هلند

معرفی انواع ویزای هلند

هلند یکی از کشورهای حوزه شینگن یا همان اتحادیه اروپا است که به کشور گل و همچنین آسیاب‌های بادی معروف است. این کشور زیبا و مرفه یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی است که هر ساله افراد زیادی متقاضی مهاجرت با یک نوع ویزا از انواع ویزای هلند هستند.

ویزاهای هلند که همان ویزای شینگن هستند؛ اگر به صورت چند بار ورود یا مالتی صادر شده باشند، به فرد اجازه گشت و گذار در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نیز خواهند دارد. برای اینکه بیشتر با ویزاهای هلند و اهمیت هر کدام آشنا شوید، این مقاله را تا به آخر بخوانید.

ویزای هلند و شرایط دریافت آن

شهروندان برخی از کشورها، مانند ایران برای ورود و اقامت در کشور هلند نیاز به مجوز یا همان ویزا دارند. این ویزا با توجه به هدف فرد از ورود به هلند و مدت زمان اقامت او در این کشور، انواع مختلفی دارد که دریافت هر کدام از انواع ویزای هلند نیز شرایط خاصی خواهد داشت.

با این حال برخی از شرایط دریافت ویزا برای تمامی ویزاهای هلند یکسان است. این شرایط عبارت‌اند از:

  •       داشتن یک پاسپورت یا گذرنامه معتبر که حداقل تا 6 ماه اعتبار داشته باشد.
  •       بیمه مسافرتی که تمامی مدت زمان اقامت فرد در هلند را پوشش دهد.
  •       ارائه گواهی تمکن مالی
  •       اثبات هدف متقاضی از سفر به هلند
  •       اثبات بی خطر بودن فرد برای نظم عمومی، سلامت عمومی، امنیت داخلی و یا روابط بین‌المللی هلند
  •       عدم ریجکت شدن ویزای شینگن متقاضی در گذشته

انواع ویزای هلند کدامند؟

دولت هلند از قوانین حاکم در حوزه اتحادیه اروپا (شینگن) پیروی می‌کند؛ بنابراین ویزاهای هلند شبیه به ویزاهای شینگن بوده و در حالت کلی در 3 دسته طبقه‌بندی می‌شوند.

1- ویزاهای کوتاه مدت تایپ C

2- ویزاهای بلند مدت تایپ D

3- ویزای یک روزه ترانزیت

و انواع ویزای هلند نیز عبارت‌اند از:

·   ویزای توریستی هلند visitor visa

یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین ویزاهای هلند، ویزای توریستی یا گردشگری هلند است. این ویزا مجوزی برای ورود و اقامت فرد به مدت محدود (معمولا 30 تا 90 روزه) صادر می‌شود و در مواردی که فرد سابقه سفر خوبی داشته باشد، ممکن است ویزایی با اعتبار بیشتر دریافت کند.

ویزای توریستی هلند در حالت معمولی چند بار ورود بوده و فرد می‌تواند با در داشتن این نوع ویزا به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز سفر کند. البته توجه داشته باشید که ویزای توریستی هلند تنها برای گردش در هلند نیست و ممکن است برای شرکت در یک کنفرانس، بازدید اقوام و مواردی از این قبیل باشد.

این ویزا به ویزاهای کاری یا تحصیلی تبدیل نخواهد شد و امکان تمدید آن نیز در خاک هلند وجود ندارد؛ بنابراین افرادی که ویزای توریستی هلند را دریافت می‌کنند، باید در پایان اعتبار ویزای خود، خاک هلند را ترک کنند. برای دریافت ویزای توریستی هلند و مراحل بایومتریک باید به این سایت مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: ویزای توریستی هلند

·       ویزای ترانزیت هلند

ویزای ترانزیت یک ویزای کوتاه مدت است که به فرد این امکان را می‌دهد که در سفر به کشوری خارج از محدوده شینگن، هواپیمای خود را در هلند عوض کند؛ یعنی اینکه مسافر در فرودگاهی در هلند امکان اقامت خواهد داشت تا موعد پرواز دوم او به کشور مقصد برسد.

ویزاهای ترانزیتی هلند در دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند.

1- ویزای ترانزیت فرودگاهی

2- ویزای شینگن دریانوردها

·       ویزای تجاری هلند

یکی دیگر از ویزاهای کوتاه مدت هلند، ویزای تجاری است که به دارنده این امکان را می‌دهد که حداکثر 90 روز در یک بازه زمانی شش ماهه در حوزه شینگن به فعالیت‌های تجاری خود مشغول شود.

·       ویزای تحصیلی هلند

یکی از انواع ویزای هلند، ویزای تحصیلی است که یک ویزای بلند مدت بوده و در دسته ویزاهای شینگن تایپ D قرار می‌گیرد. این ویزا برای افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در دوره‌های تمام وقت بیش از 1 سال را دارند، صادر می‌شود.

افرادی که بتوانند از یکی از مدارس، کالج‌ها یا دانشگاه‌های هلند پذیرش تحصیلی بگیرند، می‌توانند ویزای تحصیلی هلند را دریافت کرده و وارد این کشور شوند. از آنجایی که هلند دارای سیستم آموزشی بسیار خوبی است، ویزای تحصیلی نیز یکی از ویزاهای محبوب هلند است که به آن MVV گفته می‌شود و دارای اعتباری 90 روزه است.

دانشجویانی که کارت اقامت دانشجویی VVR دریافت کنند، اعتبار ویزای تحصیلی آنها افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: ویزای تحصیلی هلند و شرایط دریافت آن

·       ویزای کاری هلند

یکی دیگر از ویزاهای بلند مدت هلند، ویزای کاری این کشور است. این ویزا برای افرادی است که شهروند اتحادیه اروپا و یا حوزه اقتصادی EEA نیستند. این افراد برای کار در هلند باید قبلا از طریق وب‌سایت‌های کاریابی یک کارفرمای هلندی پیدا کنند تا آنها را به کار دعوت کند.

در واقع برای دریافت ویزای کاری، متقاضی باید جاب آفر داشته باشد. افرادی که مجوز کار هلند GVVA (پرمیت مجزا) دریافت کنند، می‌توانند ویزای کار با اعتبار بالای 3 ماه دریافت کنند.

 بیشتر بخوانید: اهمیت ویزای کاری هلند

·   ویزای خانوادگی هلند

یک نوع از انواع ویزای هلند، ویزای خانوادگی هلند است. افرادی که یکی از اعضای خانواده آنها شهروند هلند بوده یا اقامت دائم این کشور را دارد، در صورتی که از طرف آن فرد حمایت مالی شوند، می‌توانند به هلند رفته و در آنجا به مدت حداکثر 5 سال بمانند.

ویزای خانوادگی اجازه کار در هلند را به فرد نمی‌دهد و در صورتی که متقاضی بخواهد در هلند مشغول به کار شود، باید برای دریافت مجوز کار هلند درخواست دهد.

·       ویزای ازدواج هلند

یکی از ویزاهای هلند، ویزای ازدواج است. افرادی که با یک شهروند هلندی ازدواج کنند، می‌توانند ویزای ازدواج دریافت کرده و به هلند مهاجرت کنند. این افراد می‌توانند در صورت تداوم زندگی مشترک، اقامت دائم و شهروندی این کشور را نیز دریافت کرده و در هلند بمانند.

بیشتر بخوانید: از صفر تا صد مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

انواع ویزای هلند
هلند سرزمین آسیاب های بادی

·   ویزای کارآفرینی هلند

ویزای کارآفرینی یا خوداشتغالی هلند یکی دیگر از انواع ویزاهای هلند است که به کارآفرینان این امکان را می‌دهد که برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود به کشور هلند سفر کرده و کسب و کار مستقل خود را داشته باشند.

کارآفرینان باید کسب و کار خود و سوددهی آن را به آژانس سازمانی هلند RVO ثابت کنند. معیارهایی که برای اندازه‌گیری سوددهی کسب و کار در نظر گرفته شده‌اند، عبارت‌اند از:

1- تجربیات شخص متقاضی

2- طرح کسب و کار

3- ارزش و سوددهی طرح برای کشور هلند

هر کدام از این شاخص‌ها، 100 امتیاز داشته و کارآفرین باید حداقل 90 در هر شاخص را کسب کند.

·       ویزای استارتاپ هلند

ویزای استارتاپ یک ویزای یک ساله است که به افراد خلاق و توانمند این اجازه را می‌دهد تا ایده استارتاپی خود را در کشور هلند راه‌اندازی کنند. البته برای دریافت این ویزا باید یک متخصص استارتاپ که جزو خانواده فرد نباشد، به صورت کتبی همکاری خود با فرد متقاضی را اعلام کند.

بعد از پایان یک سال، متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای خوداشتغالی (اقامت 2 ساله) درخواست دهد.

بیشتر بخوانید: معرفی ویزای استارتاپ هلند

·       ویزای سرمایه‌گذاری هلند

یکی از راه‌های مهاجرت به هلند، سرمایه‌گذاری در این کشور است. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشور هلند وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به تمکن مالی، خرید اوراق قرضه، خرید ملک، ثبت شرکت و… اشاره کرد.

افرادی که با ویزای سرمایه‌گذاری به هلند مهاجرت کرده و بتوانند 5 سال در این کشور فعالیت خود را ادامه داده و گردش مالی خوبی داشته باشند، می‌توانند اقامت دائم هلند را به دست بیاورند.

بیشتر بخوانید: ارزش و اعتبار پاسپورت هلند

 جمع‌بندی

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت، کشور هلند است که همواره افراد زیادی با اهداف مختلف این کشور را برای سفر یا مهاجرت انتخاب می‌کنند. به همین علت، کشور هلند ویزاهای مختلفی دارد که انواع ویزای هلند در این مقاله تا حدودی به شما معرفی شد.

برخی از این ویزاها کوتاه مدت و برخی دیگر بلندمدت هستند و تمامی این ویزاها از قوانین اتحادیه اروپا، شینگن پیروی می‌کنند. برای اینکه بیشتر با مهاجرت به هلند و انواع ویزای هلند آشنا شوید، سایر مقالات این بخش را نیز بخوانید؛ همچنین برای مشاهده آخرین اخبار و مقالات روز مهاجرتی با مهاجر همراه باشید.

 

 

منبع
alianvisaletsgounigo2tr.comalekpourmie

سعیده احمدزاده

سعیده احمدزاده به شما کمک می‌کند تا بیشتر با مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف جهان و روش‌های مهاجرتی آشنا شده و انتخاب بهتری برای آینده زندگی خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا