دومین پاسپورت قدرتمند جهان را به دست آورده و از مزایای بسیاری بهره‌مند خواهند شد.

برای اینکه با مهاجرت به سایر کشورهای جهان آشنا شوید، مقالات این بخش را حتما بخوانید؛ همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی با مهاجر همراه باشید. 

بیشتر بخوانید: مهاجرت به فنلاند چه شرایطی دارد؟

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا